Brazylijski zespół Eldermoon wydaje teledysk do „Egregora”, zapowiadając debiutancki album w Sliptrick Records

Bardzo blisko wydania długo oczekiwanego debiutanckiego albumu koncepcyjnego „Egregora” w europejskiej wytwórni Sliptrick Records, Brazylijczycy z Eldermoon obejrzeli teledysk do utworu noszącego tytuł ich debiutanckiego albumu, zaskakujący wszechstronnością i nowoczesnością ich kompozycje.

Odkrywając koncepcję albumu, który ukazuje Księżyc jako niebiańską istotę, która zyskuje świadomość i zaczyna przemierzać wszechświat w poszukiwaniu swojego celu, utwór „Egregora” ze swoim agresywnym i jednocześnie klimatycznym brzmieniem rozgrywa się na planecie Całkowicie zdewastowany teren. W tym postapokaliptycznym scenariuszu ludzkość staje w obliczu brutalnej wojny o ograniczone zasoby. Współczując sytuacji, Księżyc pyta Ziemię o zdolność ludzi do odkupienia się i zmiany ścieżki.

Obejrzyj teledysk do utworu „Egregora” poniżej:

„Egregora” jest także dostępna na wszystkich platformach streamingowych. Posłuchaj poniżej:

„Egregora” to drugi singiel i teledysk wydany przez Eldermoon wśród utworów, które znajdą się na ich tytułowym albumie, a jego nowe kompozycje pokazują, że zespół nie ogranicza swojego brzmienia do granic gatunku, pozwalając sobie na włączanie elementów do jego muzyka czyni go wspanialszym i wyraża pełny zakres artystyczny i techniczny Alexa Biembenguta (wokal), Allana Estalka (gitara/wokal w chórkach), Alana Sauglada (gitara) i Fabio Conelli (bas).

Od czasu wydania dwóch niezależnych EP-ek zespół miał już bardzo solidną tożsamość i wyjątkową osobowość, przechodząc w naturalny sposób od klasycznego metalu do współczesnego, ale to, co możemy zaobserwować w „Egregorze” do tej pory, poprzez tytuł utworu i singiel „Primal Chain”, to skok w dojrzałość, jakość i możliwości nie tylko brzmieniowe, ale także konstruujące wizerunek zespołu jako wielkiej obietnicy dla rynku międzynarodowego.

Wokalista Alex Biembengut tak skomentował wydawnictwo:

„To kolejne doświadczenie publiczności związane z nowym albumem. Nowy singiel jest bardzo energiczny i intensywny. Bardzo ciekawym doświadczeniem będzie zobaczenie reakcji publiczności na ten utwór! Jako utwór o tej samej nazwie temat jest zbliżony do w bardzo bezpośredni i refleksyjny sposób kwestionując projekt, bądźcie czujni, aby wychwycić wszystkie niuanse”.

Gitarzysta Allan Estalk podkreślił również:

„Egregora to piosenka pełna energii i wyrazu w refrenach, stworzona, aby ludzie mogli wejść do kręgu i pozostać tam do ostatniej minuty. Wnosi zupełnie inną istotę do pozostałych utworów, w których eksplorujemy inne instrumenty, aby wzbogacić i opowiedzieć historia; Egregora to wytrawny, surowy, słynny haj”.

„Egregora, singiel, od którego pochodzi nazwa albumu, jest podsumowaniem dotychczasowej trajektorii Eldermoon, a jednocześnie oferuje obiecujący wgląd w to, co ma nadejść. Utwór ten łączy w sobie wagę i głębię tematyczną poprzednich dzieł z elokwencją, złożonością i muzykalnością. ewolucji charakteryzującej nowy album. Dzięki temu zespołowi udaje się połączyć swoje dźwiękowe dziedzictwo z innowacyjną wizją, pokazując dojrzałość i rozwój artystyczny” – dodał basista Fabio Conelli.

„Ta piosenka dobrze reprezentuje różnorodność, która pojawi się na albumie. W przeciwieństwie do poprzedniego singla, ten jest o wiele bardziej bezpośredni i konkretny. I nie tylko pod względem instrumentalnym, teksty są także naładowane mocnym i niezwykle ważna wiadomość” – podsumował gitarzysta Alan Sauglad.

„Egregora” został wyprodukowany przez samego Eldermoon z Danielem Mazzą, miksem i masteringiem zajął się Tom Braga, a montażem basu i gitary zajął się Marcos Saraiva. Teledysk, nagrany w Estúdio Dois, został wyprodukowany przez Hell Alliance pod kierunkiem, montażem i kolorami: João Ulchak, zdjęciami: Ryanem Strackiem, a produkcją: Allanem Estalk i Gabrielem Apolinario.

Eldermoon powstał w 2019 roku i ma w swojej dyskografii dwie EP-ki, a także single i teledyski. Dowiedz się więcej o zespole i śledź wszystkie ich wydawnictwa na stronie internetowej www.eldermoonband.com lub na Instagramie @eldermoonband.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!