MY OWN ABYSS wydał nową EPkę zatytułowaną “Dead End”

My Own Abyss to zespół prezentujący własną, nowoczesną wizję połączenia klasycznego brzmienia metalcore’owego z elektroniczną świeżością.

 

Czteroosobowa grupa z Krakowa dała się poznać światu pod koniec 2018 roku, wydając swój debiutancki album “Abyss EP“. Ich dotychczasowy dorobek artystyczny wzbogacają metalcore’owe interpretacje popularnych przebojów, takie jak “Sweet But Psycho” – Ava Max [2019] oraz “Flowers” – Miley Cyrus [2023], a także najnowsze autorskie single z 2023 roku: “Let’s Go W!LD“, “The First Nail” oraz “Without Control”. Dwa ostatnie z nich są owocem współpracy z amerykańskim producentem Matt’em Thomas’em, czego finałem jest kolejny mini album “Dead End”, którego premiera miała miejsce 5 kwietnia 2024.

 

Przez kilka lat aktywności, My Own Abyss zagrali dziesiątki koncertów, dzieląc scenę m.in. z takimi zespołami jak Paledusk, Space Of Variations, The Materia, The Sixpounder czy Virgin Snatch. 19 kwietnia 2024 zespół wyruszył w Polskę, by na trasie pt. “Dead End Tour” promować swoje najnowsze wydawnictwo.

 

Music na najnowsze wydawnictwo została zmiksowana i wyprodukowana przez Matt’a Thomas’a, masteringu dokonał Joel Wanasek w JTW Recording (Carnation, Machine Head, Dååth). Okładkę stworzył Woeismel, a edycji poddał ją Mikołaj Mędrala. EPka została wydana 5 kwietnia 2024 roku w formie cyfrowej oraz na płycie CD, która jest dostępna w sklepie internetowym zespołu.

 

Tak zespół komentuje najnowsze wydawnictwo: “Dead End to mini album, który jest głębokim przeżyciem skrajnych emocji. Opowiada historię wewnętrznego konfliktu między umysłem a sercem, który wykiełkował w człowieku w wyniku przebywania w toksycznym środowisku. Presja otoczenia, narzucająca swoje zepsute normy, prowadzi podmiot liryczny do niekontrolowanych czynów, które miały przynieść mu spokój i poczucie ulgi. Jednakże efekt okazał się odwrotny – jego działania tylko zwiększyły w nim negatywne emocje, z którymi na koniec dnia pozostaje sam.

Tracklista:

1. Without Control
2. The First Nail
3. Dead End

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!