Imagine Dragons z nowym singlem „Nice to Meet You”

Premiera albumu „LOOM” już 28 czerwca.

Nagrodzony Grammy multiplatynowy zespół Imagine Dragons udostępnił „Nice to Meet You”, trzeci singiel promujący wyczekiwany album „LOOM”, który ukaże się 28 czerwca. Pulsujący funkowo-popowy utwór jest optymistyczną opowieścią o słabościach i pięknie, które pojawiają się na początkowych etapach związku.
Premierze piosenki towarzyszy publikacja teledysku wyreżyserowanego przez wieloletniego współpracownika grupy Matta Eastina. Teledysk rozgrywa się w nostalgicznej scenerii baru w stylu retro i przedstawia pełne magnetyzmu pierwsze spotkanie (czy aby na pewno?) wokalisty Dana Reynoldsa z nową miłością.

Imagine Dragons latają wyżej niż kiedykolwiek wcześniej… Dziesięć lat po komercyjnym przełomie, rockmani z Las Vegas nadal nagrywają prawdziwe hity, grają dla kompletu publiczności i mają przed sobą długą karierę w stylu U2 Billboard
Imagine Dragons nadal wiedzą, jak roznieść stadionowe sceny. Alt-rockowy zespół pozostaje w tym względzie bezkonkurencyjny
– Rolling Stone
Kilka tygodni temu zespół połączył siły z laureatem wielu latynoskich nagród Grammy i światową gwiazdą muzyki J Balvinem. Artyści przygotowali wspólnie nową wersję przebojowego singla „Eyes Closed” i nagrali towarzyszący jej teledysk.

Za produkcję albumu „LOOM” odpowiada duet Mattman & Robin. Album będzie szczytowym osiągnięciem w dotychczasowej karierze formacji z Las Vegas. Muzycy znaleźli na nim równowagę między klasycznym brzmieniem, które wyniosło ich na szczyt oraz świeżością, która sprawiła, że Imagine Dragons ponownie czuli ogromną radość w studio nagraniowym. Na album trafi 9 nowych utworów, w tym singiel „Eyes Closed”. „LOOM” wyznacza nowy początek. Towarzyszy mu ekscytacja związana z chwilami, które dopiero nadejdą.
Premierze nowej płyty będzie towarzyszyła największa z dotychczasowych trasa koncertowa grupy po Ameryce Północnej. Imagine Dragons odwiedzą legendarne obiektyw w całym kraju. Tournée rozpocznie się 30 lipca koncertem w hali Freedom Mortgage Pavilion w Camden, a zakończy 22 października występem w słynnym amfiteatrze Hollywood Bowl w Los Angeles. Szczegółowa rozpiska trasy znajduje się na oficjalnej stronie grupy.
2024 to nie tylko Rok Smoka. To także rok Smoków.
Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie odmieniając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (16x platyna), „Believer” (13x platyna), „Demons” (12x platyna) oraz „Thunder” (11x platyna).
Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.
„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart of 2022.
Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajdują się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.
Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!