Roots Revival Soundsystem meets DUB-UP HIFI w Warszawie

Na ostatnią sesję przed wakacjami i sezonem festiwalowym zaprosiliśmy naszych znajomych z Belgii, którzy od blisko dekady trzęsą tam klubami i festiwalami. Mają niesamowitą kolekcję dubplates i swoich produkcji w oryginalnym stylu. Ich Soundsystem to ciągle ewoluująca (właśnie zmienili praktycznie cały), potężna maszyna. Widzimy się w Voodoo – roots and nothing but the roots!

Dub Up Hifi to belgijski kolektyw powstały pod koniec 2016 roku, którego założeniem jest granie reggae i dubu w stylu soundsystemowym. Dub Up obsługuje najnowocześniejszy system dźwiękowy z 6 subami, który jest stale ulepszany.

Prowadzą 2 wytwórnie płytowe, Dub Up Records i Dub Up Dubplates. Oprócz tego organizują własne sesje pod szyldem Dub Up sessions. Dub Up jest również gospodarzem Frequency Radioshow od 2014 roku z ponad 300 odcinkami, ma na swoim koncie spotkania z takimi artystami jak Channel One, Jah Youth, Salomon Heritage, Kiraden, Masego i inni. Oprócz tego na ich soundsystemie występowali tacy artyści jak Vivian Jones, Aba Shanti, King Alpha, Prince Livijah, Zulu Vibes i nie tylko. Można ich było widzieć na takich imprezach jak Couleur Café, Reggae Geel, Reggaebus czy Polé Polé.

Jedno jest pewne: Operator Dubgrow, Selecta Samwise i MC Baba T są gotowi z foundation roots reggae i ekskluzywnym i dubplate’ów. Nigdy nie zapominając o przesłaniu i zawsze starając się zapewnić dobrą sesje.

Roots Revival Soundsystem (Warszawa)

Roots Revival Soundsystem to projekt, którego misją jest promowanie kultury soundsystemowej w Polsce i na świecie.
Początki Roots Revival sięgają 2006 roku, kiedy to po kilku latach grania w innych kolektywach, Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły. Niedługo potem, zainspirowani Jamajskimi soundami i legendarnymi brytyjskimi sesjami, zbudowali prawdopodobnie pierwszy tego typu soundsystem w kraju.

Na początku 2022 roku do składu selektorskiego dołączył Tomana Dub, zapewniając również wsparcie organizacyjne. W oparciu o swoją wyjątkową energię, specyficzny styl i solidne crew, Roots Revival chcą reprezentować to, co uważają za najlepsze z gatunku roots & culture.
Ponadto Jaszol odpowiada za stworzenie i zarządzanie Tribe 84 Records, oraz organizację festiwalu Bass Camp na południu Polski.
Vibes up!

14.06 Warszawa, VooDoo Club
https://www.facebook.com/events/1641620939982103

Start: 22:00
Finisz: 05:00

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!