Godzina „W” na Pol’and’Rock Festival 2024

Wybuch Powstania Warszawskiego ustalono na Godzinę „W” – 1 sierpnia 1944 o godzinie 17:00. Na Pol’and’Rock Festival Festiwalowicze pamiętają o poległych Powstańcach.

1 sierpnia w wielu polskich miastach zawyły syreny. Polska zatrzymała się o godzinie 17:00, czyli o Godzinie „W” – chwili, w której 80 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Wojna obecnie trwa w wielu innych krajach. Uczestnicy Festiwalu czują wdzięczność za wolność, ale jednocześnie smutek na myśl, ile złego może zrobić człowiek i ile zła jest na świecie.
Sektorówka podczas Godziny „W”, fot. Dominik Zachariasz

Sektorówka podczas Godziny „W”, fot. Dominik Zachariasz

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata również pamięta się o Powstańcach Warszawskich. Organizatorzy i wszyscy uczestnicy Festiwalu spotkali się pod Dużą Sceną w trakcie koncertu Transgresji. O godzinie 17:00 zawyła syrena i poległym oddano hołd minutą ciszy. Jurek Owsiak podkreślił, że Powstańcy byli w wieku Festiwalowiczów.
NIGDY WIĘCEJ WOJNY!
Dziewczynka z flagą Polski, fot. Lucyna Lewandowska

Dziewczynka z flagą Polski, fot. Lucyna Lewandowska


30. Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki!

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival! Ogłoszonymi do tej pory zespołami są m.in: Flogging Molly, T.Love, Guano Apes, Flapjack, Clawfinger, CelKilt, Motionless in White, Electric Callboy, Myrath, Kasia Kowalska, The Warning, Less Than Jake, MEUTE, Modestep, Enej, Orkiestra Dorosłych Dzieci, Paktofonika Live Band, Mery Spolsky, Zenek Kupatasa, Coma, Transgresja, Sokołowski, Rotting Christ i Michael Patrick Kelly!

Sektorówka podczas godziny „W” na 30. Pol’and’Rock Festival, fot. Michał Kwaśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!