Media okrzyknęły ją “nadzieją polskiej muzyki”. Dominika Płonka prezentuje pierwszy singiel z debiutanckiej płyty

Nominowana do Sanek 2023, wyróżniona podczas NEXT FEST i Great September oraz nagrodzona stypendium Tidal RISING, Dominika Płonka, rozpoczyna nowy muzyczną etap. Sprawdź “nie mam czasu na sb”.

Czy odnosicie czasem wrażenie, że macie taki natłok pracy, że nie znajdujecie nawet minuty dla siebie? A co dopiero na własne pasje. I o tym właśnie nawija Dominika Płonka w swoim najnowszym singlu “nie mam czasu na sb”. Bo dziewczyna z korpo już nie pyta “po co ten stres?” – rzuciła pracę, aby móc się zamknąć w studiu i nagrać swoją debiutancką płytę.
Posłuchaj “nie mam czasu na sb” w streamingu

“nie mam czasu na sb” to utwór napisany w pośpiechu i o pośpiechu. Powstał w momencie, w którym ledwo byłam w stanie łączyć muzykę z pracą, co powodowało, że ze zmęczenia “siadałam nawet w windzie”. Potrzebowałam wylać z siebie frustrację towarzyszącą tym intensywnym momentom

– mówi o singlu Płonka.

Mimo, że utwór powstał kilka miesięcy temu, jest idealnym komentarzem do wydarzeń, które miały miejsce podczas ostatniego rozdania najbardziej prestiżowych nagród w Polsce. “Naiwni trochę ci artyści / Myślą, że ich plan się ziści / A mokry sen” śpiewa Płonka, nawiązując do Fryderyków. “nie mam czasu na sb” towarzyszy teledysk zrealizowany w całości w sklepie rybnym. Za reżyserię oraz koncepcję kreatywną teledysku odpowiada Szymon Golendzinowski oraz Michał Gerlach.
“nie mam czasu na sb” to pierwsza zajawka debiutanckiego albumu Dominiki Płonki, którego premiera w drugiej połowie 2024 roku. “Już teraz mogę zdradzić, że tytuł płyty będzie rozwinięciem skrótu “DD” z mojej EPki, czyli “Dominika Daniela” – moje pierwsze i drugie imię” – mówi Płonka dodając, że to też jej dwa nowe oblicza, których słuchacze jeszcze nie znają.

„Na niektóre partie albumu musiałam wrócić do mojej rodzinnej Skawiny i poczuć się znowu nastolatką. Pójść spać kilka razy sama, w moim pokoju z dzieciństwa.” – wspomina młoda artystka. Płonka nie zamyka się na jeden gatunek, ale śmiało eksploruje, czerpiąc garściami z quality popu, contemporary R&B, soulu oraz alternatywnego hip-hopu.

W 2023 Dominika Płonka wystąpiła dwukrotnie podczas Męskiego Grania (koncert solowy z LowPass oraz w ramach projektu Beztrosko) oraz na Open’er Festival razem z DJ Blikiem. Tegoroczne wakacje również zapowiadają się dla niej pracowicie – już teraz wiadomo, że Płonka zagra w sierpniu na OFF Festivalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!