Krucha – Muska z kolejnym nowym utworem i promującym go videoclipem

2024 ledwo się zaczął, a Muska wydała 27 marca drugi w tym roku singiel, promujący jej autorską EPkę. Po bardzo dobrze przyjętej przez wszystkich „Inną”, czas na „Kruchą” – równie piękną jak poprzedniczka, z równie sugestywnym teledyskiem.

„Krucha”, jak się okazuje, ma już swoją historię, a można powiedzieć, że utwór ujrzy światło dzienne jako… pełnoletni. Oddajemy głos autorce: “Krucha jest 18 latką – jej pierwszy zarys powstał gdy koleżanka ze studiów zaproponowała, żebym zaśpiewałam ją na jej dyplomie na Wydziale Kompozycji w Akademii Muzycznej w Katowicach. Kiedy dekadę później rozpoczęliśmy pracę z moim producentem, wiedziałam, że chcę jej dać drugie życie. Finalnie wspólnie z Harrym stworzyliśmy utwór z pazurem, pełny gitarowego indie pop/rockowego brzmienia”.

Z tego co przedstawia Muska, muzycznie jest trochę inaczej… a jak z tekstem i jego symboliką? Muska otwiera nim dyskusję nad tym czy kobieta ma prawo łączyć skrajności. Czy powinna być za to negatywnie oceniana? Przede wszystkim „Krucha” pokazuje, że przełamanie wstydu to pierwszy krok do szczerości z samą sobą.

Ważnym spoiwem całości jest promujący singiel videoclip – Premiera na Youtube 03.04. Muska bardzo ceni kobiecą wrażliwość, do stworzenia intymnego teledysku zaprosiła ponownie reżyserkę Barbarę Bielecką-Szajkowską, z którą współtworzyła  scenariusz.

Tym razem ciało kobiety stało się źródłem wyrazu artystycznego, wraz z kruchymi roślinami, grą cieni i faktur. Te obrazy pokazują różne jej oblicza – delikatność i zarazem pewność siebie, odwagę do “wyjścia” z ram narzucanych przez innych, dystans do siebie i świata. Muska inspiruje do bycia blisko siebie i swoich wartości.

Tak Artystka podkreśla niezwykłe porozumienie między nią a reżyserką: “Każde nasze artystyczne spotkanie jest dla mnie jak wzajemne dopełnienie artystyczne, Basia czuje moją muzykę, wie jak ważna jest dla mnie sztuka i piękno, a to daje mi poczucie bezpieczeństwa i mogę się totalnie otworzyć z moimi czasem szalonymi wizjami, mając absolutną pewność, że ona wyeksponuje to, na czym mi zależy”.

„Krucha” to kolejna zapowiedź EPki, Muska tworzy ją w duecie songwriterskim, współautorem i producentem całości jest Tomasz „Harry” Waldowski.  Za nagrania partii wokalnych  odpowiedzialny jest Kamil Goraziński, mix i mastering  wykonał Błażej Domański (Studio 7).

„Krucha” jest już dostępna na wszystkich platformach streamingowych oraz na kanale Youtube Artystki.  Jak zapowiada sama Muska w tekście swojej piosenki – na wiosnę EPka będzie „na wyciągnięcie dłoni”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!