Annie Mary przedstawia swoją propozycję do konkursu „Debiuty” 61. KFPP w Opolu

Annie Mary prezentuje premierowy singiel zatytułowany „Nie Pozwól”, balansujący między energią taneczną a głębokim przekazem emocjonalnym. To opowieść o miłości, nadziei i odwadze. Utwór ten zgłoszony został do konkursu „Debiuty” 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Jestem niesamowicie podekscytowana, że mogę podzielić się z Wami moim najnowszym singlem NIE POZWÓL. Od zawsze marzyłam o tym, by wystąpić na deskach legendarnego amfiteatru opolskiego, i w tym roku postanowiłam napisać piosenkę, która weźmie udział w eliminacjach do konkursu DEBIUTY 61. KFPP w Opolu.

Do współpracy zaprosiłam producenta muzycznego Dawida Kalembę (909davies). Wniósł on nieoceniony wkład w kreację tego utworu.

Tworząc NIE POZWÓL, dążyłam do połączenia tanecznej melodii z głębokim przekazem emocjonalnym w warstwie lirycznej. Chciałam, aby nagranie to było jak wiosenne promienie słońca, rozgrzewające serca i zachęcające do tańca. Mam nadzieję, że ta piosenka dotknie Waszych serc i zainspiruje Was do odsłuchania jej jeszcze raz i jeszcze raz” – mówi Annie Mary.

Kolorem przewodnim w teledysku, towarzyszącym „Nie Pozwól” jest zielony, który symbolizuje nadzieję, spokój ducha i odwagę w obliczu życiowych wyzwań.

W klipie nie zabrakło też elementów charakterystycznych dla Annie Mary, definiujących jej artystyczną tożsamość, czyli pereł i warkoczy. Perły są synonimem kobiecości i subtelności. Z kolei warkocze, to znak splecenia w jedność wszystkich wewnętrznych sił – mają one na celu odnalezienie w sobie nowej mocy.

W kontekście stylizacji, perłowy strój symbolizuje łzy i zagubienie, podczas gdy zielony, odzwierciedla odrodzenie, nowy początek i wspomniane już wyżej – odwagę oraz nadzieję.

Annie Mary (wł. Anna Chowaniec) jest wokalistką, pianistką i songwriterką pochodzącą z Legnicy.

Już we wczesnym dzieciństwie wyróżniała się kreatywnością i pracowitością, dlatego rodzice zapisali ją na lekcje fortepianu w szkole muzycznej, a także na zajęcia wokalne, taneczne i teatralne. Od zawsze wiązała swoją przyszłość ze sceną, a jej rodzinne albumy ze zdjęciami po brzegi wypełnione są fotografiami z konkursów i festiwali muzycznych.

Dwukrotnie wystąpiła na światowej sławy scenie Carnegie Hall w Nowym Jorku jako pianistka i wokalistka w ramach wygranej w międzynarodowym konkursie „The American Protege International Vocal Competition 2015/2016”.

Annie Mary ma swoim koncie ma również mnóstwo nagród zdobytych na ogólnopolskich konkursach wokalnych, w kategoriach: poezja śpiewana i piosenka aktorska.

W wieku 18 lat wydała swój pierwszy singiel pt. „Gdybyś Odszedł”, co stanowiło wstęp do jej autorskiej twórczości, w której łączy elementy muzyki pop, R&B i slap house. Oprócz komponowania własnych utworów, artystka sięga także po starsze kompozycje. Wydany przez nią, klubowy remix ponadczasowego przeboju formacji Lady Pank – „Zawsze Tam Gdzie Ty”, osiągnął ponad 500 tys. odtworzeń w serwisie Spotify.

Wokalistka uczestniczyła w kilku programach telewizyjnych, m.in. w „Szansie Na Sukces” (2020), gdzie zaśpiewała balladę „Jak Długo Jeszcze” z repertuaru Kamila Bednarka. W 2022 roku wzięła udział w koncercie – „Wielkie Granie” zorganizowanym z okazji 10-lecia PGE Stadionu Narodowego w Warszawie. W maju 2023 roku na antenie TVP3 premierowo wyemitowany został odcinek programu „Cafe Piosenka” z gościnnym udziałem Annie Mary, w którym zaprezentowała swoje najnowsze wówczas single oraz opowiedziała o pasji do muzyki i występach w Stanach Zjednoczonych.

Poza muzyką, artystka interesuje się także aktorstwem i dubbingiem, co zaowocowało kilkoma epizodami w produkcjach telewizyjnych, teatralnych i filmowych, w tym w popularnym serialu TV POLSAT – „Pierwsza Miłość”.

W 2023 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!