Nothing But Thieves przygotowują nas na panikę

To jeden z najbardziej lubianych w Polsce zespołów rockowych młodego pokolenia

Każda wizyta Nothing But Thieves w naszym kraju kończy się wyprzedanymi koncertami, a ich płyty cieszą się wielkim powodzeniem zarówno w sklepach jak i serwisach streamingowych. Już w najbliższy piątek fani będą mieli okazję posłuchać nowego krążka z 11 nowymi utworami, czyli „Moral Panic”. Na płycie znajdą się m.in. single „Is Everybody Going Crazy?”, „Real Love Song”, „Impossible” oraz niedawno wypuszczony utwór „Phobia”. Ten ostatni pokazuje jak wielką moc sprawczą mają media społecznościowe i jak wpływa na nas przepływ informacji z internetu.
 

Album napisany przed obecnymi wydarzeniami jest zaskakująco adekwatny do panującej sytuacji. Płytę można nazwać koncepcyjną, opisującą świat pochłonięty negatywnymi emocjami, złością ale także nadzieją. Poruszane są tam tematy zmian klimatu, paniki w mediach społecznościowych, politycznego chaosu oraz eskapizmu.

Tworzenie „Moral Panic” nie zawsze było łatwe. Jest to na wiele sposobów nacechowany politycznie album, ale nie chcieliśmy żeby taki był w stu procentach. To projekt o tym jak wielką presję wywierają informacje na społeczeństwie. To album o ludziach. Nastrój waha się pomiędzy wściekłością i bezsilnością. Jesteśmy nieustannie nastawiani przeciwko nam samym. Nasz strach jest wykorzystywany przeciwko nam. Obecna debata społeczna wymaga od nas, żebyśmy nie szanowali opinii innych osób. Moja prawda jest “prawdziwsza” od Twojej. Żyjemy w internetowych plemionach. Tak mijają nam dni. Czasem pomaga to nam poradzić sobie z bólem. Bo gdzie indziej możemy znaleźć nadzieję i ulgę? Czy mamy jakikolwiek wybór? Czy stać nas jeszcze na to, żeby myśleć samodzielnie? – mówi o krążku zespół.

Ostatnio NBT zapowiedzieli także koncert Live From The Warehouse. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty.

Żyjemy w czasach, w których dalsze losy koncertów są nieznane. Mimo tego, że bardzo byśmy chcieli znów wyruszyć w trasę jest to na ten moment niemożliwe, dlatego ostatnie miesiące poświeciliśmy na planowanie tego widowiska. Od początku nie chcieliśmy, żeby to wyglądało jak jakaś podróbka koncertu podczas livestream’u. Chcemy doświadczyć czegoś zupełnie nowego jako zespół. Będziemy grali na okrągło, a nasz występ uchwycą kamery z różnych punktów. Fajnie będzie zagrać razem parę kawałków. Nie możemy się doczekać!
 
Bilety są już w sprzedaży. Fani będą mieli możliwość ponownego obejrzenia występu przez tydzień od dnia koncertu. Koncert przewidziany dla naszego regionu odbędzie się 29 października o godzinie 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *