J. BERNARDT, jeden z frontmanów grupy Balthazar, powraca z nowym solowym projektem!!

J. Bernardt – aka Jinte Deprez (jeden z liderów belgijskiej grupy Balthazar) – przygotowuje się do wydania swojego drugiego solowego album „Contigo”, który ukaże się 17 maja pod szyldem wytwórni Play It Again Sam. Wraz ze szczegółami nadchodzącego krążka, J. Bernardt dzieli się pierwszym przedsmakiem nowej muzyki – singlem „Taxi”.

„Taxi” to piosenka rozgrywająca się pośród zamieszania i wczesnej kontemplacji, skierowana do taksówkarza, który kiedyś odebrał piosenkarkę. Jest to dosłowna podróż (“czy możesz mnie zawieźć do punktu, z którego nie ma powrotu”) jako ucieczka, aby przetworzyć wiadomość o rozstaniu.

„Contigo” – po hiszpańsku “z tobą” – to dramatyczne, zniewalające i kolorowe dzieło, nasycone dramatyzmem i ożywione wspaniałą melodią, wokalami i producenckimi rozkwitami mistrza studia, a także muzycznego wynalazcy i piosenkarza. Album eksploruje wszystkie fazy rozstania: szok, smutek, złość, zaprzeczenie, zranienie, akceptację… i jest przy tym “złośliwie romantyczny”. “Wiem, że płyta o rozstaniu to banał” – mówi Deprez. “Ale ja coraz bardziej uwielbiam banały! Nie bałem się pójść na całość. Zapomnienie o rozstaniu poprzez śpiewanie o nim jest jak samosabotaż, ale dobrze się przy tym bawię”.

Deprez, klasycznie wykształcony skrzypek, stworzył wszystkie orkiestracje dla „Contigo”. Jest kimś w rodzaju generalisty; wokalista, autor tekstów, instrumentalista, aranżer, producent, inżynier, programista. Produkcją zajął się przy pierwszym albumie Balthazar w 2008 r. (był współproducentem trzech z ich pięciu dotychczasowych krążków), a jego debiutancka płyta (wydana w 2016 r.) jest w całości stworzona przez niego samego. Podczas gdy melanż dźwięków „Running Days” został ukształtowany przez elektronikę, nowy „Contigo” jest oparty na oldschoolowym zespole – a mianowicie grupie “super utalentowanych” przyjaciół Depreza, których poprowadził przez intensywne próby i występy, “szukając tej iskry”, przy wsparciu producenta i miksera Tobiego Spelemana.

Deprez jest najbardziej znany jako połowa duetu wokalno-wokalno-songwritingowego zespołu Balthazar, jednego z najbardziej lubianych i szanowanych belgijskich grup alt.rockowych od ponad dwóch dekad. Jako grupa występowali na wielu prestiżowych imprezach i w miejscach takich jak All Points East, British Summer Time, Electric Ballroom, Village Underground, Scala, sprzedając ponad 600 000 albumów na całym świecie. „Running Days” był streamowany ponad 40 milionów razy na całym świecie. Oczekiwany drugi album J. Bernardta „Contigo” ukaże się 17 maja nakładem wytwórni Play It Again Sam.

Lista utworów “Contigo”:

1. Rio

2. Taxi

3. Don’t Get Me Wrong

4. Last Waltz

5. Contigo

6. Matter Of Time

7. Mayday Call

8. Left Bathroom Sink

9. I’m The Ghost You Forgot

10. Our Love Was Easy

11. Free

fot. Athos Burez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!