Josh Groban prezentuje album “Bridges”!

Obdarzony pięknym, lirycznym barytonem Josh Groban od lat genialnie łączy karierę piosenkarza i aktora. Dziś artysta prezentuje dziewiątą studyjną płytę zatytułowaną “Bridges“!

osh Groban zaprosił do udziału w nagraniach albumu “Bridges” kilkoro wybitnych artystów. Są nimi Sarah McLachlan, Jennifer Nettles, a także wielki Andrea Boccelli. Warto zaznaczyć, że to jednocześnie pierwsze wydawnictwo od pochodzącej z 2013 roku płyty “All That Echoes”, na którą artysta napisał piosenki. 

Całość promowały kompozycje “Granted“, “Symphony” i “S’il Suffisait D’Aimer“. Standardowa edycja to 12 utworów. Wydanie deluxe jest bogatsze o znakomity cover piosenki Billy’ego Joela “She’s Always A Woman” oraz kompozycję “You Have No Idea“. 

Utwory na “Bridges” nagrano w Los Angeles, Nowym Jorku i Londynie. Groban współpracował z wieloma utalentowanymi producentami, takimi jak: Bernie Herms, Toby Gad, Steve Jordan, Dann Huff. O płycie Josh mówi następująco:

Chciałem znaleźć równowagę, dlatego wybrałem właśnie taki tytuł. Od zawsze lubiłem śpiewać o rzeczach miłych i niemiłych, o miłości i stracie, o przyjaźni. Przykładałem wielką wagę do wyboru piosenek i temu, aby odpowiednio podtrzymywały energię. Chcę podkreślić jak bardzo ważne jest uczenie się, docenienie tego, że można doświadczyć miłości, zachowanie spokoju, kiedy miłość odchodzi, podtrzymywanie pozytywnego ducha i pójście naprzód. Muzyka ma siłę jednoczenia ludzi, jak nic innego na świecie. Czułem się o wiele pewniej jako kompozytor. Mam wrażenie, że przekazałem to, na czym najbardziej mi zależało, że opowiedziałem moją historię. 

Wspomniany Andrea Bocelli zaśpiewał z Joshem w “We Will Meet Once Again”. W “Run” słychać głos Sarah McLachlan, a Jennifer Nettles pojawia się w “99 Years”. Pełna emocji piosenka “River” to następstwo spacerów Josha z psem wzdłuż rzeki Hudson. “Musica Del Corazon” to kolejny dowód na coraz lepszy hiszpański Grobana. Wsparcia tej piosence udzielił wirtuoz klasycznej gitary Vicente Amigo. 

Warto przypomnieć, że Josh Groban w końcu przyjedzie do naszego kraju! Artysta wystąpi w Krakowie na pierwszym i jedynym koncercie. Działający na styku pop-u i opery amerykański wokalista z pewnością zelektryzuje publiczność i sprawi, że będzie to niezapomniany wieczór. Wydarzenie odbędzie się jeszcze w tym roku, 18 grudnia w TAURON Arenie Kraków i zorganizuje je agencja Prestige MJM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *