Die Krupps i Front Line Assembly zagrają we Wrocławiu!

Die Krupps i Front Line Assembly zagrają we Wrocławiu!

W ramach The MACHINISTS UNITED Tour 2018 do Wrocławia
przyjadą czołowi przedstawiciele sceny EBM i electro industrial – DIE KRUPPS z Niemiec oraz FRONTLINE ASSEMBLY z Kanady.
Koncert odbędzie się 29 sierpnia w Sali Gotyckiej Starym Klasztorze, a na otwarcie zagra zespół TENSION CONTROL z Niemiec.

DIE KRUPPS
Światowi krytycy widzą ten zespół gdzieś pomiędzy Kraftwerk, a Einsturzende Neubauten, jako pionierów elektronicznej i industrialnej muzyki. Zespoły takie jak Front 242 i Nitzer Ebb nazywają ich swoją inspiracją. A ich własne muzyczne inspiracje oscylują gdzieś pomiędzy Depeche Mode, a innymi pionierami innowacyjnych dźwięków elektroniki. Przez ponad 25 lat, z wieloma płytami na koncie, które odniosły sukces, Die Krupps osiągnęli rangę zespołu niewątpliwie znaczącego.
Po monumentalnym i industrialnym debiucie z albumem “Stahlwerksinfonie” zaczątki stylu jaki nazywamy Electronic Body Music pojawiły się na singlu “Wahre Arbeit Wahrer Lohn” Pozostałe albumy, “Volle Kraft Voraus” oraz “Entering The Arena” stały się początkiem sukcesu i ekspansji międzynarodowej.
Kolejny album “I” przyniósł niespodzianki, a w muzyce zespołu zaczęły pojawiać się inspiracje metalowymi motywami, agresywnymi wokalami i gitarowymi riffami. Mini album “A Tribute To Metallica” potwierdził ten nowy krok zespołu, zwracając uwagę organizacji Lars Ulrich and Co, która pozwoliła zespołowi na długoterminowe umowy i kontrakty w USA.
Album “II – The Final Option” The Final Remixes – zawiera remiksy m.in takich zespołów jak: Nine Inch Nails, Sisters Of Mercy, Faith No More, Clawfinger.
Kolejny krążek zatytułowany “III – Odyssey Of The Mind” znów stał się inspiracją dla wielu nowych zespołów, które zaczęły powstawać w tym czasie. Jednym z nich jest zespół Rammstein, którego adaptacja utworu “The Dawning Of Doom” z albumu “I ” jest swojego rodzaju hołdem dla Die Krupps.
2005 rok to czas 25-lecia grupy. Die Krupps wrócili do koncertowania i okazało się, że ich występy na żywo są jeszcze lepsze niż dotychczas. Muzycy udowodnili, iż mimo przerwy w działalności nie stracili swoich umiejętności, swojej świeżości, swojej oryginalności.
Rok 2007 roku przyniósł album “Too Much History” Nowy rozdział w historii Die Krupps to jak mówi założyciel grupy: 25 lat muzyki określanej jako Metal Machine Music (metal-maszyna-muzyka) albo lepiej Man Machine Music (człowiek – maszyna – muzyka) w erze robo sapiens. W 2015 roku ukazał się album V-Metal Machine Music.
Rok później grupa nagrywa ponownie materiał z debiutanckiej płyty, który ukazuje się pod nazwą Stahlwerkrequiem, a po kilku miesiącach na rynek trafia album koncertowy “Live Im Schatten Der Ringe”.

FRONTLINE ASSEMBLY
(FLA) jest projektem stworzonym przez pochodzącego z Austri,i a mieszkającego na stałe w Vancouver kompozytora i producenta Billa Leeba, W 1986 roku po odejściu z zespołu Skinny Puppy Lebb wraz z Michaelem Balchem powołali do życia FLA i wydali parę kaset (nazywanych Total Terror I & II), które utorowały drogę kolejnym wydawnictwom: „The Initial Command”, „State of Mind” i „Corrosion”. W końcu 1988 r. zespół nagrał „Corroded Disorder”. Kolejne albumy, „Gashed Senses” i „Crossfire”, ugruntowały ich mocną pozycję na scenie industrialnej i skłoniły artystów do wyruszenia w pierwsze światowe tournée. W 1990 r. z grupy odszedł Balch, a na jego miejscu pojawił się Rhys Fulber, i w tym nowym składzie FLA wydało płytę „Caustic Grip”. Dwa lata później duet nagrał „Tactical Neural Implant” – dla wielu osób jest to szczytowe osiągnięcie muzyki industrialnej. Krążek ten do dzisiaj wyznacza to co najlepsze w tym gatunku.
W 1994 r. ukazał się album „Milennium”, z dużymi dawkami prawdziwych i samplowanych metalowych gitar, zabrał słuchaczy w podróż wkraczającą poza dotychczasowe granice muzyki industrialnej. W 1995 r. zespół wydał płytę „Hard Wired”
W 2001 r. z zespołu odszedł Chris Peterson, a wrócił Rhys Fulber (Fear Factory, Conjour One). W 2003 r. odmieniony Front Line Assembly wydaje bardzo wyczekiwany singiel „Maniacal” a w 2004 r. album „Civilization. W 2005 r. doszło do długo oczekiwanej fuzji – Bill Leeb, Rhys Fulber i Chris Peterson wraz z nowymi członkami FLA, Jeremym Inkelem, Adrianem Whitem i Jaredem Slingerlandem, rozpoczęli pracę nad albumem „Artificial Soldier”. Ten krążek przekroczył najśmielsze oczekiwania fanów zespołu. Ciężko brzmiące bity, klimatyczne gitary, przenikliwe melodie, dynamicznie syntezatory i charakterystyczny wokal Billa Leeba stworzyły wyjątkowo spójną i niepowtarzalną jakość.

Rezultatem pracy nowego składu były nowy album „Improvised Electronic Device” wydany w 2010 r. i singiel „Shifting Through the Lens”. Nowe kompozycje pokazują, że przez ponad dwie dekady działalności FLA udało się zachować swoją dominującą pozycję na scenie.. Ostatnim wydawnictwem grupy pozostaje album “Echogenetic” wydany w 2013 roku. W marcu 2016 roku ponownie do składu zespołu dołączył Rhys Fulber.
Bill Leeb nie ogranicza się do samego FLA, ale pojawia się w innych projektach takich jak: Noise Unit, Delerium, InterMix, Cyberaktif, Equinox i Synaesthesia. Muzyk także skomponował muzykę do popularnej gry komputerowej, Quake 3 – the Arena.

29.08.18 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
City Sounds
DIE KRUPPS (Niemcy)
FRONT LINE ASSEMBLY (Kanada)
TENSION CONTROL (Niemcy)
bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 100 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.staryklasztor.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Uwaga, kupuj bilety wyłącznie w autoryzowanych punktach!
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe, systemy odsprzedaży biletów itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!