Krzysztof Herdzin & AUKSO – Premiera singla “Bees” i start preoderu płyty

Obok „Bees” jak obok „Lotu trzmiela” Nikołaja Rimskiego-Korsakowa nie da rady przejść obojętnie. „Bees” to utwór szalenie dynamiczny, który na długo zostaje w pamięci już po jego wybrzmieniu. Odniesienia do „Lotu trzmiela” nie są bezzasadne w stosunku do całego albumu, albowiem album Wanderer’s Notes – czyli zapiski wędrowca to nic innego jak baśniowa podróż przez świat, wyprawa przez życie pisana dźwiękami, myśli i rozważania utrwalone w formie nut.

„Bees” jest ostatnim utworem w albumie, jednak stanowi znakomitą zapowiedź utrwalonych na albumie historii i uczuć, odczuwania świata – tak też układają się utwory – przez porę deszczową, włóczęgę, jaskinie i  góry po paradę koczowników i drżenie. Zaskakujące, a jednak znakomicie spójne i logiczne. Suita dla istnienia…

Na specjalne zamówienie orkiestry AUKSO i jej szefa Marka Mosia skomponowałem godzinną Suitę na fortepian i smyczki. To połączenie jazzu, muzyki współczesnej i muzyki filmowej. Znalazło się w nim miejsce zarówno na kojące harmonie, odniesienia do Chopina, Ravela, Szostakowicza czy Kilara, oraz na uniwersalnie traktowaną improwizację, a także klasyczną wirtuozerię. Całość ma formę suity. Nazwałem ją “Wanderer’s notes” czyli “Zapiski wędrowca”, kompozycja ta bowiem jest wyprawą w głąb siebie, próbą oddania za pomocą dźwięków moich refleksji o świecie, o współczesności, o naturze i człowieku. Utwór został prawykonany 6 listopada 2021 roku w tyskiej Mediatece podczas festiwalu Auksodrone. Płyta jest  zapisem tego szczególnego koncertu.

Krzysztof Herdzin

Wraz z premierą singla ruszył limitowany preorder albumu CD Krzysztofa Herdzina, “Wanderer’s Notes”. Wszystkie 100 egzemplarzy będą numerowane oraz podpisane przez Krzysztofa Herdzina.

“Wanderer’s Notes” to zapis muzycznej podróży, którą Krzysztof Herdzin i Orkiestra AUKSO zapraszają słuchaczy do przebycia, obdarowując ich niezapomnianym doświadczeniem dźwięków i emocji.

Preorder płyty “Wanderer’s Notes” (w wersji z autografem) jest już dostępny tu:

CD: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100230–Wanderer%60s-Notes-wersja-z-autografem.html

LP: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100241-Wanderer%60s-Notes-edycja-winylowa-wersja-z-autografem.html

Krzysztof Herdzin – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent oraz profesor doktor sztuk muzycznych, reprezentuje doskonałość w różnorodnych dziedzinach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie studiował fortepian pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, jest jednym z najbardziej cenionych polskich muzyków. Jego umiejętności przekraczają granice gatunków muzycznych, eksplorując świat klasyki, jazzu, muzyki pop, filmowej i teatralnej. Jego osiągnięcia obejmują 19 złotych i 6 platynowych płyt, nagradzanych za wybitne produkcje i aranżacje, a także udział w ponad 200 nagraniach płyt CD. Jako dyrygent współpracował z ponad 40 orkiestrami zarówno w Polsce, jak i za granicą. Laureat Fryderyka 2005, a także twórca zorkiestrowanej muzyki do filmu “Marzyciel”, który zdobył Oscara w 2005 roku, jest nie tylko uznanym artystą, ale także ikoną polskiej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!