Potato Stonks nie myślą co Gdyby

Łódzki zespół Potato Stonks powraca w dojrzalszej odsłonie. Ich najnowszy singiel to prawdziwa gratka dla fanów alternatywnego rocka. Posłuchajcie, co Gdyby!

Potato Stonks to gitarowa fuzja brzmień i inspiracji, łącząca nowe ze starym, awangardę z klasyką i ocierająca się o takie gatunki, jak alternatywa, R’n’B czy klasyczny rock. W 2022 roku zadebiutowali EP-ką Keepin Wild, na której znalazły się trzy autorskie kompozycje, docenione przez Radio 357, Radio Łódź, Studenckie Radio Żak, Radio Aktywne, Radio Bemowo, Radio Dla Ciebie czy Antyradio. Dziś Potato Stonks wracają z nową muzyką i nieco odświeżonym brzmieniem.

Pierwszą zapowiedzią nadchodzącego materiału od łódzkiej kapeli jest singiel Gdyby. Piosenka odbiega od wcześniejszych kompozycji zespołu nie tylko stylem, ale również stylistyką tekstu. Całość została napisana w konwencji alternatywnego rocka, jednak zespół nie odszedł od charakterystycznych dla siebie klasycznych brzmień gitarowych czy instrumentów klawiszowych.

Potato Stonks – “Gdyby”, okładka singla
Utwór Gdyby traktuje o sztuce i postawie stoickiej — opanowaniu i życiu bez zmartwień w zupełnej opozycji do otaczającego nas świata, który niezmiennie pędzi i nie pozwala się zatrzymać. Najnowszy singiel od Potato Stonks odnosi się również do wspomnień i rozważań nad tym, co by było gdyby…

Zespół zaprezentuje swój najnowszy singiel na żywo podczas nadchodzących koncertów. Potato Stonks zagrają w maju na scenie głównej Juwenaliów Politechniki Łódzkiej, Pikniku Różnorodności w ramach Łodzi Wielu Kultur czy na 65. Urodzinach Studenckiego Radia Żak. Nie przegapcie tych występów!

BIO:
Potato Stonks
— łódzki zespół z pogranicza alternatywnego rocka, tworzony przez Angelikę Ptak (wokal), Huberta Polańskiego (klawisze), Szymona Janułajtysa (perkusja) oraz Jana Szustkiewicza (gitara). Na swoim koncie mają już dwa wydawnictwa: debiutancką EP-kę Keepin Wild oraz album koncertowy Live Session.

Ich twórczość można było usłyszeć na dużych scenach, takich jak główna scena Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pabianicach, główna scena Juwenaliów Politechniki Łódzkiej czy scena MSK na festiwalu z okazji 600-leci Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!