Wywiad z Marcinem Sójką w związku z premierą najnowszego singla artysty pt. “Dom z piasku”, którym zwiastuje jego drugi krążek w karierze.

 Czy “Dom z piasku” to Twoja historia?

Jak w każdej mojej piosence, jest element prawdziwej historii. W tej także. Od dawna myślałem o utworze, w którym opowiem o niespełnieniu i zawodzie miłosnym. To silne przeżycie, szczególnie dla odrzuconej strony. Myślę, że wielu słuchaczy odnajdzie tu odniesienie do swoich sytuacji.

 

Klip do utworu, wygląda jakbyś nagrywał go gdzieś na środku saharyjskich wydm…

 

Taki był zamysł. Wspólnie z ekipą udało nam się stworzyć wideo, którego świat przedstawiony osadziliśmy na pustyni, choć tak naprawdę nie musieliśmy wyjeżdżać poza województwo mazowieckie. 😉

 

Czy okazywanie uczuć uważasz za objaw słabości?

 

Przeciwnie. Uważam to za objaw odwagi i siły. Szczególnie u mężczyzn. Cieszę się, że zmierzamy w kierunku, w którym stereotyp twardziela, maskującego swoje uczucia przestaje obowiązywać, a okazywanie prawdziwych emocji staje się naturalną cechą.

Będąc młodym funkcjonowałem w przeświadczeniu, że chłopakom nie wypada mówić o uczuciach, że jest to zarezerwowane tylko dla dziewczyn. To zamyka i tylko przykrywa problemy, które gromadzone przez lata, mogą wyrządzić prawdziwe szkody.

 

Czy aby zbudować dom na solidnych fundamentach, trzeba przejść etap budowania domu z piasku?

 

Nie wrzucałbym wszystkich do tego samego worka, bo zapewne są osoby, które od początku prezentują racjonalne podejście do partnerskich spraw. Ludzie są jednak bardzo różni, mają różne charaktery, emocje i wyrażają różne postawy w tych samych sytuacjach. Solidne fundamenty, to według mnie zaufanie do drugiej osoby i możliwość szczerej rozmowy. Tego uczymy się latami, to ja jako mąż chcę wnosić do swojego związku.

 

Opowiedz, jakie emocje towarzyszyły Ci podczas tworzenia utworu.

 

Był to pełen przekrój emocji. Nad utworem pracowaliśmy bardzo długo, były chwile zwątpienia, była ekscytacja, zmęczenie i końcowa radość z efektu. Jego współkompozytorką jest m.in. Paula Roma, która zaproponowała brzmienie i tekst refrenu. Od tego się zaczęło, ja się absolutnie zakochałem w melodii i tekście, dzięki czemu wszedłem w ten utwór całym sobą.

 

Czym dla Ciebie jest dom z piasku?

Dziś jest to tytuł mojego najnowszego singla 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!