Erykah Badu na Szczecin Jazz

Nie zmierzysz jej żadną miarą i nie przypiszesz do żadnej kategorii, ale spotkasz ją za to w Szczecinie – jej wysokość Erykah Badu. Już 25 marca o godzinie 20:00 w hali Netto Arena da ekskluzywny koncert w ramach festiwalu Szczecin Jazz.

Artystka przyjeżdża na zaproszenie polskiego saksofonisty i producenta, Sylwestra Ostrowskiego, oraz amerykańskiego trębacza, laureata nagrody Grammy, Keyona Harrolda, aby dać jedno, jedyne show z ich Culture Revolution.

Erykah Badu, a w sumie to Erica Wright, pochodząca z Dallas w Teksasie, wszechstronna wokalistka, producentka, aktywistka i jak sama siebie nazywa przede wszystkim matka, jest rozchwytywaną, koncertującą artystką, której ogromny rozgłos przyniósł pierwszy album pn. Baduizm. Krążek pokrył się pięciokrotną platyną, sprzedał w ponad trzech milionach egzemplarzy, zdobył dwie nagrody Grammy i zrobił z Erykah Badu światową gwiazdę.

Artystka jest autorką takich hitów jak Love Of My Life, On & On czy Next Lifetime. Ma na swoim koncie 6 solowych albumów, wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest również cenioną aktorką. Zagrała w filmach Blues Brothers 2000, The Cider House Rules i House of D. Świetnie radzi sobie również w bussinesie, prowadząc wytwórnię płytową Control FreaQ Records, która m.in. pomaga młodym artystom w rozwoju kariery zawodowej oraz klub Black Forest Theater (Dallas, USA), w którym organizuje wydarzenia muzyczne i charytatywne.
Ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami, jak Macy Grey, Chaka Khan, Outcast, The Roots, D’Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott. A od kilku lat współpracuje z artystami związanymi z Culture Revolution, trębaczem Keyonem Harroldem i raperem Pharoahe Monchem.

Culture Revolution to projekt utworzony przez szczecińskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego i amerykańskiego trębacza Keyona Harrolda. Artyści przyjaźnią się już od kilkunastu lat a poznali się w Szczecinie, przy okazji legendarnego konkursu dla jazzmanów Zmagania Jazzowe. Po wielu latach znajomości, muzycy postanowili założyć wspólny zespół, aby dawać koncerty zarówno na najbardziej prestiżowych imprezach w Polsce jak Targi Muzyczne Co Jest Grane 24, Szczecin Jazz, Jazz nad Odrą, czy wystąpić najsłynniejszym klubie jazzowym świata Blue Note Jazz Club NYC, USA. Nagrali i wydali również swój wspólny album pn. Culture Revolution vol. 1 – When You Are Here, w nagraniu którego udział wzięli, legenda amerykańskiego rapu Pharoahe Monch, znakomity wokalista Jermaine Holmes i gwiazda polskiego Soul Paulina Przybysz.

Erykah Badu wystąpi 25 marca o godz. 20:00 w Netto Arenie w Szczecinie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *