Wydawnictwo Egmont – lipcowe premiery!

Oto najnowsze komiksowe pozycje Klubu Świata Komiksu Egmont

Premiera 17 lipca 2024 r.

Mistrzowie Komiksu.
Corto Maltese – Nocny Berlin, tom 16
Scenariusz: Juan Díaz Canales
Rysunki: Rubén Pellejero
Przekład: Joanna Jabłońska

Rok 1924. Corto Maltese przyjeżdża do Berlina na spotkanie ze starym przyjacielem profesorem Jeremiaszem Steinerem. Trafia w sam środek chaosu, gdzie faszyści walczą z komunistami, a słaba Republika Weimarska nie może sobie poradzić z opanowaniem sytuacji. Dodatkowo nasz bohater wplątuje się w rozgrywkę pomiędzy poszukiwaczami mistycznych artefaktów, którzy rywalizują o najstarszą talię kart tarota. Dla takiego skarbu niektórzy nie zawahają się zabić… Czy Corto znowu jest na tropie mającej setki lat magicznej tajemnicy? A może to wszystko gra pozorów i chodzi o coś zupełnie innego? Maltański marynarz będzie musiał wyjaśnić zagadkę w zaułkach niebezpiecznego Berlina i na uliczkach średniowiecznej części Pragi…
Serię o przygodach marynarza włóczęgi i romantycznego awanturnika stworzył słynny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów „Indiańskie lato” czy „El Gaucho”. Od albumu trzynastego opowieść o Corto kontynuują dwaj uznani hiszpańscy autorzy: scenarzysta Juan Díaz Canales (bestsellerowy cykl „Blacksad”) i rysownik Rubén Pellejero (one-shot „Le silence de Malka”, wyróżniony w 1997 roku nagrodą dla komiksu zagranicznego na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême).
Cykl „Corto Maltese” jest obecnie uznawany za klasykę komiksu europejskiego. Pierwszy album serii pt. „Opowieść słonych wód” zdobył w 1976 roku prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks realistyczny.

Odrodzenie, tom 2
Scenariusz: Fred Duval
Rysunki: Emem, Fred Blanchard
Przekład: Maria Mosiewicz

Kontynuacja wielowątkowej opowieści science fiction o ingerencji międzyplanetarnego Kompleksu w sprawy Ziemi stojącej na krawędzi upadku cywilizacyjnego. Drugi album zbiorczy serii obejmuje zamkniętą fabularnie trylogię: „Sui Iuris”, „Hybrydy” i „Uroborosi”.
Jest 2104 rok. Mija dwadzieścia lat od rozpoczęcia misji Odrodzenie, która ma na celu ocalenie rodzaju ludzkiego i odnowę Błękitnej Planety. Dzięki wsparciu obcych sytuacja znacznie się poprawiła, ale część Ziemian uważa przybyszy za okupantów, pojawiają się nawet terroryści. Czy wysłannicy Kompleksu rzeczywiście są najeźdźcami udającymi wybawicieli, czy może to tylko teoria spiskowa będąca elementem gry politycznej nieznanych sił? Prawdę starają się poznać znani z poprzednich tomów bohaterowie, ale mają mało czasu, bo zbliża się śmiertelne zagrożenie!
Scenarzystą cyklu jest Fred Duval, który zdobył popularność opowieściami science fiction bliskiego zasięgu („Carmen McCallum”, „Travis”), przygodowymi („Hauteville House”) i adaptacjami literatury (thriller „Czarne nenufary” według bestsellerowej powieści Michela Bussiego). Za rysunki odpowiada Emem, autor ilustracji do kilku serii napisanych przez Duvala, a także do historii fantastycznej „Idoles”. Wstępne szkice plansz nakreślił scenarzysta i grafik Fred Blanchard, współtwórca m.in. cykli „Jour J” i „Wonderball”.

Marvel Classic. Zimowy Żołnierz
Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Butch Guice, Michael Lark
Przekład: Bartosz Czartoryski

Walczył już z nazistami, siał postrach jako sowiecki zabójca i nosił tarczę Kapitana Ameryki. Teraz James „Bucky” Barnes wraca do roli superszpiega, żeby odnaleźć porzuconych gdzieś w Stanach uśpionych agentów Związku Sowieckiego z czasów zimnej wojny. Pierwszy trop wiedzie do okrutnego dyktatora Doktora Dooma, ale szybko okaże się, że pokój na świecie nie jest jedyną stawką w tej grze. I choć na pomoc Bucky’emu ruszają Kapitan Ameryka, Hawkeye i Wolverine, być może to właśnie jemu przyjdzie zapłacić najwyższą cenę. Czy zdoła ocalić Czarną Wdowę – miłość swojego życia? Czy uda mu się powstrzymać agentów, których sam wyszkolił tak, by nie okazywali żadnej litości?
Mroczny i trzymający w napięciu „Zimowy Żołnierz” to ostatni akt sagi o Kapitanie Ameryce ze scenariuszami Eda Brubakera – autora takich serii jak „Daredevil: Nieustraszony!” czy „Nieśmiertelny Iron Fist” – choć można go również czytać jako samodzielny komiks. Rysunki stworzyli Butch Guice („Kapitan Ameryka”, „Thor Gromowładny”) oraz Michael Lark („Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Winter Soldier” #1–14 i „Fear Itself” #7.1: „Captain America”.

Uniwersum DC. Batman Detective Comics
– Gothamski Nokturn: Uwertura, tom 1
Scenariusz: Ram V, Simon Spurrier
Rysunki: Rafael Albuquerque, Dani, Dave Stewart
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Pierwszy tom serii „Detective Comics” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Rozpoczynamy nowy etap w życiu Detektywa Nocy. Drogę wytycza mu wielokrotnie nagradzany scenarzysta Ram V („Catwoman”, „The Swamp Thing, „Wiele śmierci Laili Starr”) i niesamowity rysownik, jakim jest Rafael Albuquerque („Amerykański wampir”, „Superman/Batman”)! Razem zmienią opowieść o Batmanie w tragiczną, choć przepiękną gotycką operę.
Z Batmanem dzieje się coś niepokojącego. Żaden test ani badania nie pomagają najlepszemu detektywowi na świecie ustalić źródła tego przerażającego lęku – jego własnych demonów i nawarstwiających się sygnałów świadczących o tym, że Bruce Wayne się starzeje. Tymczasem prawdziwe demony kryją się w cieniu, gdy starożytna melodia zakłóca nocny spokój Gotham. Kurtyna się unosi, a upiorna melodia płynie przez noc. Kto jest człowiekiem, a kto demonem? Kto może to ustalić? Gdy Batman podąża śladem melodii i demonów Gotham, musi odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Czy demon towarzyszył mu przez całe życie? A jeśli tak, to czego od niego chce? I dlaczego jeszcze nim nie zawładnął?
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1062–1065.

Uniwersum DC. Superman Action Comics:
Rewolucja w Świecie Wojny, tom 3
Scenariusz: Phillip Kennedy Johnson
Rysunki: Daniel Sampere, Christian Duce
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Trzeci i ostatni tom serii „Superman: Action Comics” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Superman na arenie Świata Wojny stał się siłą, z którą należy się liczyć, a Mongul zakwestionował swoją wcześniejszą decyzję o utrzymaniu wrogów przy życiu. Gdy Kryl-Ux, faelozjański sojusznik Supermana, nauczył go nowych sposobów walki bez wykorzystania mocy, do Kal-Ela zaczęli dołączać kolejni bojownicy… Ktoś z jego wewnętrznego kręgu wystawia jednak na próbę ich lojalność. Tymczasem nieuchwytny Midnighter szuka zaginionych członków Authority.
Autorami scenariusza są Phillip Kennedy Johnson („Superman”, „The Fellspyre Chronicles”) I Simon Spurrier („Suicide Squad”, „Śnienie”), a rysunków: Riccardo Federici („Batman Metal”, „Detective Comics: Wieża”), Will Conrad („The Flash”, „Justice League”), David Lapham („Detective Comics”) i wielu innych.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Action Comics 2022” Annual, „Action Comics” #1043–1046 I „Superman: Warworld Apocalypse” #1.

Star Wars. Wielka Republika.
Na skraju równowagi – Przeszłość
Scenariusz: Daniel José Older, Tomio Ogata
Rysunki: Tomio Ogata
Przekład: Jacek Drewnowski

Manga czytana od lewej do prawej. Na długo przed tym, gdy Nihilowie rzucili swój cień na Republikę, nieoczekiwane spotkanie zagroziło rycerzom Jedi i ich badaniom Zewnętrznych Rubieży. Spotkanie tak zadziwiające, że galaktyka wciąż odczuwa jego skutki… Sto pięćdziesiąt lat wcześniej niż Latarnia Gwiezdny Blask oświetliła Zewnętrzne Rubieże, galaktyka była pełna nowych niebezpieczeństw i nienazwanych zjawisk. Odległa planeta Banchii wciąż pozostaje niezbadana, kiedy Arkoff, młody Jedi z rasy Wookiee, przybywa na planetę Dalna, żeby wspomóc innego Jedi w walce z tajemniczą sektą zwaną Ścieżką Otwartej Dłoni. Wraz ze swoją byłą mistrzynią Ravną i jej droidem ZZ Arkoff włącza się do bitwy o Dalnę. Podczas zmagań pojawia się przerażające zagrożenie. Długoletni przyjaciel Arkoffa, rycerz Jedi Azlin Rell, pada ofiarą niewidzialnej siły, która oddziałuje na Jedi w sposób dotychczas niespotykany. Czy przeszłość Arkoffa powróci, żeby go dręczyć, czy okaże się kluczem do przechylenia szali w walce z Nihilami półtora wieku później?

Kaczogród.
Korona Majów i inne historie z roku 1963, tom 15
Scenariusz: Carl Barks
Rysunki: Carl Barks
Przekład: Jacek Drewnowski

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z roku 1963. Barks był namiętnym czytelnikiem „National Geographic” i żywo interesował się archeologią, czego wyrazem jest tytułowa opowieść „Korona Majów”, w większości rozgrywająca się w ruinach prekolumbijskiego miasta na półwyspie Jukatan. W tomie znalazły się także cztery inne dłuższe historie, w tym dwie z motywem wyprawy. W opowieści „Z samego dna” kaczory udają się w morskie głębiny, a w „Złotym jaju” celem ich rejsu jest na poły baśniowa wyspa, z której Sknerus pragnie zabrać złotopióre gęsi znoszące złote jajka. Musi się jednak zmierzyć z nie byle jaką przeciwniczką – Magiką de Czar – która, podobnie jak w „Walce o monetę”, wykorzystuje przeciwko niemu całą swoją magiczną moc. Na dodatek pomagają jej Bracia Be, sprawiający kłopoty Sknerusowi także w komiksie „Lepkie pieniądze”. Tymczasem w nieco krótszych, dziesięciostronicowych opowieściach Donald – kaczor orkiestra – zwiedza Europę, kupuje ranczo, ujeżdża słonia, zostaje mistrzem fryzjerstwa, ratownikiem, kapitanem statku handlowego i pracownikiem wesołego miasteczka. A każda z tych przygód okraszona jest szczodrą dawką humoru charakterystycznego dla Carla Barksa. „Kaczogród” to kolekcja uwielbianych klasycznych komiksów, napisanych i narysowanych przez Carla Barksa w latach 1943–1972. Komiksy są prezentowane w kolejności chronologicznej. To prawdziwy skarb dla fanów!

Smerfy Komiks. Co to za Smerf?
Scenariusz: Tebo
Rysunki: Tebo
Przekład: Maria Mosiewicz

Komiks powstał z okazji 65. rocznicy powstania tej serii uwielbianej przez czytelników!
Pewnego dnia w wiosce niebieskich skrzatów pojawia się dziwny Smerf. Nie pamięta, kim jest ani jak się nazywa. Energiczna Smerfetka organizuje wyprawę w nieznane, aby rozwiązać zagadkę przybysza, który stracił pamięć. Śmiałków czekają mrożące krew w żyłach przygody, ale oczywiście nie zabraknie też śmiechu. Jak zwykle dotarcie do prawdy będzie trudne i niebezpieczne, jednak Smerfy wiedzą, że kiedy działają razem, nikt ich nie pokona!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford używający pseudonimu Peyo. Od 2023 roku w kolekcji „Smerfy według…” popularni komiksiarze oddają hołd Peyo i jego bohaterom. Pierwszy album z tej linii wydawniczej napisał i narysował Tebo (Frédéric Thébault), francuski twórca specjalizujący się w opowieściach humorystycznych, który zyskał uznanie autorskimi seriami „Samson i Neon” oraz „Wrzaskun”, a także ilustracjami do cyklu „Kapitan Biceps” (scen. Zep).

Klasyczne baśnie Disneya. Kopciuszek
Scenariusz: Régis Maine, Alessandro Ferrari
Rysunki: Mario Cortés
Przekład: Marteusz Lis

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Kopciuszek”! Dawno temu, za górami i za lasami, żyła sobie skromna i uczynna dziewczyna, która choć zaznała wiele cierpienia, chętnie pomagała innym i nie zrezygnowała z marzeń. Nazywano ją Kopciuszkiem. Gdy pewnego dnia ogłoszono, że w pałacu odbędzie się królewski bal, zamarzyła, żeby wziąć w nim udział. Zła macocha i zawistne przybrane siostry starały się jednak za wszelką cenę pokrzyżować Kopciuszkowi plany. Nie przypuszczały, że na pomoc dziewczynie przyjdą zwierzęta oraz pewna dobra wróżka… Komiks o tym, że dzięki życzliwości, pracowitości i wytrwałości można pokonać wszystkie przeszkody i trudy, nigdy nie należy tracić nadziei na odmianę losu i zwycięstwo dobra nad złem.

Frnck. Exodus, tom 8
Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Przekład: Agata Cieślak

Wciąż zero pizzy i internetu… Za to pojawia się meteoryt! Czyż prehistoria nie jest BENADZIEJNA?
Franck i inni ludzie uwięzieni w prehistorii poznają tajemnicę przybycia z przyszłości Anoukis, dawnej miłości Francisca. Jednak radość ze spotkania mąci fakt, że znajdują się w najbardziej niebezpiecznym momencie historii Ziemi – tuż przed uderzeniem meteorytu, który spowodował wyginięcie dinozaurów. Anoukis wie, jak ich uratować, ale muszą zdążyć dotrzeć do wulkanu. Czy uda im się uniknąć zagłady?
Autorem serii jest francuski scenarzysta komiksowy Olivier Bocquet („Spirou et fantasio”), a rysunki wykonał Brice Cossu („Paradis perdu”).

Sami. Gladiatorzy, tom 8
Scenariusz: Fabien Vehlmann
Rysunki: Bruno Gazzotti
Przekład: Agata Cieślak

Dalszy ciąg niezwykłej serii fantasy o dzieciach uwięzionych między światem żywych i umarłych. Zagubione w świecie Otchłani dzieci z Fortville w końcu poznają prawdę o tym, co je spotkało. Prawda ta okazuje się jeszcze gorsza od ich przewidywań. Bohaterowie zostają poddani okrutnym próbom, którym muszą sprostać SAMI…
Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.
Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann („Green Manor”). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti („Le petit Spirou”, „Soda”).

Giganci. Yatho, tom 6
Scenariusz: Lylian
Rysunki: Paul Drouin
Przekład: Nika Sztorc

Szósty, ostatni z pierwszego cyklu tom serii o dzieciach połączonych tajemniczą więzią z niezwykłymi gigantami. Calvin Crossland został zatrzymany przez władze, jednak gigant Alyphar nadal jest na wolności i nikt nie jest w stanie nad nim zapanować. Kontrolowane przez niego pozostałe giganty sieją zniszczenie na całej kuli ziemskiej. Do walki z nimi staje wojsko i jedyny ocalały z grupy dzieci połączonych z gigantami – Célestin i Tyrl. Udaje im się uwolnić pozostałe dzieci, lecz aby oststecznie pokonać Alyphara będą musieli poświęcić bardzo wiele.
Autorem scenariusza tej ekologiczno-apokaliptycznej serii jest Kanadyjczyk ukrywający się pod pseudonimem Lylian („Les Aventures débridées de Kenji le ninja”, „La Quête d’Ewilan”), a rysunki stworzył Francuz Paul Drouin.

Premiera 19 lipca 2024 r.

Kajko i Kokosz.
Szkoła latania. Wydanie urodzinowe!
Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Różni autorzy

Komiks „Kajko i Kokosz – Szkoła latania. Wydanie urodzinowe!” to specjalna i zupełnie wyjątkowa edycja z okazji 90. rocznicy urodzin jednego z najważniejszych autorów w historii polskiego komiksu, twórcy „Kajtka i Koka”, „Kajka i Kokosza”, „Gucka i Rocha”, „Bajek dla dorosłych” – Janusza Christy (1934–2008). Oto adaptacja jego najbardziej znanej klasycznej opowieści w wykonaniu kilkudziesięciu (sic!) polskich autorów komiksów różnych pokoleń. To unikalny na skalę światową projekt, opublikowany tylko w jednym wydaniu – na rocznicę. Każdą z 35 stron (a także i stronę tytułową) oryginalnego komiksu narysował inny polski twórca! Całkowicie w swoim stylu, ale z zachowaniem oryginalnej fabuły i wszystkich dialogów. Kolejni artyści przedstawili swoje interpretacje okładek kilku innych tomów „Kajka i Kokosza”. W rezultacie powstało dzieło niezwykłe. Fani Kajka i Kokosza oraz fani współczesnego polskiego komiksu będą mogli przeczytać kanoniczny tom serii w zupełnie nowy sposób.
To wydanie nie zastępuje „Szkoły latania” Janusza Christy, ale wierzymy, że stanie się intrygującym uzupełnieniem kolekcji każdego miłośnika historii obrazkowych.
UWAGA: Dodruków nie będzie!

Premiera 31 lipca 2024 r.

Świat Akwilonu.
Krasnoludy – Derdhra z Bractwa Monety, tom 7
Scenariusz: Nicolas Jarry
Rysunki: Stéphane Créty
Przekład: Maria Mosiewicz

Kolejna mroczna i krwawa opowieść o krasnoludach z uniwersum Akwilonu. Krasnoludy kochają złoto – to znana prawda, ale niektóre traktują je tylko jako środek do zdobycia władzy. Przed piętnastoma laty Ordo, najlepszy zabójca Bractwa Monety, spalił archiwa własnej organizacji, aby w ten sposób uwolnić pół świata od potajemnego zwierzchnictwa chciwych kupców i bankierów. Od tamtego czasu ciągle musi uciekać przed zemstą byłych konfratrów, aż w końcu zostaje wciągnięty w rozgrywkę pomiędzy najbogatszymi krasnoludami, której stawką są zakulisowe wpływy w całym Akwilonie, nawet pośród elfów…
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”, „Les Chroniques de Magon”). Autorem scenariuszy do wszystkich historii o krasnoludach jest drugi z nich, a twórcą rysunków do tego tomu cyklu znany grafik Stéphane Créty, który porusza się po różnych odmianach fantastyki („Salem la noire”, „Acriboréa”, „Le Sang du dragon”).

Agatha Christie. Zakończeniem jest śmierć
Scenariusz: Isabelle Bottier
Rysunki: Emmanuel Despujol
Przekład: Paweł Łapiński

Pierwsza powieść Agaty Christie, której akcja nie dzieje się w XX wieku. Tym razem scenerią wydarzeń jest starożytny Egipt, około 2000 roku p.n.e. Ponadto nie znajdziemy tu postaci żadnego z detektywów wymyślonych przez królową kryminału. Autorka wykorzystała tu egipską tradycję pisania listów do zmarłych, w których proszono ich o wsparcie lub interwencję, np. wobec innych zmarłych, którzy mogli mieć o coś pretensję do żyjących. Bohaterami tej historii są członkowie rodziny kapłana Imhotepa, który po śmierci żony sprowadza do domu młodą nałożnicę Nofret. Jej aroganckie zachowanie wzbudza niechęć, a później nienawiść pozostałych członków rodziny. Kiedy Nofret umiera, w rodzinie następuje seria podejrzanych zgonów. Wszyscy są przekonani, odpowiada za nie duch Nofret, który mści się na swoich wrogach. Zaangażowany zostaje nawet specjalny kapłan, próbujący połączyć się ze światem umarłych i przebłagać upiora. Córka Imhotepa, Renisenb zdaje sobie jednak sprawę, że za zbrodnie odpowiada żyjąca osoba i winowajcy należy szukać w najbliższym otoczeniu.
Autorką scenariusza tej komiksowej adaptacji jest Isabelle Bottier, znana z albumu „Śmierć na Nilu”, opublikowanego w tej serii, a rysunki wykonał francuski rysownik Emmanuel Despujol.

Jack z Baśni. Księga trzecia, tom 3
Scenariusz: Bill Willingham, Lilah Sturges
Rysunki: Russ Braun, Andrew Pepoy, Steve Leialoha i inni
Przekład: Jacek Drewnowski

Trzeci i ostatni tom „Jacka z Baśni”. Autorami scenariusza są twórca „Baśni” Bill Willingham i Lilah Sturges, a ilustracji – Tony Akins, Russ Braun, José Marzán Jr., Andrew Pepoy, Joe Rubinstein, Jim Fern oraz wielu innych.
Po opuszczeniu bezpiecznych, lecz dusznych granic Baśniogrodu na rzecz okrutnych i dławiących marzenia ulic Hollywood, niezrównany Jack Horner (vel Jack B. Nimble, vel Jack Zabójca Olbrzymów, vel Jack z Opowieści) zyskał niespotykaną sławę i fortunę, sprzedając własną, nadmiernie upiększoną legendę… tylko po to, by wszystko odebrali mu stróże baśniogrodzkiego prawa. Teraz pozbawiony bogactwa i zmuszony do życia na wygnaniu Jack musi powrócić do korzeni jako wędrowny szelma, goniący za łatwymi pieniędzmi i jeszcze łatwiejszymi kobietami. Gdy jednak wyrusza w podróż, szybko okazuje się, że w doczesnym świecie czyhają niebezpieczeństwa, z jakimi nawet taki nadzwyczaj doświadczony i uroczy hultaj jeszcze nigdy się nie spotkał. Na tym polega problem z wrodzoną wspaniałością – reszta rzeczywistości zawsze przynosi rozczarowanie!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Jack of Fables” #36–50 oraz specjalny wybór wstępnych szkiców Tony’ego Akinsa i Russa Brauna, a także przedmowę autorstwa ulubieńca publiczności, czworonożnego gawędziarza, (miniaturowego) niebieskiego bawołu Babe’a.

Hellblazer. Paul Jenkins, tom 1
Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Sean Phillips, Pat McEown, Al Davison
Przekład: Jacek Żuławnik

Dalszy ciąg mrocznej opowieści o Johnie Constantinie, magu i okultyście, bezustannie nękanym przez moce piekielne, czyhające na jego duszę. W dzikim zakątku Australii Hellblazer wyrusza w swoją pierwszą podróż do tjukurrtjany, „marzenia sennego”, które łączy wszystkie punkty czasu i przestrzeni we wszechświecie. Rozpoczyna się mistyczna podróż pomiędzy snem a rzeczywistością, z której zarówno John, jak i jego znajomi z pewnością nie wyjdą bez szwanku, ponieważ nikt nie wraca niezmieniony po spotkaniu z aborygeńskim bogiem.
HELLBLAZER to najdłużej ukazująca się seria imprintu Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. W niniejszej edycji przedstawiamy postać Hellblazera w interpretacji Briana Azzarello (2 tomy), Gartha Ennisa (3 tomy), Warrena Ellisa (1 tom), Jamiego Delano (3 tomy), Mike`a Careya (3 tomy) oraz Paula Jenkinsa (2 tomy).
Paul Jenkins (BATMAN: LEGENDY MROCZNEGO RYCERZA) kontynuuje wyjątkową opowieść o angielskim magu, tym razem kierując go ku mistycyzmowi pierwotnych ludów Australii. Autorami rysunków do tego tomu są Sean Phillips (Criminal, SLEEPER), Pat McEown i Al Davison.

Sandman Uniwersum. Śnienie – Na jawie
Scenariusz: W. Willow Wilson
Rysunki: Nick Robles, Javier Rodríguez, M.K. Perker
Przekład: Paulina Braiter

Powrót do Gaimanowskiego królestwa Śnienia w pięknej miniserii ze scenariuszem G. Willow Wilson!
Ruin, czyli sen o klęsce i katastrofie, miał być arcydziełem Władcy Snów. Jednak każdy akt stworzenia niesie za sobą nieprzewidziane skutki. Ruin zakochuje się bez pamięci w pierwszym napotkanym śniącym. Teraz za wszelką cenę chce go odnaleźć. Wędruje zatem pomiędzy Śnieniem a światami jawy i szuka pewnego chłopca. Po drodze spotyka umęczoną młodą matkę śniącą o Williamie Szekspirze, władców Magicznego Królestwa, upadłego cherubina, który pragnie odzyskać łaskę Niebios, czy czarodziejkę, w zaskakujący i wybuchowy sposób związaną z najmroczniejszym okresem życia samego Snu. Zamęt i ruina naznaczą każde z tych spotkań. Zespół autorski w składzie G. Willow Wilson („Ms. Marvel”, „Wonder Woman”) i rysownicy Nick Robles i Javier Rodríguez („Batgirl: Year One”) zyskał duże uznanie krytyków komiksowych za znakomite oddanie atmosfery oryginalnej serii „Sandman” i wykreowanie nowych niezwykłych postaci. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach The Dreaming: Waking Hours #1–12.

Marvel Classic. Marvel Knights Spider-Man, tom 1
Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Różni rysownicy
Przekład: Marek Starosta

Peter Parker trzyma swoją tożsamość w sekrecie, bo zawsze obawiał się, że jego superbohaterska działalność może zagrozić bezpieczeństwu jego bliskich. Gdy ciocia May zostaje porwana, Peter zdaje sobie sprawę, że następny wróg dowiedział się, kim jest naprawdę. Spider-Man rozpoczyna więc paniczne poszukiwania. Tymczasem redakcja „Daily Bugle” wyznacza kolejną nagrodę za ujawnienie jego tożsamości. Z kolei nawrócony Eddie Brock nie chce mieć już nic wspólnego z Venomem i postanawia sprzedać symbionta na czarnym rynku. Spider-Man trafia też na listę celów Absorbing Mana, a w mieście pojawia się nowy superbohater, którego entuzjazm może przynieść więcej szkody niż pożytku…
Autorami scenariuszy są Mark Millar („Superman. Czerwony Syn”, „Wojna domowa”, „Daredevil”) i Reginald Hudlin, a rysunki przygotowali Mark Buckingham („Baśnie”, „Batman. Ziemia niczyja”), Frank Cho, Terry Dodson i Billy Tan.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii „Marvel Knigths: Spider-Man” #1–18.

Marvel Classic. Thunderbolts
Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Mike Deodato Jr.
Przekład: Jacek Drewnowski

Thunderbolts – superzłoczyńcy próbujący czynić dobro – od dawna szukają sprawiedliwości w Ameryce. Jak dotąd wszystko, co robili, tylko oddalało ich od tego celu, a odkupienie wydawało się nieosiągalne. Teraz, po niesławnej wojnie domowej superbohaterów, karta wreszcie się odwróciła: kraj, który stracił wiarę w swoich herosów, jest gotowy zaufać potworom! Nadszedł czas, aby to Thunderbolts wymierzyli sprawiedliwość Ameryce…
„Thunderbolts” to arcydzieło scenarzysty Warrena Ellisa („Authority”, „Planetary”, „Transmetropolitan”) i rysownika Mike’a Deodato („Avengers”, „Grzech pierworodny”, „Wojny nieskończoności”), które zmiata z nóg błyskawiczną akcją, a do tego intryguje mrocznym klimatem i wielowymiarowymi postaciami nawróconych superłotrów, takich jak Venom czy Zielony Goblin.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Thunderbolts” #110–121 i „Civil War: The Initiative”.

Marvel Fresh.
Avengers – Wielka wojna She-Hulk, tom 9
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Javier Garrón
Przekład: Marek Starosta

Dziewiąty tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh!
Źle się dzieje na planecie Ziemia. She-Hulk została uznana za globalne zagrożenie, a najpotężniejsi rosyjscy bohaterowie z Zimowej Gwardii planują ją porwać i postawić przed sądem. Co gorsza, Jen Walters znalazła się na celowniku Czerwonej Komnaty. Czy ta tajna kuźnia najlepszych zabójców świata zdoła ją złamać i siłą zmienić w kogoś… przerażającego?
Dodatkowo: Avengers rekrutują nowych, zaskakujących członków. A Ghost Rider szuka zemsty w multiwersum!
Autorem tej opowieści jest Jason Aaron, zdobywca Nagrody Eisnera i innych najważniejszych komiksowych wyróżnień, znany z takich serii jak: „Skalp”, „Thor Gromowładny” i „Potężna Thor”, „Punisher Max” czy „Conan Barbarzyńca”. Rysunki stworzył między innymi Javier Garrón („Inhumans kontra X-Men”, „Śmierć X”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #46–50 serii „Avengers”.

Marvel Fresh. Heroes Reborn. Odrodzenie
bohaterów – Najpotężniejsi obrońcy Ameryki
Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Ed McGuinness, Dale Keown, Federico Vicentini,
James Stokoe, R.M. Guéra, Erica D’Urso, Aaron Kuder
Przekład: Marek Starosta

Wyobraźcie sobie świat bez Avengers. Tony Stark nigdy nie zbudował zbroi Iron Mana. Thor jest ateistą, który gardzi magicznymi młotami. Wakanda uchodzi za mit. Kapitana Ameryki nie odnaleziono śpiącego w lodzie… Zamiast nich naszego świata strzeże Amerykański Szwadron Sztandarowy, do którego należą: Hyperion, Blur, Doktor Spektrum, Power Princess i Nighthawk. Tylko dlaczego Blade, łowca wampirów, jako jedyny pamięta, że ten świat nie zawsze był taki jak dziś? Czy uda mu się odnaleźć innych nie-Avengers i przywrócić go do poprzedniego stanu?
Scenariusz tego komiksu, przenoszącego czytelników do alternatywnej rzeczywistości Marvela i rozwijającego wątki z serii „Avengers” (Marvel Fresh), napisał Jason Aaron, autor takich serii jak: „Conan Barbarzyńca”, „Punisher Max” i „Thor Gromowładny”. Rysunki stworzyli: Erica D’Urso, Dale Keown, Aaron Kuder, R.M. Guéra, Ed McGuinness, James Stokoe oraz Federico Vicentini.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Heroes Reborn” #1–7 i „Heroes Return” #1.

Star Wars. Sana Starros. Sprawy rodzinne
Scenariusz: Justina Ireland
Rysunki: Pere Pérez
Przekład: Jacek Drewnowski

Pojedynczy album z uniwersum „Gwiezdnych Wojen” opowiadający o Sanie Starros, przyjaciółce słynnej doktor Aphry. Wkrótce po paśmie rozczarowań Sana wraca do swojego dawnego domu, żeby odpocząć. Ale czas spędzony w otoczeniu z młodości nie przynosi odprężenia ani jej, ani jej hultajskiej rodzinie, zwłaszcza gdy podczas wspólnej kolacji dochodzi do ataku szturmowców. Klan Starrosów od lat nie znalazł się w tak trudnym położeniu. Sana musi zmierzyć się ze swoim bratem Phelem, bo inaczej wszystko przepadnie! Ale jakie tajemnice z przeszłości powracają do domu wraz z jej przybyciem? Czyje przyjęcie zepsują? I czego chce od niej Deva Lompop, jedna z najgroźniejszych łowczyń nagród w galaktyce? Odpowiedzi czekają na pokładzie imperialnego okrętu… Co zatem może pójść nie tak?

Star Wars. Wielka Republika. Faza II
Bitwa o Moc, tom 2
Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Ario Anindito, Andrea Broccardo,
Marika Cresta i David Messina
Przekład: Katarzyna Nowakowska

Tom 2 fazy II. Gdy Tey Sirrek broni Świątyni Kyberu, Vildar Mac zostaje pogrzebany żywcem – przy życiu trzyma go jedynie wiara w Moc. Ale Vildar jest udręczonym Jedi, nękanym wątpliwościami, z bliznami po przeszłości, o której powinien zapomnieć lata temu. Kto może przyjść mu z pomocą, gdy Święte Miasto obraca się w perzynę? Vildar, Tey i Matthea Cathley znajdują się pod ścianą, wrogowie są coraz bliżej, a tajemnica ukrytego skarbca Jedi zostaje ujawniona. Podczas gdy jeden Jedi umiera na zamarzniętej pustyni Jedhy, inny zaginął. A Niwelator cały czas czeka w cieniu, by ruszyć na żer! Czy Vildar zdoła oprzeć się pokusie ciemnej strony? A może, żeby przetrwać, będzie zmuszony stać się tym, czego boi się najbardziej?

Strażniczka Małych Ludzi. Wróżkowy balsam, tom 1
Scenariusz: Carbone, Véronique Barrau
Rysunki: Charline Forns
Przekład: Ernest Kacperski

Kiedy Elina odwiedza swoją babcię Adelajdę w domu opieki, ta przekazuje wnuczce wielką nowinę. Elina zostanie strażniczką Małych Ludzi! Obrończynią magicznych istot, które dbają o równowagę w przyrodzie i zapewniają szczęście wszystkim mieszkańcom Ziemi. I właśnie teraz potrzebują pilnej pomocy! Dziewczynka musi postępować zgodnie z radami Adelajdy, żeby na własne oczy zobaczyć Lyama, Nelvinę i pozostałe magiczne istoty. Ale przede wszystkim czeka ją pełna niebezpieczeństw wyprawa w poszukiwaniu rusałki, która w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęła gdzieś nad brzegami Jeziora Ptaków.
Adelajda powierza wnuczce swój największy sekret – recepturę na wróżkowy balsam. Elina wyrusza na misję do świata pełnego tajemnic i czarów. Musi ochronić magiczne istoty, a przy okazji znaleźć sposób, żeby mama nie dowiedziała się o jej nowych mocach… Wspaniałe i ekscytujące przygody dla młodszych i starszych, inspirowane wierzeniami i legendami, dzięki którym można poznać cudowny i czarujący świat magicznych istot.
Scenariusz napisała znana polskiemu czytelnikowi autorka serii „Pozytywka”.

Komiksy są super! Fibi i Jednorożec.
Wirtualna nierzeczywistość, tom 12
Scenariusz: Dana Simpson
Rysunki: Dana Simpson
Przekład: Mateusz Lis

Dwunasty tom mądrej i zabawnej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold Niebiańskie Chrapy. Marigold doskonale zdaje sobie sprawę, że jest stworzeniem magicznym, jednak ludziom trudno jest uwierzyć, że w nich także może tkwić coś magicznego. W tym albumie przyjaciółki odwiedzą muzeum nauki, przetestują wyjątkowe okulary, które pozwalają zobaczyć świat oczami jednorożca, i wspólnie zaprezentują się na szkolnej scenie. Dzięki wsparciu Marigold (oraz awaryjnej transfuzji gwiazdek) Fibi nauczy się pewności siebie, empatii i determinacji, a także… życia bez telefonu komórkowego!
Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: „Ozzy and Millie”, „I Drew This” i „Raine Dog”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!