GWIAZDY NA PREMIERZE KOMEDII “ŁÓŻKO PEŁNE CUDZOZIEMCÓW”

Za nami premiera nowego spektaklu Teatru Capitol. W komediowej sztuce „Łóżko pełne cudzoziemców”, w reżyserii Jerzego Bończaka, grają:

Daria Widawska, Anna Guzik, Radosław Pazura, Paweł Orleański, Kacper Kuszewski, Michał Meyer, Jacek Bończyk, Joanna Balasz, Waldemar Obłoza, Igor Obłoza, Wojciech Solarz, Karolina Piwosz oraz Marta Bryła.

26 lutego, na widowni, w ten uroczysty wieczór, zasiedli między innymi:

Patricia Kazadi, Joanna Brodzik, Katarzyna Skrzynecka, Anna Korcz, Małgorzata Potocka, Joanna Racewicz, Anna Popek, Viola Arlak, Marek Kaliszuk, Monika Mrozowska, Kasia Burzyńska, Kamila Kamińska, Stanisław Banasiuk, Andrzej Deskur.

Rozsypujący się przybytek prowadzi kierownik Heinz – niedoszły lekarz i bawidamek, którego nadzwyczaj wybujałe ego z pewnością uzyskałoby pięć gwiazdek, a pomaga mu Kazek – wiecznie podchmielony, przemądrzały i przekupny portier. Ten dyletancki duet robi co może, aby zamaskować fatalny stan pokoi i zadowolić hotelowych gości. Jednak poziom oferowanej przez nich obsługi jest równie fatalny, co warunki panujące w hotelu.  Przez swoje roztargnienie, dokonują podwójnej rezerwacji ostatniego wolnego pokoju w mieście. I tym sposobem sprawiają, że robi się w nim bardzo tłoczno.

 

W ten towarzyski galimatias trafiają dwie międzynarodowe pary, których związki sypią się niczym tynk ze ścian w tym zapuszczonym hotelu. Na ironię, do Stanleya z żoną Brendą oraz angielskiego biznesmena Johna z małżonką Helgą, dołącza seksowna Simone, przez którą goście wpadają w pułapkę pożądania. I tym oto sposobem, uruchamia się lawina intryg i kłamstw.

 

Zajrzyjcie z nami do wnętrza hotelowego pokoju, pełnego niedopowiedzeń i nie zawsze miłych niespodzianek. Kto wyląduje w łóżku pełnym cudzoziemców? Czy okaże się, że oprócz wnętrz starego hotelu rozpada się tutaj coś więcej? Do jakiego finału doprowadzi nieoczekiwany splot wydarzeń?

 

Podwójna premiera sztuki 22 i 26 lutego w Teatrze Capitol!

 

OBSADA

 

HEINZ – Kacper Kuszewski / Jacek Bończyk

KAZEK – Waldemar Obłoza / Wojciech Solarz

JOHN – Paweł Orleański / Radosław Pazura

STANLEY – Michał Meyer / Igor Obłoza

BRENDA – Aleksandra Szwed / Joanna Balasz

HELGA – Daria Widawska / Anna Guzik

SIMONE – Marta Bryła / Karolina Piwosz

 

TWÓRCY

Autor: Dave Freeman

Reżyseria: Jerzy Bończak

Przekład: Elżbieta Woźniak

Scenografia: Michał Dracz

Kostiumy: Iga Sylwestrzak

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Reżyser castingu: Magdalena Sowa

Asystent reżysera: Anna Modrzejewska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!