Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej – zgłoszenia tylko do 20. czerwca!

17.edycja Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim zbliża się wielkimi krokami. To niezwykłe muzyczne wydarzenie odbędzie się między 12 a 14 lipca 2024 r., jednak na ten moment ważniejszą datą jest 20 czerwca, bo do tego dnia zespoły mogą zgłaszać swój udział w konkursie, będącym stałą i integralną częścią Festiwalu.

 

Wielki Ogień to święto różnorodności w muzyce. Organizatorzy często stawiają na niecodzienne połączenia w line upie, tak jest również w tym roku. Ta różnorodność jest również domeną części konkursowej. Z jednej strony wszystko łączy Mira Kubasińska – warunkiem udziału jest przygotowanie utworu z jej repertuaru, z drugiej, jury ocenia jakość, styl, a nie gatunek. Dowodem na to są laureaci z poprzedniego roku, zespoły Koniec Listopada, Wasabi i TUGA. Różne, a równie świetne. Przekonacie się o tym, bo dwie pierwsze grupy zagrają na festiwalu i w tym roku. Żeby być na ich miejscu, wystarczy zgłosić się do konkursu. Na zakwalifikowane zespoły czeka profesjonalna scena, występ przed profesjonalnym jury, którego skład tworzą wybitni muzycy: Krzysztof Dłutowski, Dariusz Kozakiewicz i Grzegorz „Ornette” Stępień oraz w przypadku wyróżnień i wygranych, nagrody pieniężne o łącznej puli 15 tys. zł. Nie zwlekajcie, do 20 czerwca zostało już bardzo mało czasu!

Pozostałe koncerty festiwalowe zapowiadają się równie ekscytująco, przede wszystkim dzięki świetnemu doborowi gwiazd. W Ostrowcu zagrają: Kasia Kowalska, Orkiestra Dorosłych Dzieci, Projekt Mira, Moore Plays Moore oraz wspomniani wcześniej laureaci poprzedniej edycji.

 

https://mck.ostrowiec.pl/festiwal-wielki-ogien

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!