Saudi thrash metal DUNE udostępnia mocny teledysk do utworu „Reject”

Miłośnicy thrash metalu, przygotujcie się na grzmiący singiel i teledysk z tekstami „Reject” z saudyjskiego utworu DUNE , który pochodzi z ich debiutanckiej EP-ki „Years Of Chains” , której premiera zaplanowana jest na 31 maja. Utwór rozpoczynający się o 05:06 to mistrzowska lekcja agresywnego thrash metalu połączonego z wpływami djent, nu-metal, oriental i rytm. Prace nad tą EP-ką trwały długo i Dune dzieli się informacjami na temat procesu powstawania singla:

„Odrzucenie było wielokrotnie przerabiane, a struktura utworu uległa drastycznym zmianom. Wersja demonstracyjna utworu w niczym nie przypominała efektu końcowego, ponieważ usuwaliśmy i dodawaliśmy części, aż poczuliśmy, że piosenka stała się zwięzła i ma sens. To porywająca piosenka z mroczną historią.”

DUNE powstało w 2004 roku, ale miało dłuższą przerwę. Po ich wskrzeszeniu w 2021 roku ich muzyka spotkała się z entuzjazmem, a „Reject” jest świadectwem nieustępliwego zaangażowania zespołu w przesuwanie muzycznych granic. Dzięki synergii pomiędzy agresywnym wokalem, nieustępliwymi gitarami i potężną perkusją, „Reject” zapowiada się na najważniejszy punkt nadchodzącej EP.

Przygotuj się na headbanging, gdy DUNE prezentuje światu teledysk z tekstami utworu „Reject” . EP-ka „Years Of Chains” zapowiada zbiór piosenek poruszających aspekty kultury saudyjskiej, legendy miejskie i problemy osobiste. Polecana fanom Slayera, Pantery i Metalliki.

Obejrzyj i posłuchaj teledysku do utworu „Reject” na

Dune’a nowa EP-ka „Years Of Chains” ukaże się 31 maja 2024 roku i będzie dostępna na wszystkich platformach cyfrowych pod adresem https://linktr.ee/dune.0fficial

Poprzedni singiel – „Refuge”

Track Listing:
1. Sieve – 4:41
2. Reject – 5:06
3. Insidious – 4:28
4. Refuge – 4:35
EP Length: 18:52

More info: https://instagram.com/dune.0fficial

„Galopujący thrash metal z Arabii Saudyjskiej, Refuge pochodzi z pierwszej EPki Dune, Years Of Chains, która ukaże się w przyszłym miesiącu. Co niesamowite, w 2024 roku przypada dwudziesta rocznica powstania Dune, więc niezależnie od tego, czy interesujesz się nimi od jakiegoś czasu, czy dopiero Zespół Refuge może być nieco szorstki, ale z tymi riffami nie ma co dyskutować!” – Metal Hammer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!