Po dziesięciu latach Hurt otwiera nowy rozdział płytą „Festiwal bodźców”

Po dziesięciu latach od ostatniej płyty znany wszystkim wrocławski zespół  Hurt  otwiera nowy rozdział, w którym wyraźnie nie jest już młodzieżą.

Autorzy pokoleniowego przeboju Załoga G przygotowali jak zwykle eklektyczny album, na którym nie zabrakło znanych i zdolnych gości. Współtwórcami ósmego wydawnictwa zespołu zostali m.in. Igor Boxx (połowa kultowego duetu Skalpel), czy młoda soulowa wokalistka Martyna Baranowska.

Najnowsza płyta Hurtu to nie punkowy wygłup lat dziewięćdziesiątych’, lecz na wskroś aktualny mariaż najlepszych alternatywno-popowych wzorców, zaprzęgnięty do opowiedzenia o tytułowym festiwalu bodźców, w którym przyszło nam uczestniczyć – czy chcemy czy nie – w trzeciej dekadzie XXI wieku.

Liderem zespołu Hurt jest Maciej Kurowicki, wokalista i autor tekstów. Jest synem artystki i profesora filozofii. W latach 80-tych (wraz z mamą) przebywał w obozie dla uchodźców w Latinie pod Rzymem. Następnie wyemigrował do Montrealu. Po powrocie do Polski uczestniczył w działaniach Pomarańczowej Alternatywy.

Na początku lat 90-tych był aktywny fotoreporterem, publikującym w większości polskich dzienników i tygodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!