Anna Rusowicz prezentuje najnowszy album

Anna Rusowicz prezentuje album (winylowy i CD) wypełniony słonecznym blaskiem, życiową mądrością i paradą muzycznych wspaniałości. Premiera już 24 maja

„Dziewczyna słońca” to dziesięć piosenek zainspirowanych muzycznym bogactwem hippisowskiej złotej ery przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Wokalistce towarzyszy zespół wirtuozów, którzy podróżują z nią po ścieżkach soulu, rocka, rhythm and bluesa, gitarowego popu, a nawet jazzu.

Fanki i fani Anny Rusowicz właśnie na taki album czekali – a ona sama właśnie taki album chciała nagrać. Bez kompromisów.

„Jestem lojalna wobec moich muzycznych fascynacji i inspiracji. Słucham dużo różnej muzyki, poznaję rzeczy z zupełnie innych rejonów niż te, w których sama się obracam, ale jako artystka nie gonię za trendami, nie jestem modna i nie zabiegam o uznanie wszystkich – mówi Anna Rusowicz. – Lubię moją osobną „rusowiczowskość” w stylu retro. Nowe piosenki powstawały bez planu, w mrocznym okresie mojego życia często jako remedium na codzienne troski, ale z myślą o tym, żeby nie dzielić się smutkiem, a raczej dawać nadzieję, pokazywać światło. Kiedy tworzy się bez wyrachowania, za to z przekonaniem, że to muzyka jest najważniejsza, słowa i melodie same się pojawiają. A kiedy ma się wokół siebie tak wspaniałych muzyków, jak ci, którzy ze mną nagrywają i występują, żadna forma, nawet najbardziej fantazyjna, jaką finalnie przybiera piosenka w studiu, nie jest ograniczeniem.”

Każda z piosenek została nagrana w całości, w czterech lub pięciu podejściach. Montaż wersji ostatecznej z najlepszych fragmentów nie wchodził w grę – artyści po prostu wybierali tę jedną, najbardziej działającą na emocje. „Zdarzały się sytuacje, że któryś z muzyków denerwował się, że w tym akurat podejściu coś mu nie wyszło, że zagrał nierówno albo nieczysto – śmieje się Anna Rusowicz. – A to właśnie te niby nieudane fragmenty często stanowią o tym, że piosenka żyje.”

Głównym motywem piosenek zawartych na albumie (Anna Rusowicz mówi: jego morałem) jest droga z mroku do światła, rozwój, rozkwitanie i wybaczanie.

Płytę otwiera piosenka tytułowa – nowa wersja przeboju w 1979 r., nagranego przez duet Ada & Korda, czyli rodziców Anny: Adę Rusowicz i Wojciecha Kordę. Słowa napisała Agnieszka Osiecka. „Tato skomponował ten utwór kilka lat przed moim przyjściem na świat, ale wiem, że rodzice zaśpiewali ją o mnie i dla mnie – mówi wokalistka. – Oboje mieliby w tym roku 80. urodziny. Wierzę, że w Niebie biegają po swoich hippisowskich łąkach, a dla mnie na Ziemi zostawili właśnie ten talizman: piosenkę.”

Klamrą opowieści jest „Naiwna”. Epicka (ponad 6 minut!), soulowa ballada, która porusza temat szczególnie ważny dla Anny Rusowicz: „To historia zdradzonej kobiety, która wspina się na wyżyny swojej dojrzałości, by opowiedzieć, że wszystkie w życiu podlegamy temu samemu cyklowi i jak ważna jest kobieca solidarność.”

Album ukazuje się na płycie winylowej, na płycie kompaktowej oraz we wszystkich serwisach streamingowych. Autorką wykorzystanego na okładce portretu jest Ola Bodnaruś.

Płytę nagrali:

Anna Rusowicz – śpiew

Paweł Zalewski, Krzysztof Zagajewski – gitary

Tomasz Świerk, Marcin Cichocki – instrumenty klawiszowe

Marta Zalewska – instrumenty smyczkowe

Rafał Gańko, Sebastian Stanny, Marcin Gańko, Jarosław Bothur – instrumenty dęte

Marcin Jadach – bas

Tomasz Harry Waldowski – perkusja

Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne

Materiały: https://oc.polskieradio.pl/index.php/s/vp80DFIdxv4wO7R

Tracklista:

 1. Dziewczyna słońca                                              4:59
  2. Wyśniony                                                            3:14
  3. Zielono mi (feat. Andrzej Dąbrowski)                                     3:29
  4. Plan na miłość                                                                                 4:08
  5. Tobie                                                                                                  5:36
  6. Ciebie kochać chcę                                                                        3:46
  7. Moment zwany życiem                                                                3:50
  8. Rapsodia                                                                                           4:56
  9. Co się stało z naszą miłością (feat. Kuba Badach)                   3:23
  10. Naiwna                                                                                           6:03

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!