Chilli – Pola Rewako

  • Głos nowego, zbuntowanego pokolenia, pragnącego zbudować świat po swojemu
  • Autorka to młoda, odważna debiutantka. Bezkompromisowa jak Dorota Masłowska

#ZŁO #BUNT #DEMOLKA #BÓL #NIENAWIŚĆ #PRZEGRYW  #DESPERACJA  #AGRESJA

CZY WARTO?

Młoda mieszkanka Gdańska, studentka psychologii, postanawia wziąć życie swoje i świata w swoje ręce. Zakłada anarchistyczną Grupę Demolka, która przez destrukcyjne działania ma po pierwsze pozwolić jej członkom wyładować kipiące w środku emocje, rozładować frustracje, a po drugie „paradoksalnie” pokazać konsumpcyjnemu, pozbawionemu ideałów, empatii i emocji społeczeństwu, że stoi na skraju przepaści, z której być może już nigdy nie będzie się mogło wydostać.

Książka w odważny, typowy dla młodych ludzi sposób, obnaża prawdę o dzisiejszych czasach. Fabuła, choć niektórzy mogliby uznać ją za kontrowersyjną, jest porywająca jak najlepszy thriller. Konstrukcja – przewrotna, lecz przemyślana i przekonująca, a bohaterka wiarygodna w swej determinacji do osiągnięcia celu.

Zacząłem czytać „Chilli” – i nie przestałem, aż skończyłem. Był to jeden z tych miłych przypadków, kiedy miało się poczucie obcowania z czymś przekraczającym typową jakość szeregowego debiutu.

Pola Rewako przekonująco, sprawną ręką urodzonej fabularzystki pokazuje spory kawałek zbiorowego życiorysu najmłodszego polskiego pokolenia.

Tadeusz Nyczek, wieloletni przewodniczący jury nagród NIKE

Ta powieść zdumiewa, wstrząsa, bulwersuje i zmusza do refleksji. A co najważniejsze: pomaga docenić najprostsze wartości i przypomina, by w ferworze codzienności umieć cieszyć się każdą chwilą.

cyrysia.blogspot.com

                 

Powieść, która odciśnie swoje piętno na każdym z nas. Pozwoli nam dostrzec to, czego nie dostrzegamy gołym okiem. Uważam, że każdy kto ją przeczyta, zastanowi się głębiej nad sensem własnego istnienia.

czytaninka.blogspot.com

POLA REWAKO – gdańszczanka z urodzenia, związana ze swoim miastem sercem i umysłem. Z racji rozległych muzycznych zainteresowań występowała m.in. w chórze Bel Canto, współorganizowała też w 2013 roku Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej czyli słynną FAMĘ. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, równolegle pracując nad swoją debiutancką powieścią „Chilli”. Muzyka nadal jest silnie obecna w życiu autorki – często chodzi na koncerty a od paru lat również je organizuje dla kilku zaprzyjaźnionych zespołów. Prowadzi też blog po angielsku o tym jak być szczęśliwym – można go znaleźć na www.smileysociety.com

lub  www.instagram.com/smileysociety.

Po zapracowanym dniu pełnym różnych projektów Pola Rewako lubi obejrzeć dobry serial lub film, grać w planszówki, a jeśli ma więcej czasu wolnego – najchętniej podróżuje.

 

Fot. Instagram autorki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *