Kanadyjscy punki THE BLOODY HELL osiągnęli punkt „G” swoim najnowszym teledyskiem na saksofonie

W przypadku nowego teledysku zespół postanowił sięgnąć do głębi archiwów internetowych materiałów filmowych, a rezultaty są kuszące, dzieląc wspaniałe słowa G od wspaniałych po makabryczne z wyrazistymi twarzami!

Zespół komentuje:

„G to piosenka, nad którą głowiliśmy się już od jakiegoś czasu, ale nigdy nie wydawało nam się, że jest kompletna. Walczyliśmy ze znalezieniem odpowiedniego podejścia wokalnego i przez kilka lat spaliłem tę piosenkę. Kiedy tworzyliśmy album „Nobody Cares”, postanowiliśmy dać spróbuj jeszcze raz i poproś naszego dobrego przyjaciela Adama Nelsona, aby zamiast melodii wokalu ułożył melodię saksofonu. Saksofon spełnił swoje zadanie i stał się dla nas utworem zupełnie nie na miejscu i ku naszemu zdziwieniu bardzo się spodobał. słuchaczy.”

Od czasu powstania w 2017 roku The Bloody Hell z Halifax w Nowej Szkocji stało się jednocześnie brudniejsze i bardziej dopracowane, a zespół zarażał fanów swoimi popkulturowymi zaczepkami i koncepcjami, podczas gdy gitary stawały się coraz głośniejsze, a wokale coraz brzydsze. The Bloody Hell to mniej więcej to, co by się stało, gdyby George Thorogood śpiewał dla Misfits, ale wszystkie piosenki zostały napisane przez Toma Petty’ego.

Dzięki swoim super chwytliwym horror rockowym piosenkom o piciu i bólu serca, The Bloody Hell grają w punkrockowym tempie w składzie, w którym znajdują się wokalista/gitarzysta Ian Kean (gitara, wokal), gitarzysta i pianista James Densley znany również z Bubbles i The Shit Rockers , zespół, na którego czele stoi postać Bubbles z przebojowego programu telewizyjnego The Trailer Park Boys i basista Joe Woods (Root Cellar).

W listopadzie 2022 roku zespół wydał długo oczekiwaną kontynuację debiutanckiego albumu z 2018 roku. Nagranie drugiej płyty zatytułowanej „Nobody Cares” zajęło około 3 lata z powodu ograniczeń Covid, izolacji i całego szaleństwa, jakim była pandemia. Najnowszy album zawiera charakterystyczne dla The Bloody Hell brzmienie, składające się z chrapliwego, agresywnego, chwytliwego horroru i politycznie naładowanych wybryków w dziewięciu utworach trwających nieco ponad 28 minut. Od utworów takich jak „Hide Away” z szybkim, punkowym riffem i zgrabną gitarą prowadzącą do „Barbra” – cover starej kanadyjskiej punkowej piosenki legendy Vancouver Modernettes, aż po saksofon w „G” wraz z dodatkowym fortepianem w „As Above” ” i “So Below” fani punka uznają to za energetyczne i pełne pasji doświadczenie dźwiękowe, które przekazuje historie z przeżytych doświadczeń, z którymi wielu może się utożsamić.

„Mamy wrażenie, że dzięki temu albumowi nasze brzmienie znacznie ewoluowało w porównaniu z poprzednią płytą wydaną w 2018 roku. Ciężko pracowaliśmy, aby ukształtować nasze umiejętności pisania piosenek i opowiadania historii, co jest dokładnie widoczne w dziewięciu utworach na tym albumie. Nasze pisanie piosenek postępuje, a my mam nadzieję, że ludzie, którzy słyszą nas po raz pierwszy, znajdą w naszym brzmieniu coś, z czym będą mogli się utożsamić lub z czym będą mogli śpiewać.” dodaje wokalista/gitarzysta Ian Kean.

Odpowiedni dla różnych fanów, The Bloody Hell przytacza wpływy Misfits, Nirvany i Motorhead, każdego, kto lubi zabawną i brudną zabawę z byczym rogiem i grungowym wokalem.

„Nobody Cares” jest dostępny na wszystkich platformach cyfrowych i kasetach pod adresem https://linktr.ee/thebloodyhellhfx.

Track Listing:
1. As Above – 1:10
2. Hide Away – 3:47
3. When You’re Gone – 3:20
4. Barbra – 2:09 (Modernettes cover)
5. G – 6:00
6. Nobody Cares About America Anymore – 3:38
7. Rulers of the Night – 3:34
8. Dead to Me – 3:01
9. So Below – 1:38
Album Length: 28:20

Album Recording Credits:
• All songs performed by: The Bloody Hell
• All songs were written by: The Bloody Hell
• Produced by: Ian Kean
• Mixed by: Alex Burris
• Mastered by: Alex Burris
• Album Artwork by: James Densley
• Canadian Content (MAPL)

Album and Live Band Lineup:
Ian Kean – Guitar / Vocals
James Densley – Lead Guitar / Piano
Kyle Cantfell – Drums
Joe Woods – Bass

For more info:
Facebook.com/thebloodyhellhfx
Instagram.com/thebloodyhellhfx
Twitter.com/TheBloodyHell1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!