THALIA wyrusza w dźwiękową przygodę z „The River Of Books”, zwiastując powrót kultowego francuskiego kwartetu z najnowszą płytą – nowym albumem przesyconym klimatami progresywnego hard rocka.
Po dwóch dekadach tworzenia kultowy francuski kwartet Thalia ma zamiar ponownie podbić świat wyczekiwanym wydaniem „The River Of Books” , którego premiera planowana jest na 26 kwietnia 2024 r. Po sukcesie ich debiutanckiego albumu z 2000 r. „Forest of Minds, „Najnowsze dzieło Thalii to kulminacja dwóch dekad muzycznej dojrzałości i ewolucji.
„The River Of Books” to wyjątkowe kompendium emocji i rytmu, płynnie łączące moc hard rocka z progresywnym zacięciem. Wpływy Rush, King’s X, Dream Theater, Living Colour, po The Police i Muse zostały umiejętnie przetrawione, tworząc brzmienie, które jest zarówno nostalgiczne, jak i awangardowe.
Teksty Thalii poruszają skłaniające do myślenia tematy, takie jak ekologia, relacje międzyludzkie, nostalgia i istota samego życia. Każdy utwór to dźwiękowa podróż, starannie opracowana, aby wywołać niezliczone emocje i głęboko rezonować ze słuchaczami.
Kwartet, w skład którego wchodzą Emmanuelson na wokalu (Rising Steel, Venus Syndrome, Ellipsis…), Thierry Bizet na gitarze i chórkach, Stephane Beraud na basie i Christophe Denk na perkusji i chórkach, łączy swoje wyjątkowe osobowości, aby stworzyć muzyczny świat, który jest wyraźnie Thalią.
Znany ilustrator Stan W. Decker, znany ze współpracy z międzynarodowymi artystami i zespołami, stworzył urzekającą okładkę, nadając wizualny ton czekającej muzycznej przygodzie.
„The River Of Books” ukaże się 26 kwietnia 2024 roku nakładem Rockshots Records i jest dostępny pod następującymi linkami:
Płyta CD – https://bit.ly/ThaliaTheRiverOfBooks
CYFROWE – https://lnk.to/bbVxvSTr
Tracklist
1. The River of Books (04:45)
2. Vision Empire (03 :59)
3. AtmoSign (05:08)
4. Body & Soul (04:00)
5. The Same, Always (01:24)
6. Traces (03:47)
7. The Fear (05:17)
8. Flesh Paradox (05:51)
9. Close to Me (04:39)
10. Cries of Earth (04:52)
11. Sacred and Scared (05:27)
12. Exaltation (03:05)
Thalia are:
Emmanuelson: Vocals
Thierry « Wa » Bizet: Electric & Acoustic Guitars / Ebow / Bouzouki / Backing vocals
Stéphane « Zzo » Béraud: Bass
Christophe « Toph » Denk: Drums / Backing vocals
For more info:
https://www.rockshots.eu/
https://www.facebook.com/
https://www.instagram.com/