Recenzja Płyty ” 2 + ” Duetu Zima w Środku Lata

Michał Szczerbiec i Caroline Brazavsky, czyli duet Zima W Środku Lata  to burza energii i niebanalnych rozwiązań muzyczno – lirycznych. Częstują słuchaczy niestandardowymi brzmieniami łączącymi w sobie minione, oldschoolowe dekady i otaczające nas dźwięki teraźniejszości. Wykonują swoją muzykę w wersjach elektro – akustycznych wspomagając się looperem i elektroniką.

W 2022 ukazała się debiutancka płyta formacji zatytułowana……..ZIMA W ŚRODKU LATA. Przypadek? Nie sądzę. Po prawie dwóch latach od fonograficznego debiutu zespół postanowił zaserwować nam kolejną porcję świetnej muzyki.

Krążek „2+” jest totalnie inny od pierwszego wydawnictwa grupy. Przede wszystkim dlatego, że widać już tutaj pewną drogę, którą muzycznie chcą podążać artyści. Usłyszymy tutaj utwory w stylistyce popowo-rockowej, ale znajdziemy również domieszki innych gatunków muzycznych. Całą płytę otwiera „Alkowa”. Piosenka ta jest w stylistyce….disco. Jakież było moje zdziwienie, gdy po raz pierwszy usłyszałam ten utwór. A jeszcze większe, gdy zobaczyłam teledysk. Jest to historia niczym z horroru. Kolejny utwór w podobnym stylu to „Mantra”. Słuchając go – naprawdę nóżka chodzi. Wspominałam, że na płycie „2+” znajdziemy także inne style muzyczne. I takim właśnie utworem jest przepiękna ballada „Złam mi serce”. Stylistycznie można ją zaklasyfikować jako samba lub tango. Tekstowo również piosenka jest cudowna. Zresztą cały album jest naprawdę znakomity. Jednym z moich ulubionych utworów bezkompromisowo jest „Walizka”. Utwór bardzo „Szczerbcowy”. Kto choć trochę zna solową twórczość Michała Szczerbca, to zrozumie co mam na myśli. Na uwagę zasługują też bonusy – zamieszczone jedynie na Spotify. Natomiast na wersji krążkowej ich nie ma. One także są w zupełnie różnych stylistykach. W „Fatamorganie” pobrzmiewają trochę nutki folkowej, zaś „Tonę” to prawdziwa rockowa energia. Oczywiście ze świetną oprawą tekstową.

Ciekawostką jest to, iż część utworów na tej płycie wyprodukował Michał Szczerbiec, a część niejaki Mruk.

Serdecznie polecam zapoznanie się z twórczością duetu Zima W Środku Lata. Z czystym sumieniem duetowi za tę płytę można postawić SZÓSTKĘ.

 

Linki do mediów społecznościowych zespołu oraz kanału Youtube i Spotify:

 

Spotify: https://open.spotify.com/artist/4hzWJSuuWTrWL9gSiHn2Pb?si=g3npbmKgSXeLFq_HiQrMcg

Youtube: https://www.youtube.com/@michaelszczerbiec

Facebook: https://www.facebook.com/zimawsrodkulata

Instagram: https://www.instagram.com/zimawsrodkulata?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==

Tik Tok:

https://www.tiktok.com/@zimawsrodkulata.official?is_from_webapp=1&sender_device=pc

Recenzja : Zofia Mucha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!