Slash ogłosił premierę swojej nowej płyty” Orgy of the Damned”

Slash ogłosił premierę swojej nowej płyty” Orgy of the Damned”, która ukaże się już 17 maja.
Płyta zawiera 12 bluesowych utworów w wersji Slasha, a w roli wokalistów pojawia się cała plejada gwiazd od Briana Johnsona, przez Iggy’ego Popa, Beth Harth po Demi Lovato.

LOS ANGELES, CA (12 kwietnia, 2024) SLASH, kultowy gitarzysta i autor tekstów, ogłosił premierę swojego długo oczekiwanego szóstego solowego albumu “Orgy of the Damned”. Krążek ukaże się 17 maja nakładem Gibson Records i można go zamówić w przedsprzedaży TUTAJ. Dzisiaj SLASH wypuścił nowy utwór „Oh Well”, w którym na wokalu występuje wyjęta spod prawa gwiazda country Chris Stapleton. Slash zaskakuje tutaj transcendentnym, elektryzującym, przesiąkniętym bluesowo-folkowym podejściem do perełki Fleetwood Mac, napisanej przez pierwotnego założyciela Petera Greena; streamuj „Oh Well” TUTAJ.

„A więc to jest oryginalny Fleetwood Mac, założony przez Petera Greena, jednego z najwybitniejszych piosenkarzy, autorów tekstów i gitarzystów. Jest mniej kojarzony przez publiczność, ale nam, gitarzystom, bardzo dobrze znany jest z brytyjskiego bluesa z lat 60., z Erikiem Claptonem, Jeffem Beckiem i Nickiem Taylorem. W pewnym sensie miał on nieszczęśliwą przygodę z narkotykami i zniknął na początku swojej kariery, ale miał kilka świetnych, cholernych piosenek, a „Oh Well” jest jedną z moich ulubionych. Pamiętam, że słyszałem ten numer w radiu, kiedy miałem prawdopodobnie 13 lat, często puszczali zarówno starszą wersję Fleetwood Mac, jak i nową wersję zespołu ze Stevie Nicks  i Lindsey Buckingham. Zawsze uwielbiałem ten  utwór i jest tam świetny gitarowy riff. Wykonywałem ten numer z Blues Ball w latach 90. i grałem to na żywo tu i tam. Od początku wiedziałem, że chcę nagrać ten numer  na ten album. Była to także jedna z piosenek, do której próbowałem znaleźć odpowiedniego wokalistę. Jednym z pomysłów, jaki miałem, był Chris Stapleton, który jest dziś jednym z najwybitniejszych piosenkarzy i autorów tekstów. Ma też szorstki i charakterystyczny głos, więc zadzwoniłem do niego i wykonał niesamowitą robotę. To znaczy, jego głos jest świetny.”

–SLASH

 

Żywy hołd złożony bluesowi, “Orgy of the Damned” to zbiór 12 dynamicznych utworów, które wstrząsają i ożywiają klasykę bluesa poprzez organiczne  podejście. Celebrując zarówno dobrze znane, jak i w dużej mierze nieodkryte utwory, SLASH oferuje nostalgiczny ukłon w stronę przeszłości, jednocześnie ożywiając te kompozycje swoją niepowtarzalną grą na gitarze i duchem współpracy. Przy tworzeniu “Orgy of the Damned” uznany gitarzysta ponownie nawiązał współpracę ze znanym producentem Mikem Clinkem i zaprosił do współpracy różnorodnych wokalistów, do których zaliczają się: Gary Clark Jr, Billy F. Gibbons, Chris Stapleton, Dorothy, Iggy Pop, Paul Rodgers, Demi Lovato, Brian Johnson, Tash Neal, Chris Robinson i Beth Hart. Aby uzupełnić swój zespół w studiu i w trasie, SLASH ponownie połączył siły z dwoma kolegami z zespołu Blues Ball z lat 90., basistą Johnnym Griparicem i klawiszowcem Teddym Andreadisem, a także zaprosił perkusistę Michaela Jerome’a i piosenkarkę/gitarzystę Tash Neal.

 

Posłuchaj tutaj pierwszego singla z “Orgy of the Damned”, „Killing Floor”  feat. Brian Johnson z AC/DC na wokalu i Stevena Tylera z Aerosmith na harmonijce ustnej, „Rolling Stone” pisał w recenzji o „swobodnym bluesowym solo”, a American Songwriter określił ten numer słowem „rocking”. Obejrzyj/udostępnij wideo „Killing Floor”, aby przyjrzeć się SLASHowi i jego bluesowemu zespołowi w studiu TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!