„Bohemian Rhapsody” najpopularniejsze w serwisach cyfrowych

Piosenka „Bohemian Rhapsody” Queen cieszy się największą popularnością w serwisach cyfrowych spośród wszystkich utworów nagranych w XX wieku. Kultowy kawałek ma ponad 1,6 miliarda odtworzeń m.in. w Spotify, Apple Music czy YouTube.

„Bohemian Rhapsody” zadebiutowało w 1975 roku na albumie „A Night At The Opera”. Piosenka regularnie pojawia się w zestawieniach najwybitniejszych utworów wszech czasów. Niedawno popularność kawałka znów wzrosła, a wszystko za sprawą filmu opowiadającego historię lidera Queen, „Bohemian Rhapsody”. W rolę Freddie’ego Mercury’ego wcielił się Rami Malek. Zaledwie w ciągu pięciu tygodni obraz stał się najbardziej kasowym biograficznym filmem muzycznym.
Brian May, założyciel i gitarzysta Queen, w specjalnym oświadczeniu przyznał: Rzeka muzyki rockowej przekształciła się w strumień! Bardzo się cieszę, że nasza muzyka wciąż płynie z maksymalnymi możliwościami!. Lucian Grainge, prezes Universal Music Group, dodaje: „Bohemian Rhapsody” to jedna z najlepszych piosenek jednego z najważniejszych zespołów na świecie. Jesteśmy bardzo dumni, że reprezentujemy Queen oraz że muzyka tego zespołu wciąż inspiruje kolejne pokolenia fanów z całego świata.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *