Grupa Black Sabbath prezentuje podwójny singiel, który promuje ”Anno Domini 1989-1995” box set z albumami ery z Tony Martinem

Pierwszy box set celebrujący erę zespołu kiedy wokalistą był Tony Martin.

Zremasterowane albumy “Headless Cross”, “Tyr” i “Cross Purposes” oraz “Forbidden” z nowym mixem, który wykonał sam Tony Iommi.

Box set w wersjach: 4 winyle i 4CD

Premiera 31 maja 2024

Posłuchaj nowego, podwójnego singla: ‘Evil Eye’ i ‘Get A Grip’

Utwory i przedsprzedaż box setu:
https://BlackSabbath.lnk.to/annodominiPR

Historia Black Sabbath z czasów kiedy w zespole śpiewali Ozzy Osbourne i Ronnie James Dio była wielokrotnie celebrowana różnymi wydaniami kolekcjonerskimi i box setami. Ale do tej pory nie ukazał się żaden box set skupiający się na erze Black Sabbath z czasów gdy wokalistą był Tony Martin – drugi najdłużej śpiewający w zespole wokalista.

Wytwórnia BMG postanowiła zbadać ten niezwykle płodny okres działania ojców chrzestnych heavy metalu i podsumować go w nowym wydaniu – kolekcji, która zawiera cztery albumy z tego okresu. Wszystkie z tych albumów zniknęły ze sklepów wiele lat temu. Box set ANNO DOMINI 1989-1995 będzie dostępny dzięki BMG od 31 maja 2024 w wersjach 4 winylowym i 4 CD. Wydawnictwo zawierać będzie zremasterowane albumy: “Headless Cross” (1989), “Tyr” (1990), i “Cross Purposes” (1994) oraz nową wersję albumu “Forbidden” (1995), którego nowy mix wykonał Tony Iommi specjalnie na tą okazję.

W boxie ANNO DOMINI kilka albumów ukaże się po raz pierwszy na winylu, natomiast w wersji CD będą dodatkowe utwory: ‘Cloak & Dagger’ pochodzący ze strony B singla ‘Headless Cross’, oraz utwory, które wcześniej pojawiły się jako utwory dodatkowe na japońskich wersjach albumów: ‘What’s The Use’ z “Cross Purposes” i ‘Loser Gets It All’ z “Forbidden”. Poza muzyką, w box secie znajdzie się obszerna książeczka okładkowa ze zdjęciami, grafikami oraz tekstem napisanym przez Hugh Gilmoura, a także reedycja plakatu i książeczki koncertowej z trasy Headless Cross.

ANNO DOMINI podejmuje historię Black Sabbath z 1989 roku, po dwóch dekadach działalności i zmianach w składzie i oszałamiającej karierze twórców metalu. W tamtym okresie skład zespołu skrystalizował się wokół założyciela grupy i mistrza riffów Tonyego Iommiego, wraz z którym grali legendarny perkusista Cozy Powell (Jeff Beck, Rainbow, Whitesnake), wieloletni współpracownik Black Sabbath – klawiszowiec Geoff Nicholls (Quartz, Bandy Legs) oraz wokalista Tony Martin.

Fani Black Sabbath mają szansę posłuchać zapowiedzi tego wydania w postaci dwóch utworów, które znalazły sie na podwójnym singlu. Są to: pochodzący z albumu “Cross Purposes” numer ‘Evil Eye’ i ‘Get A Grip’, który wydany był na płycie “Forbidden”. Dodatkowo, utworowi ‘Get A Grip’ towarzyszy zremasterowane do jakości HD oryginalne animowane wideo.

Wszystko dostępne jest pod tym linkiem:
https://blacksabbath.lnk.to/annodominiPR

Wydaniu tego box setu towarzyszy seria wywiadów, które zarejestrowane zostały w domowym studio Tony’ego Iommiego. Wszystkie dostępne są na YouTube. Iommi i Martin rozmawiają w nich o tamtych czasach i swojej współpracy.

Zobacz jak rozmawiają ze sobą o Black Sabbath Tony Iommi i Tony Martin: https://www.youtube.com/watch?v=9DEfGLzrNc0&t=335s

Zespół wydał “Headless Cross” w 1989 roku dzięki wytwórni I.R.S. jako pierwszy z pięciu zakontraktowanych tam albumów. Doceniona i chwalona zarówno przez fanów jak i krytyków czternasta w karierze studyjna płyta zawierała trzy single: ‘Devil And Daughter’, ‘Call Of The Wild’ i utwór tytułowy. Basista Neil Murray (Whitesnake, Gary Moore) dołączył do zespołu na trasę “Headless Cross Tour” i został w składzie żeby nagrać kolejny album, wydany w 1990 roku – “Tyr”. Nazwany imieniem nordyckiego boga wojny, album eksplorował wątki mitologiczne w utworach takich jak ‘The Battle Of Tyr’ czy ‘Valhalla’.

W 1992 roku, po zakończonej sukcesem światowej trasie koncertowej, nowe wcielenie Black Sabbath zostało wstrzymane. Zespół powrócił do grania z Ronnie Jamesem Dio jako wokalistą. Dwa lata później Martin i Nicholls wrócili do nagrywania w studio z  Iommim. Owocem tej sesji była płyta “Cross Purposes” wydana w 1994 roku. Skład uzupełnił basista założyciel grupy – Geezer Butler oraz perkusista Bobby Rondinelli z zespołu Rainbow.

Skład zespołu z ery płyty “Tyr” wrócił do wspólnego grania w 1995 roku, kiedy Powell i Murray wrócili, żeby nagrać album “Forbidden”. To był osiemnasty studyjny album zespołu i ostatni jaki mieli wydać przez kolejne blisko 20 lat (ostatnim albumem Black Sabbath był wydany w 2013 roku “13” w składzie: Iommi, Osbourne i Butler). “Forbidden” został wyprodukowany przez Erniego C, muzyka Body Count – zespołu hard rockowego, którego liderem był raper Ice-T (prywatnie fan Black Sabbath). Ice-T pojawił się gościnnie w utworze ‘Illusion Of Power’. Od kiedy się ten album ukazał, ulepszanie brzmienia tego wydania było jednym z ulubionych zajęć Iommiego.

Tak wyjaśnia to Iommi: “Nigdy nie byłem zadowolony z brzmienia gitary, a Cozy zdecydowanie nigdy nie był szczęśliwy z tego jak brzmiała perkusja… Więc pomyślałem, że będzie miło jeśli zrobię to dla niego.” i dodaje: “Poczułem, że pojawiła się możliwość do powrotu do tego albumu i że bez zmieniania utworów, można wykręcić takie brzmienie, jakie ludzie oczekiwaliby od Black Sabbath.”

Zobacz jak rozmawiają ze sobą o Black Sabbath Tony Iommi i Tony Martin:

ANNO DOMINI 1989-1995
Lista utworów na wersji winylowej:

Headless Cross (1989)
Side One
1. “The Gates Of Hell”
2. “Headless Cross”
3. “Devil & Daughter”
4. “When Death Calls”

Side Two
1. “Kill In The Spirit World”
2. “Call Of The Wild”
3. “Black Moon”
4. “Nightwing”

Tyr (1990)
Side One
1. “Anno Mundi”
2. “The Law Maker”
3. “Jerusalem”
4. “The Sabbath Stones”

Side Two
1. “The Battle Of Tyr”
2. “Odin’s Court”
3. “Valhalla”
4. “Feels Good To Me”
5. “Heaven In Black”

Cross Purposes (1994)
Side One
1. “I Witness”
2. “Cross Of Thorns”
3. “Psychophobia”
4. “Virtual Death”
5. “Immaculate Deception”

Side Two
1. “Dying For Love”
2. “Back To Eden”
3. “The Hand That Rocks The Cradle”
4. “Cardinal Sin”
5. “Evil Eye”

Forbidden (1995)
Side One
1. “The Illusion Of Power” – featuring Ice-T
2. “Get A Grip”
3. “Can’t Get Close Enough”
4. “Shaking Off The Chains”
5. “I Won’t Cry For You”

Side Two
1. “Guilty As Hell”
2. “Sick And Tired”
3. “Rusty Angels”
4. “Forbidden”
5. “Kiss Of Death”

ANNO DOMINI 1989-1995
Lista utworów na wersji CD:

Headless Cross (1989)
1. “The Gates Of Hell”
2. “Headless Cross”
3. “Devil & Daughter”
4. “When Death Calls”
5. “Kill In The Spirit World”
6. “Call Of The Wild”
7. “Black Moon”
8. “Nightwing”
Bonus Track
9. “Cloak And Dagger”

Tyr (1990)
1. “Anno Mundi”
2. “The Law Maker”
3. “Jerusalem”
4. “The Sabbath Stones”
5. “The Battle Of Tyr”
6. “Odin’s Court”
7. “Valhalla”
8. “Feels Good To Me”
9. “Heaven In Black”

Cross Purposes (1994)
1. “I Witness”
2. “Cross Of Thorns”
3. “Psychophobia”
4. “Virtual Death”
5. “Immaculate Deception”
6. “Dying For Love”
7. “Back To Eden”
8. “The Hand That Rocks The Cradle”
9. “Cardinal Sin”
10. “Evil Eye”
Bonus Track
11. “What’s The Use”

Forbidden (1995)
1. “The Illusion Of Power” – featuring Ice-T
2. “Get A Grip”
3. “Can’t Get Close Enough”
4. “Shaking Off The Chains”
5. “I Won’t Cry For You”
6. “Guilty As Hell”
7. “Sick And Tired”
8. “Rusty Angels”
9. “Forbidden”
10. “Kiss Of Death”
Bonus Track
11. “Loser Gets It All”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!