Koncert Cronica & Molllust w Klubie Gwarek

Polska Cronica i niemiecki Molllust – niesamowite połączenie scenicznej energii, bogatych dźwięków i epickich muzycznych opowieści. Obie formacje już 22 czerwca wystąpią na scenie krakowskiego Klubu Gwarek w ramach trasy „Friendship Tour”. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą zespół Zdrawica oraz multiinstrumentalista Gudar, który otworzy krakowski koncert!
22.06.2024 📆
Klub Gwarek, Reymonta 17 📍

👉 Otwarcie bram: 19:00
👉 Start koncertu: 19:30

🎟️ Bilety:
50 zł – przedsprzedaż
60 zł – w dniu koncertu
Bilet kolekcjonerski można będzie również nabyć stacjonarnie (INFORMACJA WKRÓTCE):
👉 w Klubie Studio (Witolda Budryka 4), codziennie od 12:00 do 00:00,
👉 w Klubie Filutek (Rostafińskiego 10), codziennie od 12:00 do 01:00.
_____
🎙 Cronica – folk metal
To heavy folkowa formacja powstała w 2014 roku w Jaworznie. Ich styl można określić jako mieszankę europejskiej muzyki folkowej z ciężkimi gitarowymi brzmieniami. Warstwa wokalna tworzona jest przez dwa damskie głosy, których właścicielkami są Marta Janas oraz Adrianna Kania, a także jeden głos męski należący do Dariusza Dąbka. W efekcie ich połączenia otrzymujemy szeroki wachlarz partii wokalnych od śpiewu klasycznego i operowego zaczynając, na growlu i screamie kończąc.
Teksty utworów związane są w dużej mierze z mitologią słowiańską, przy czym nie stanowi ona jedynego źródła inspiracji zespołu. W piosenkach można usłyszeć wiele odniesień do mitologii greckiej, nordyckiej, żydowskiej, filozofii, a także napotkać szereg nawiązań do czasów współczesnych, człowieka oraz jego egzystencji.
Od początku swojej działalności zespół aktywnie koncertuje na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Cronica może poszczycić się wspólnymi występami z topowymi zespołami z Polski i Europy, a także udziałem w wielu festiwalach muzycznych min. Pol’and’Rock Festival czy Słowiańska Noc Folk Metalowa.
_____
🎙 Molllust – opera metal
Molllust – sercem jest muzyka klasyczna, pulsem metal.
Mroczne pejzaże dźwiękowe, operowa dramaturgia, energetyczne gitary, emocjonalne smyczki, potężny sopran i dużo radości z grania charakteryzują symfoniczną metalową formację MOLLLUST.
Ubrani w suknie balowe i surduty, prezentują swoją specjalną mieszankę muzyki klasycznej i metalu. Zespół zagrał ponad 100 koncertów w całej Europie, między innymi na Wacken Open Air, Mera Luna Festival, Wave Gotik Treffen i FemMe.
Wielowarstwowe pejzaże dźwiękowe i elementy teatralne, wraz z często społeczno-krytycznymi tekstami idącymi z duchem czasu, tworzą poruszającą syntezę sztuki, w której dwie charyzmatyczne osobowości frontowe pojedynkują się na scenie w wiecznej rywalizacji doprawionej czarnym humorem. Teraz, ze swoim trzecim albumem “Mother Universe”, MOLLUST zaprasza w muzyczną podróż w kosmos.
_____
🎙 Zdrawica – folk rock
Gościem specjalnym, będzie zespół Zdrawica, pochodzący z Jaworzna. To folk rockowa formacja, której początki sięgają 2013 roku. Przez te wszystkie lata, skład ewoluował z grupy wspólnie muzykujących przyjaciół w aktywnie działający zespół.
Muzyka Zdrawicy to połączenie rockowych riffów z melodyjnymi klawiszami i zróżnicowanymi partiami fletu. Całości dopełnia wyrazisty damski wokal.
W maju 2022 roku ukazał się pierwszy długogrający album Zdrawicy – „Tak o rzece”, który obejmuje dziewięć utworów. Dwa z nich – „Rzeka” i „Wieczorna mgła” doczekały się swoich teledysków. We wrześniu 2022 roku muzycy zaprezentowali singiel, który mocno wyróżnia się na tle granych przez nich kompozycji – Pi(j)racka.
_____
🎙 Gudar – folk
Sława! Witajcie!
Zwą mnie Gudar
Jestem multiinstrumentalistą z Krakowa. Na moich koncertach gram na bardzo wyjątkowych i niespotykanych instrumentach, a mianowicie na handpanach. Ich mistyczne dźwięki stanowią główny trzon granych przeze mnie melodii, ale oprócz tego jednocześnie gram na rozmaitych instrumentach perkusyjnych, takich jak djembe czy cajon. Na scenie używam również shakerów, talerzy perkusyjnych, a nawet gongu.
Inspiracją do moich utworów jest szeroko pojęta fantastyka oraz epoka średniowiecza.
Moje utwory mogłyby świetnie nadawać się pod sesje D&D 😉
Od ponad 11 lat działam w rekonstrukcji historycznej średniowiecza.
Z wykształcenia zaś jestem leśnikiem. Wszystko co związane z lasem nie jest mi obce, a natura zawsze była bliska mojemu sercu i często stanowiła inspirację do tego co tworzę. Przez to wyjątkowe połączenie pasji, na koncertach moimi utworami zabieram słuchaczy w podróż rodem z książek Tolkiena, gdzie opisuję tamtejsze bitwy. Gdzie będziemy przedzierać się przez mroczne puszcze aż po bezkresne pustynie. Gdzie zatrzymamy się przy potężnych średniowiecznych twierdzach kontemplując ich srogie piękno i wysławiając dawnych budowniczych tych miejsc. Miejsc w których czas się zatrzymał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!