Rozmowa z Organizatorami Motoserca w Warszawie 1.06.2024

1 czerwca w Parku Bródnowskim po raz szesnasty odbył się finał ogólnopolskiej akcji „MOTOSERCE – krew darem życia”. Motoserce – to cykliczna, ogólnopolska akcja zbiórki krwi, podczas której w całej Polsce w ciągu piętnastu edycji udało się zebrać blisko 38 tysięcy litrów krwi.

W Warszawie organizatorami imprezy są: kluby motocyklowe, Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno”. Głównym partnerem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Krew można było oddać w trakcie imprezy (w godz. 10.00 – 15.00) w specjalistycznych ambulansach.

Motoserce to także okazja do aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla rodzin, a w szczególności: miasteczko dziecięce, konkursy sprawnościowe z nagrodami, konkursy rysunkowe. Ponadto przewidziano atrakcje plenerowe dla wszystkich uczestników, min.: prezentację sprzętu pożarniczego, wojskowego oraz policyjnego, a także pierwszą pomoc w tym ratownictwo drogowe, prezentację motocykli oraz paradę motocyklową. Wiele atrakcji odbywało się na scenie w szczególności występy zespołów dziecięcych.

Na scenie zagrali również zespoły muzyczne: AntyRefleks, Cochise z Pawłem Małaszyńskim oraz Ornette z Grzegorzem Stępniem. Wstęp oraz wszelkie atrakcje zapewnione podczas finału tego wydarzenia były bezpłatne. Wśród krwiodawców odbyło się losowanie wielu cennych nagród, a nagrodą główną był skuter.

Więcej informacji o akcji Motoserce na stronie internetowej: motoserce.pl

Rozmawiała Joanna Tula

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!