Nowe Brzmienia na Scenie VooDoo Club

7 czerwca warszawski VooDoo Club stanie się sceną dla trzech obiecujących zespołów, które zaprezentują publiczności szeroką gamę brzmień rocka i metalu.

Zagrają :
WIREFALL ( nu metal / rap rock / alternative metal )
NIADARA ( alternative rock )
FREE AIR ( progressive rock / hard rock / nu metal )

07.06 Warszawa, VooDoo Club
https://www.facebook.com/events/1107481810377193

WIREFALL

Wirefall łączy w sobie energetyczny nu metal z nowoczesnym hip-hopem. Tworząc swoją muzykę, sięgają do korzeni znanych zespołów nu metalowych, dodając do tego świeżego ducha.

Zespół stawia sobie ambitne cele, a ich muzyka to mieszanka różnych stylów. Wyróżniają się nie tylko energią podczas koncertów na żywo, ale także przez słuchawki, dzięki mocnym rytmom i niepowtarzalnemu brzmieniu. Zawsze szukają nowych sposobów wyrażenia siebie muzycznie, co sprawia, że Wirefall to coś więcej niż zwykły zespół nu metalowy – są prawdziwą siłą na polskiej scenie muzycznej.
– Time Machine (video) https://youtu.be/ZBIQg8wQ-kc

free air

free air to 5 planet, których słońcem jest muzyka.

Pogranicze progrocka i nu-metalu. Nieregularne metra i nieszablonowe kompozycje, zmieniające się tak szybko jak nasza rzeczywistość. Melodyjne linie gitar oraz wokalu przeplatane krzykiem i szeptem. Emocjonalne stąpanie po oktawach i pełna energii euforia.
Zespół powstał w 2010 r., ma na swoim koncie dwa albumy “Miasto S.S” (2013) oraz “the octaves of mine” (2021). Premiera drugiej płyty miała miejsce podczas Festiwalu Local Secret w Cieszynie, drugi koncert promocyjny odbył się na Slot Art Festiwalu w Lubiążu. Zwycięzcy Przeglądu “Żubrowisko” 2022 r.

W 2023 r. wydali dwa single – cover “defto” Jamala oraz autorskie “śladami snu”. Utwory zespołu gościły na antenach m.in. Antyradio, Radio Afera, Opole, Bemowo, SOK, Sygnały oraz Pro-Radio. Na 2024 r. zaplanowano wydanie trzeciego singla.

“„The octaves of mine” to jeden z tych albumów, które tworzą spójną całość dzięki pozornie przypadkowemu połączeniu ze sobą różnych, w teorii niepasujących do siebie elementów.”~Barlinecki Meloman
– defto (jamal DEFTO cover): https://youtu.be/uAV9Q5dBoMo

NIADARA

Początkowe kroki stawiane były na Katowickiej scenie muzycznej. “Pierwszym drygiem do skonstruowania kapeli były autorskie utwory które chciałem grać na żywo” – Karol .

W 2019 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana “Niadara” z której wywodzi się pierwszy singiel “Jungle Of Jerk” do którego klip został zrealizowany w większości w Los Angeles w Californii.

Graliśmy na wielu imprezach undergroundowych oraz
bardziej komercyjnych między innymi Festiwal Sztuki Alternatywnej w Krakowie, Seattle Night w Warszawie, Juwenaliach. Z biegiem czasu brzmienie zespołu zostało upstrzone w rozmaite partie syntezatorów oraz loopów.

Aktualnie ugotowaliśmy drugi album którego singlem jest już dostępny utwór pt„Clue” i „Dance” premiera albumu przewidywana jest na rok 2023
– Best Day Ever (Mac Miller Cover) / Live Session https://youtu.be/04Fl8uV2pII

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!