Matylda / Łukasiewicz prezentują debiutancki album „Matka”

15 maja ukazał się długo wyczekiwany album zespołu Matylda/Łukasiewicz. Znają się od 10 lat, nad płytą pracowali ostatnie dwa. Wykorzystali każdą okazję, żeby swoje emocje, spostrzeżenia, czy doświadczenia (i te przyjemne i te trudne), przekuć w piosenki i teledyski. Koncertów było ponad 50, wiele wyprzedanych, singli 7, odsłuchów miliony, sprzedanych w przedsprzedaży płyt setki. Pracowali nad albumem tak długo, aż całość nabrała pełnego sensu. I wreszcie jest! Nieprzypadkowa rozmowa o lękach, tęsknotach i naszych wspólnych problemach – “Matka” – debiutancka płyta zespołu.
Matylda/Łukasiewicz. Radek i Matylda. Wspólnie obserwują, piszą i nagrywają. Typowi millenialsi zapakowani w smutki, rozterki, tonący w codzienności zwykłej i niezwykłej. Pokazują świat jakim jest, nie wstydzą mówić się o emocjach, mówią głośno, że chłopaki mogą płakać, a dziewczyny nie muszą się uśmiechać. Pokazują jak trudno jest być w zgodzie ze sobą, albo odnaleźć siebie, kiedy życie nie do końca jest takie, jak wymarzyliśmy sobie za dzieciaka. Przez mocne teksty, charakterystyczne linie melodyczne i niebylejakie głosy pokazują, że wszyscy doświadczamy podobnych problemów czy niesprawiedliwości. I może nie jest za pięknie, ale jeszcze rok będzie kiedyś nudny.

Radek:
“Nad płytą pracowaliśmy intensywnie przez ostatnie 2 lata. Pokonując słabości, przyglądając się katastrofom, uczestnicząc w emocjonalnym rozedrganiu, słuchając głosu ulicy. Układaliśmy te puzzle tak długo, aż byliśmy zadowoleni z ich ostatecznego kształtu. Odczuwam satysfakcję, z tej nieskrępowanej rozmowy o emocjach. Przez jakiś czas nawet chcieliśmy nazwać album „The Best Of”, bo to absolutnie najlepsze co w tym momencie mamy, ale płyta-matka pasuje lepiej. Jestem zmęczony, szczęśliwy i nic bym nie zmieniał.”
Matylda:
“Chcemy tą płytą, zanucić Wam, że mamy tak samo jak Wy. Wszelka zbieżność przemyśleń i lęków jest nieprzypadkowa. Gdybym tylko mogła zaśpiewać głośniej, żeby usłyszeli, Ci których już zabrakło. Raz, dwa, próba mikrofonu…”
Album jest dostępny w sprzedaży za pośrednictwem sklepów Empik oraz Echo Sklep
Tracklista albumu Matylda/Łukasiewicz  – “Matka”:
1. Zamknąć (słowa: Matylda Damięcka)
2. Matka (słowa: Matylda Damięcka, Radek Łukasiewicz)
3. Czuły barbarzyńca  (słowa: Radek Łukasiewicz)
4. Sepleń (słowa: Radek Łukasiewicz)
5. Taki Pan (słowa: Matylda Damięcka, Radek Łukasiewicz)
6. Mężczyźni (słowa: Radek Łukasiewicz, utwór zawiera cytat z Rebeki Solnit)
7. Kastet (słowa: Radek Łukasiewicz, Matylda Damięcka)
8. Trzymaj moją głowę nad wodą (słowa: Radek Łukasiewicz)
9. Nudny rok (słowa: Radek Łukasiewicz)
10. Koniec tchu (słowa: Radek Łukasiewicz)
Muzyka i produkcja muzyczna – Radek Łukasiewicz
Miks – Mateusz Hulbój, Adam Toczko, Radek Łukasiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!