Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2024 coraz bliżej. Choć główne wydarzenia odbędą się 17 i 18 maja, to święto studentów potrwa dłużej, ponieważ obchody rozpoczną się 13 maja.
Dlaczego tegoroczne Juwenalia są tak wyjątkowe? Definicja słowa „Juwenalia” wywodzi się od nazwy igrzysk odbywających się w starożytnym Rzymie (igrzyska młodzieńców), które zostały wprowadzone w 59 roku przez cesarza Nerona.
Nie bez powodu Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2024 są dla studentów ważnym i wyczekanym wydarzeniem, ponieważ naszym tegorocznym motywem jest Starożytny Rzym!
Całe miasto zatętni życiem, a ulice wypełnią się młodymi ludźmi, którzy świętować będą razem pod hasłem „Juwenalia niosą sławę, Polibuda krzyczy AVE!„.
Nie zabraknie wydarzeń towarzyszących, konkursów i oczywiście dni koncertowych. Zapraszamy na podróż do starożytności oraz celebrację tego wyjątkowego studenckiego święta!
Tradycyjnie, motyw ten będzie widoczny nie tylko na grafikach i materiałach promocyjnych.
Politechnika Łódzka jest znana z barwnych i klimatycznych Juwenaliów, które trwają cały tydzień i nie ograniczają się jedynie do koncertów na placu juwenaliowym.
Wierzymy, że i w tym roku, pozytywnie zaskoczymy Państwa naszą kreatywnością!
Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2024 to święto studentów, podczas którego zaplanowano wiele zabaw, atrakcji, występów i wydarzeń sportowych. Na scenie wystąpią artyści, którzy zagrają koncerty.
Podczas tegorocznych Juwenaliów Politechniki Łódzkiej 2024 nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących czy konkursów.
W tym roku Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2024 to miejsce, w którym zagrają m.in.: Tymek, Poparzeni Kawą Trzy, Dj Hazel, Young Igi oraz Miły Pan.
Na piątek (17 maja) zaplanowano koncerty Tymka i Miłego Pana, zagra również polski duet Kacperczyk.
Tymek to polski autor utworów muzycznych i tekstów. Jego płyty wielokrotnie osiągały status Platynowych i Diamentowych. W 2021 roku jako pierwszy artysta wywodzący się z kultury hiphopowej w Polsce otrzymał podwójny diament za singiel „Język Ciała”.
Miły Pan, właściwie Piotr Kołaczyński przygodę z muzyką rozpoczynał od tworzenia utworów dla wąskiego grona przyjaciół. W 2018 wydał utwór “Królowa”, który błyskawicznie trafił do gustu Polaków. Jeszcze szybciej Polacy polubili utwór “Małolatki”, który w 3 miesiące miał 40 milionów wyświetleń. Po indywidualnych sukcesach muzycznych, wydaniu płyty “DISCOPOLOT” i rekordowych ilości wyświetleń na YouTube pod koniec 2020 roku Miły wydał pierwszy utwór w duecie. Tak narodziła się współpraca z przyjacielem z branży Karolem Zawrotniakiem – liderem zespołu DEFIS. Zaowocowało to kolejnymi hitami takimi jak: – “Musisz się starać”, – “Jeszcze raz” z Panem Borowskim, czy “Jeden taniec jedna noc” wraz z Topkami. Piotr i Karol szykują dla Polaków krążek, który tak jak ich duety wydany będzię w stylu lat 80. i 90.
Kacperczyk, czyli polski duet muzyczny, w którego skład wchodzą bracia – Maciej Kacperczyk (ur. 22 stycznia 1998) oraz Paweł Kacperczyk (ur. 29 października 1999). Często nazywani jako Bracia Kacperczyk lub potocznie również Kacperczyki. Popularność zyskali przy okazji dołączenia do SBM Label. Ich pierwszy album Sztuki piękne zadebiutował na 20 miejscu na liście sprzedaży OLIS. Drugi album Kryzys wieku wczesnego osiągnął 11. miejsce po pierwszym tygodniu.
W sobotę (18 maja) na scenie juwenaliowej zagrają: Poparzeni Kawą Trzy, Dj Hazel oraz Young Igi.
Poparzeni Kawą Trzy to zespół, który powstał w 2005 roku i został utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na “Festiwalu Top Trendy” w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu “Przebojem na antenę”. Od tej chwili “Poparzeni Kawą Trzy” goszczą na polskich scenach festiwalowych, takich jak “Przystanek Woodstock 2012”, Ostróda Reggae Festiwal, “Czad festiwal, “Finały WOŚP” w Polsce i za granicą, Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak “Byłaś dla mnie wszystkim”, “Wezmę cię”, “Okrutna zła i podła” pisze Rafał Bryndal, a muzykę komponują sami Poparzeni.
Dj Hazel – po trzech miesiącach grania w klubach warszawskich zdobył pierwsze Mistrzostwo Polski DMC w kategorii „MIKSOWANIE DO TAŃCA”, a rok później powtórzył ten sukces zdobywając już wtedy tytuł „MASTER DJ DMC”. Wchodził w skład nielicznej grupy dj-ów (i do tej pory również wchodzi) firmy Pioneer Poland – „PIONEER DJ’S TEAM” jeżdżąc i grając po klubach całej Polski oraz Niemczech. W roku 2001 startował w Mistrzostwach Europy Dj-ów w Niemczech. Rywalizował z 80-oma dj-ami z całej Europy. Zajął w tym konkursie drugie miejsce. Gościł w większości klubów Polski jak również grał w klubach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji oraz Niemczech.
Young Igi to polski wykonawca trapu i autor tekstów. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Szpaku, Peja, Pikers, Quebonafide, Schafter, Margaret, Kizo i Malik Montana.
Przegląd Kapel Studenckich
Organizatorzy informują również, że – po podsumowaniu głosowania Przeglądu Kapel Studenckich – udało się wyłonić dwa zespoły, które wystąpią podczas Juwenaliów.
- Miejsce – Potato Stonks
- Miejsce – White Muffins
Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2024. Lokalizacja
W historii Juwenaliów Politechniki Łódzkiej miejsce, kształt oraz położenie placu juwenaliowego było zmieniane kilkukrotnie. W tym roku, po raz kolejny, organizatorzy zdecydowali się na sprawdzone miejsce, gdzie kiedyś wisiał legendarny samolot – na plac za halą MOSiR.
W tym miejscu odbyło się już wiele imprez, w tym zeszłoroczne Juwenalia Politechniki Łódzkiej.
Wstęp na teren imprezy masowej będą miały jedynie osoby pełnoletnie, natomiast teren pobliskiego Parku Klepacza będzie zabezpieczony przez służby porządkowe.