Agata Gałach wydała debiutancką płytę “Katapulty”

Jaśmin to projekt dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, który rozkwitł na początku 2021 roku. Dziewczyny połączyły swoje kobiece siły i po paru latach współpracy stworzyły zespół Jaśmin.

Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i wiolonczela. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty.

Jaśmin wywodzi się z przyjaźni. Agaty i Karolina zaprzyjaźniły się na drodze do przedszkola swych córek, i tak od słowa do słowa – najpierw wspólnie zaczęły występować w zespole, potem Agata wydała płytę z piosenkami Karoliny, a teraz stworzyły własny zespół, w którym wspólnie szukają harmonii i…. nadal się przyjaźnią.

Stworzyłyśmy zespół, żeby uwolnić naszą energię, która tworzy się podczas naszych spotkań i wyzwala nasz twórczy potencjał i ​​​​​​​tą pozytywną energią chcemy się dzielić z innymi.

W 2020 roku wydana została płyta Agaty Gałach pt. “Katapulty”, to właśnie ona i jej ciepłe przyjęcie dały impuls dziewczynom do stworzenia nowego zespołu.

Katapulty to 12 zupełnie różnych utworów, 12 ciekawych i dopieszczonych w najmniejszych szczegółach kompozycji, 25 muzyków, którzy wzięli udział w nagraniach.

Katapulty to bardzo kobiece i niekiedy poetyckie teksty Jacka Wasilewskiego i Marka Sochackiego, mówiące o marzeniach i ucieczkach, o potrzebie „katapulty” w życiu, ale i pragnienia żeby schować się w bezpiecznych ramionach.

Katapulty to album o wysokich obcasach i pieczeniu ciastek. Bohaterką każdej piosenki jest inna kobieta – matka, kochanka, przyjaciółka, wagabunda.

O nas:  jesteśmy zgodne, że przeciwieństwa się przyciągają; lubimy spędzać ze sobą czas, wspólnie gotować, wspólnie się nakręcamy podczas tworzenia i mamy wrażenie, że nie ma dla nas ograniczeń. Wspieramy się w trudnych momentach, lubimy pić herbatkę jaśminową i po prostu się lubimy:).

 

Agata o Karo: wrażliwa artystka, pełna pomysłów; wszędzie jej pełno. Gdy tworzy piosenkę, czas i przestrzeń nie mają dla niej znaczenia.

 

Karo o Agacie: zawsze zrównoważona, uporządkowana, ale też szalona, nigdy nie zapomnę, jak podczas kręcenia teledysku postanowiła wejść na parapet 4 metry nad ziemią, do którego nie było dostępu, i uparła się, że tam będzie śpiewać. Zawsze ma dla mnie ciepły obiadek
i zaśpiewa dla mnie wszystko, co sobie wymarzę.

 

Agata Gałach od najmłodszych lat była związana z Sandomierskim Studiem Piosenki i szeroko rozumianym nurtem piosenki artystycznej. Potem była Gdynia, w której ukończyła Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Z sentymentu do artystów, których spotkała na swojej drodze w 2020 r. wydała debiutancką płytę “Katapulty”. Album promowały cztery single: “Katapulty”, “Moje marzenia”, “On z księżyca” oraz “Pleciemy warkocze”. W grudniu światło dzienne ujrzała też świąteczna piosenka “Jedzie do nas szczęście”, którą Agata nagrała wspólnie z Olgą Bończyk.

 

Karo Sienkiewicz pochodzi z muzycznej rodziny, tata wibrafonista jazzowy, mama pianistka. Ukończyła szkołę muzyczną oraz studia na kierunku skrzypce w AM im. F. Nowowiejskiego
w Bydgoszczy, następnie kontynuowała studia w Warszawie na UMFC. Pracowała w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus jako skrzypaczka. Obecnie jest freelancerem, współpracuje
z różnymi orkiestrami Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Radiowa. Jest stałym członkiem zespołu Sinfonia Viva, gra również w kwartecie smyczkowym AMOK. Od najmłodszych lat interesowała się komponowaniem i aranżowaniem, ale dopiero współpraca z kwartetem Amok, Agatą Gałach i Mateuszem Krautwurstem pozwoliły jej na rozwój tych talentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *