Dziś duet producentek/DJ-ek/
„Love Again” to współpraca z super utalentowanymi producentami i scenarzystami Hugo Cantarrą i Richardem Judge. To utwór, który tak pięknie sprawdza się na parkiecie. Dla nas ta piosenka zawiera w sobie uczucie bycia wolnym i inspiruje, nieskończone możliwości, taniec i odpuszczanie. Nasze ulubione wspomnienia związane z tym utworem to reakcje, gdy go gramy, widok ludzi śpiewających słowa do niewydanego utworu naprawdę napełnia nas radością. Cieszymy się, że w końcu możemy podzielić się nim ze światem” – mówi duet.
„Podróż „Love Again” pokazuje piękno współpracy. To, co zaczęło się jako notatka głosowa w autobusie w Berlinie, od tego czasu było grane w klubach na całym świecie i to wciąż jest dla mnie niesamowite. Kilka lat temu Hugo mieszkał niedaleko mnie i spędzaliśmy razem czas, zawsze rozmawiając o zrobieniu czegoś razem – ale wiedziałem, że musi to być odpowiednia piosenka. Minął mniej więcej rok i wpadłem na pomysł „Love Again”. Od razu wiedziałam, że to ten, który mu wyślę, ale nie wiedziałam, że wyprodukuje swoją wersję i wyśle ją do Eli & Fur, które uwielbiam! Dodały do niej swoje akcenty i to, co teraz słychać, to kompozycja, która ma trzy połączone tożsamości, to właśnie uwielbiam we współpracy” – mówi Richard Judge
Richard Judge to brytyjski piosenkarz, songwriter i DJ z Londynu. Niegdyś frontman indie-bandów, Judge zwrócił swoją uwagę na świat muzyki dance i od tego czasu współpracował z niektórymi z jego największych przedstawicieli, w tym Kungs, Benny Benassi, Roger Sanchez, Tensnake, Henrik Schwarz, Laidback Luke i Korolova, by wymienić tylko kilka.
„Love Again zaczęło się od wiadomości od Richarda, który podrzucił mi ten wokal i powiedział „bracie to jest dla ciebie, jestem pewien, że potrafisz to dobrze wyprodukować!”. Zrobiłem wersję i pomyślałem, że jest w stylu Eli & Fur. Ponieważ były dla mnie główną inspiracją, wysłałem im to i reszta jest historią! – mówi Hugo Cantarra.
Hugo Cantarra to mieszkający w Londynie francuski DJ/producent, który żyje i oddycha kulturą muzyki dance. W ciągu ostatnich lat stał się podstawą sceny melodyjnego house’u, gromadząc 36 milionów streamów i 1,5 miliona Shazamów. Jako oficjalny remikser Gorgon City, Technotronic, Acraze, Danny Howard, jego remiksy i produkcje były wspierane przez takich artystów jak Bedouin, Tripolism, WhoMadeWho, Korolova, Miss Monique, Kevin De Vries, Camelphat, Vintage Culture, Armin Van Buuren, BLOND:ISH i MK, aby wymienić tylko kilka, a także rotacje w radiach takich jak SiriusXM, Kiss FM UK i slot rezydenta w Radio FG. Ma w planach single między innymi z Rossem Quinnem, Skylar Grey, Blue Hawaii, Blythe i Koates, a także wiele klubowych wydawnictw, które ukażą się w tym roku w wytwórniach Camelphat, Adriatique i BLOND:ISH.

Zakorzeniona w ponad dekadzie niezachwianej współpracy, ta skrupulatnie wyselekcjonowana antologia odsłania kolejną ewolucję brzmienia Eli & Fur, jednocześnie ujawniając ich najbardziej autentyczną ekspresję do tej pory. Każda kompozycja wprowadza nowe – ale znajome – doznania, oferując przejmującą demonstrację ich umiejętności pisania piosenek (zaczynały jako tekściarki dla artystów, takich jak Pet Shop Boys, Girls Aloud, The Saturdays), zakresu artystycznego i wiedzy technicznej. Każda piosenka opowiada własną historię „o pięknie wszystkich zakątków nocy, od świtu do zmierzchu i błysków pomiędzy”. W tym nocnym interludium zasłona między sobą a otoczeniem staje się cienka, a czas nagle staje w miejscu. Gdy świat zewnętrzny zanika, pojawia się poczucie ukojenia i sanktuarium, otwierając drzwi dla zwyczajności, by ustąpić miejsca niezwykłości.
Platoniczne bratnie dusze splecione wspólną wizją dźwiękową, ich talenty żywe, hipnotyzujące, a jednocześnie odrębne, urodzona w Londynie i mieszkająca w Los Angeles para bez skrupułów przesuwa granice muzyki elektronicznej przez głęboko osobisty obiektyw, który jest w równym stopniu enigmatyczny, mroczny i emocjonalny. Ich wydawnictwa i występy, będące symfonicznym świadectwem ich dynamicznych perspektyw i wspólnych doświadczeń, mocno umiejscowiły tę parę na czele sceny house i techno, wydając w Crosstown Rebels, Anjunadeep, Cercle, Armada Deep oraz ich własnej NYX Music. Ich liczne talenty obejmują świat mody, poprzez scyntylacyjną współpracę ze Stellą McCartney i YSL oraz występy na pokazach Dior. Eli & Fur dołączają teraz do takich artystów jak Soulwax, Röyksopp, Daniel Avery, Adiel i Tinlicker na liście [PIAS] / [PIAS] Électronique. Niedawny singiel „Insomnia”, teraz ujawniony jako pierwszy singiel na nowym LP, już ożywił globalne tłumy na Coachella, Ultra Miami, Red Rocks Colorado….
Lista utworów „Dreamscapes”:
- Dreamscapes
- Wild Flowers
- Heart Made Of Glass
- Golden Eyes and Tears
- Love Again (with Hugo Cantarra, Richard Judge)
- Missing You
- Cold Confetti
- Monsters
- I’ll Find You
- My Reflection
- Hello Echo
- Insomnia
- Mom’s Violin (with Lali)
- Do You Ever Dream Of Me
- Oceanside