BIGITTE CALLS ME BABY: debiutanci z Chicago prezentują kolejny zwiastun swojego krążka!!

Pochodzący z Chicago kwintet Brigitte Calls Me Baby z przyjemnością udostępnia swój nowy singiel “Pink Palace”. Utwór pochodzi z nadchodzącego debiutanckiego albumu zespołu „The Future Is Our Way Out”, który ukaże się 2 sierpnia za pośrednictwem ATO Records.

Dotknięty dziwnym powabem tragedii, “Pink Palace” opowiada o pewnej ponurej fascynacji z dzieciństwa wokalisty zespołu Wesa Leavinsa. “Kiedy dorastałem, moja babcia miała książkę z lat 70-tych, która opisywała różne hollywoodzkie skandale i była tam część o Jayne Mansfield, która utkwiła mi w pamięci” – wyjaśnia, odnosząc się do aktorki i Playboy Playmate, która zginęła w wypadku samochodowym w wieku 34 lat. “Pamiętam, że było tam jej dość pornografoczne zdjęcie, a po przewróceniu strony było kolejne  jej martwego ciała po wypadku samochodowym. To było tak uderzające i naprawdę pozostawiło na mnie wrażenie, do tego stopnia, że miałem dreszcze za każdym razem, gdy nawet spojrzałem na tę książkę na półce”.

 

O Brigitte Calls Me Baby

Ich nazwa nawiązuje do nastoletniej korespondencji piórem frontmana Wesa Leavinsa z kultową francuską aktorką Brigitte Bardot. Pięcioosobowy zespół z Chicago pojawił się na początku 2023 r. i wkrótce wydał ich przełomowy w USA przebój “Impressively Average” – wysublimowany, mieniący się hymn, który trafił do pierwszej dziesiątki w radiu Triple A, ustawiając zespół na szybkim wzroście, który ostatnio obejmował wyruszenie w trasę koncertową z wyprzedanymi datami w całym kraju. Teraz, ze swoim debiutanckim krążkiem „The Future Is Our Way Out”, Brigitte Calls Me Baby dzielą się dziełem, które obejmuje gatunki i epoki, łącząc wystawny romantyzm popu z połowy wieku z frenetyczną energią i kolczastą intensywnością indie-rocka z początku tysiąclecia. Skupiony na hipnotycznym wokalu Leavinsa, wynik jest rzadką konwergencją wyrafinowania, stylu i nieskrępowanej szczerości.

Niezwykła ścieżka zespołu rozpoczęła się, gdy frontman i songwriter Wes Leavins przeprowadził się z Teksasu do Chicago po ukończeniu szkoły średniej. Po przybyciu do Chicago połączył siły z basistą Devinem Wesselsem, perkusistą Jeremym Benshishem oraz gitarzystami Davidem Rzeszutko i Jackiem Fluegelem; grupa zaczęła koncertować lokalnie, gdy odezwał się Graceland. Leavins został zwerbowany do nagrania muzyki do filmu Elvis Baza Luhrmanna z 2022 r. Podczas pracy na planie poznał nagrodzonego Grammy producenta Dave’a Cobba (Jason Isbell, Brandi Carlile) i od tego czasu w dużej mierze pracują razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!