Brazylijski muzyk tworzy absolutnie unikalną mieszankę Heavy Metalu i muzyki ze swojego kraju

To imponująca liczba brazylijskich artystów, którzy przez ostatnie dwa lata tworzyli dobre heavy metalowe piosenki i albumy we wszystkich swoich aspektach. Nawet tym, którzy śpiewają w swoim ojczystym języku, ze względu na ich absolutnie urzekającą muzykalność, udaje się ze swoją muzyką znaleźć swoje miejsce poza swoim krajem.

Jednym z takich przypadków jest solowy artysta Hugo Rioli. Muzyk, pomimo wsparcia zespołu bardzo kompetentnych i doświadczonych muzyków, sam komponuje całą swoją muzykę i tworzy bardzo unikalną mieszankę brazylijskiej muzyki popularnej, heavy metalu, progu metalu, rocka progresywnego i ekstremalnego metalu, czego efektem jest coś dość niezwykłe do usłyszenia.

Jego najnowszemu singlowi „Vazio” towarzyszył wideoklip, w którym możemy śledzić występy muzyka i zespołu, który mu towarzyszy. Chociaż trudno jest zrozumieć tekst piosenki śpiewanej po portugalsku, mówi ona o niepokoju i depresji, co wyraźnie widać w jej gęstym i posępnym brzmieniu.

O swojej nowej piosence Hugo Rioli podkreślił:

„Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej przygnębione i niespokojne. Przyczyn jest kilka, aw Vazio przyniosłem refleksję na temat niektórych z nich”.

Oprócz Hugo Rioli, odpowiedzialnego za całą kompozycję i wykonanie głosu, gitary nylonowej i stalowej, w skład doświadczonego zespołu wchodzą muzycy Pablo Romeu (gitara 7-strunowa), Marco Melo (gitara 6-strunowa) „Vazio” smyczki), Daniel Félix (instrumenty klawiszowe), Bruno César (bas) i Lulu Batera (perkusja). Za produkcję muzyczną odpowiadali Hugo Rioli i Pablo Romeu, a miksowaniem i masteringiem zajął się Marco Melo. Teledysk nagrany w Câmbio Sonoro Records został wyreżyserowany i zmontowany przez Thiago Brandão, nakręcony przez Thiago Brandão i Marcelo „Rasta”, z pomocą kamery Luiza Felipe.

„Vazio” jest teraz dostępny na wszystkich głównych platformach streamingowych, a jego klip wideo można obejrzeć poniżej lub na kanale artysty na YouTube. Jeśli lubisz coś innego, warto to wiedzieć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *