Muzyka, emocje i walka z hejtem. Fundacja „W zgodzie ze sobą” Ilony Adamskiej wystartowała z inspirującym projektem podcastowym

Fundacja „W zgodzie ze sobą Ilony Adamskiej” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie hejtuję – motywuję” pod patronatem MEN i Ministerstwa Sprawiedliwości, uruchomiła nowy projekt, który łączy edukację społeczną z wyjątkowymi doznaniami muzycznymi. Tym razem celem inicjatywy są podcasty, które stanowią przestrzeń do rozmów o trudnym, ale ważnym temacie hejtu – zjawisku dotykającym szczególnie osoby aktywne w przestrzeni publicznej, w tym artystów. Pomysłodawcy podcastu zapraszają do studia wybitnych przedstawicieli świata muzyki, kultury, filmu czy teatru, by dzielili się swoimi doświadczeniami, zarówno zawodowymi, jak i osobistymi, w tym zmaganiami z hejtem.

                                                            

Gościem inauguracyjnego nagrania był Nazar Tatsyshyn – ukraiński tenor, śpiewak operowy oraz ceniony coach wokalny, który w swoim dorobku ma liczne sukcesy na międzynarodowych scenach. W rozmowie z Iloną Adamską, inicjatorką kampanii „Nie hejtuję – motywuję”, poruszył kwestie związane z wyzwaniami w branży muzycznej – od presji zawodowej, przez rywalizację, po destrukcyjny wpływ hejtu. Szczególnie mocno wybrzmiał temat hejtu na tle narodowościowym, który zyskuje dodatkowy wymiar w kontekście współczesnych realiów geopolitycznych.

Jak podkreślił Nazar:

„Artyści, szczególnie w świecie muzyki klasycznej i opery, często stają w obliczu ogromnej presji. Rywalizacja jest naturalną częścią tej branży, jednak niestety, czasami przeradza się w niezdrową zazdrość, która prowadzi do hejtu. Na szczęście nauczyłem się, jak sobie z tym radzić i nie pozwalać, by negatywne komentarze wpłynęły na moją pasję do śpiewu.”

Pierwszy odcinek podcastu został zwieńczony poruszającym wykonaniem utworu „Time to Say Goodbye” w duecie z Marcinem Bąkiem, założycielem projektu Sound Avenue. Jak wspomniał Marcin:

„Współpraca z Nazarem była dla mnie wielkim zaszczytem. To artysta o niesamowitej wrażliwości, co udało się wspólnie uchwycić w tej wyjątkowej aranżacji.”

Grudniowe spotkanie z Danutą Błażejczyk

Podcast to jednak nie tylko rozmowy o trudnych doświadczeniach, ale również celebracja muzyki najwyższych lotów. Już w drugim odcinku na słuchaczy czeka rozmowa z Danutą Błażejczyk – artystką o niezwykłej drodze zawodowej i bogatym dorobku artystycznym. Jej kariera rozpoczęła się spektakularnym debiutem na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie została uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury za indywidualność artystyczną. Danuta Błażejczyk występuje w różnych formatach – od kameralnych koncertów, przez duety, po występy z orkiestrami symfonicznymi, jak choćby z Orkiestrą Zygmunta Kukli, z którą wykonywała piosenki The Beatles.

Wisienką na torcie grudniowego odcinka podcastu będzie wyjątkowy występ artystki, która zaśpiewa przy akompaniamencie Marcina Bąka utwór „Moja modlitwa”, wprowadzając słuchaczy w głęboki nastrój refleksji i emocji.

Podcast – połączenie wartościowych rozmów z muzyką pełną emocji

Jak mówi Ilona Adamska, pomysłodawczyni kampanii NIE HEJTUJĘ-MOTYWUJĘ, prezes Fundacji „W zgodzie ze sobą”:

„Chcemy, by nasze podcasty były przestrzenią zarówno dla trudnych rozmów o hejcie, jak i celebracji muzyki na najwyższym poziomie. Przykłady Nazara Tatsyshyna czy Danuty Błażejczyk pokazują, że sztuka może być odpowiedzią na trudne emocje, a ich historie – inspiracją dla wszystkich, którzy walczą z przeciwnościami losu.”

Pierwszy odcinek jest już dostępny na kanale YouTube kampanii. To wyjątkowe połączenie rozmowy na ważne tematy i muzyki, które nie tylko edukuje, ale przede wszystkim wzrusza i inspiruje.

Więcej o kampanii na www.niehejtujemotywuje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!