Łódzki zespół Potato Stonks powraca w dojrzalszej odsłonie. Ich najnowszy singiel to prawdziwa gratka dla fanów alternatywnego rocka. Posłuchajcie, co Gdyby!
Potato Stonks to gitarowa fuzja brzmień i inspiracji, łącząca nowe ze starym, awangardę z klasyką i ocierająca się o takie gatunki, jak alternatywa, R’n’B czy klasyczny rock. W 2022 roku zadebiutowali EP-ką KeepinWild, na której znalazły się trzy autorskie kompozycje, docenione przez Radio 357, Radio Łódź, Studenckie Radio Żak, Radio Aktywne, Radio Bemowo, Radio Dla Ciebie czy Antyradio. Dziś PotatoStonks wracają z nową muzyką i nieco odświeżonym brzmieniem.
Pierwszą zapowiedzią nadchodzącego materiału od łódzkiej kapeli jest singiel Gdyby. Piosenka odbiega od wcześniejszych kompozycji zespołu nie tylko stylem, ale również stylistyką tekstu. Całość została napisana w konwencji alternatywnego rocka, jednak zespół nie odszedł od charakterystycznych dla siebie klasycznych brzmień gitarowych czy instrumentów klawiszowych.
Potato Stonks – “Gdyby”, okładka singla
Utwór Gdyby traktuje o sztuce i postawie stoickiej — opanowaniu i życiu bez zmartwień w zupełnej opozycji do otaczającego nas świata, który niezmiennie pędzi i nie pozwala się zatrzymać. Najnowszy singiel od Potato Stonks odnosi się również do wspomnień i rozważań nad tym, co by było gdyby…
Zespół zaprezentuje swój najnowszy singiel na żywo podczas nadchodzących koncertów. Potato Stonks zagrają w maju na scenie głównej Juwenaliów Politechniki Łódzkiej, Pikniku Różnorodności w ramach Łodzi Wielu Kultur czy na 65. Urodzinach Studenckiego Radia Żak. Nie przegapcie tych występów!
BIO:
Potato Stonks — łódzki zespół z pogranicza alternatywnego rocka, tworzony przez Angelikę Ptak (wokal), Huberta Polańskiego (klawisze), Szymona Janułajtysa (perkusja) oraz Jana Szustkiewicza (gitara). Na swoim koncie mają już dwa wydawnictwa: debiutancką EP-kę Keepin Wild oraz album koncertowy Live Session.
Ich twórczość można było usłyszeć na dużych scenach, takich jak główna scena Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pabianicach, główna scena Juwenaliów Politechniki Łódzkiej czy scena MSK na festiwalu z okazji 600-leci Łodzi.