J. BERNARDT: premiera solowego krążka “Contigo”!!

J. Bernardt, czyli Jinte Deprez (jedn z frontmanów grupy Balthazar) świętuje premierę drugiego studyjnego, solowego albumu „Contigo”, który ukazał się  pod szyldem Play It Again Sam.

Z tej okazji zaprezentował utwór “Don’t Get Me Wrong”!

“Don’t Get Me Wrong” to spacer po umiejętnościach komunikacyjnych, które nie są na miejscu, a nawet podsycane przez sabotujące pragnienie dwojga ludzi, którzy wybierają projekcję zamiast autorefleksji. To stary nawyk większości z nas, aby podsycać ogień, dopóki nie spali domu” – mówi Jinte Deprez.

„Contigo” – po hiszpańsku “z tobą” – to dramatyczne, zniewalające i kolorowe dzieło, nasycone dramatyzmem i ożywione wspaniałą melodią, wokalami i producenckimi rozkwitami mistrza studia, a także muzycznego wynalazcy i piosenkarza. Album eksploruje wszystkie fazy rozstania: szok, smutek, złość, zaprzeczenie, zranienie, akceptację… i jest przy tym “złośliwie romantyczny”. “Wiem, że płyta o rozstaniu to banał” – mówi Deprez. “Ale ja coraz bardziej uwielbiam banały! Nie bałem się pójść na całość. Zapomnienie o rozstaniu poprzez śpiewanie o nim jest jak samosabotaż, ale dobrze się przy tym bawię”.

Deprez, klasycznie wykształcony skrzypek, stworzył wszystkie orkiestracje dla „Contigo”. Jest kimś w rodzaju generalisty; wokalista, autor tekstów, instrumentalista, aranżer, producent, inżynier, programista. Produkcją zajął się przy pierwszym albumie Balthazar w 2008 r. (był współproducentem trzech z ich pięciu dotychczasowych krążków), a jego debiutancka płyta (wydana w 2016 r.) jest w całości stworzona przez niego samego. Podczas gdy melanż dźwięków „Running Days” został ukształtowany przez elektronikę, nowy „Contigo” jest oparty na oldschoolowym zespole – a mianowicie grupie “super utalentowanych” przyjaciół Depreza, których poprowadził przez intensywne próby i występy, “szukając tej iskry”, przy wsparciu producenta i miksera Tobiego Spelemana.

Deprez jest najbardziej znany jako połowa duetu wokalno-wokalno-songwritingowego zespołu Balthazar, jednego z najbardziej lubianych i szanowanych belgijskich grup alt.rockowych od ponad dwóch dekad. Jako grupa występowali na wielu prestiżowych imprezach i w miejscach takich jak All Points East, British Summer Time, Electric Ballroom, Village Underground, Scala, sprzedając ponad 600 000 albumów na całym świecie. „Running Days” był streamowany ponad 40 milionów razy na całym świecie. Oczekiwany drugi album J. Bernardta „Contigo” ukaże się 17 maja nakładem wytwórni Play It Again Sam.

2-3 sierpnia w Jastarni  odbędzie się SALT WAVE Festival. Na jednej ze scen wystąpi J. Bernardt. 
Lista utworów “Contigo”:

1. Rio

2. Taxi

3. Don’t Get Me Wrong

4. Last Waltz

5. Contigo

6. Matter Of Time

7. Mayday Call

8. Left Bathroom Sink

9. I’m The Ghost You Forgot

10. Our Love Was Easy

11. Free

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!