Jarocin Festiwal w nowej formule. Burmistrz wydał oficjalne oświadczenie !!!!

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jarocin, na której dyskutowano o organizacji słynnego festiwalu. Teraz burmistrz miasta wydał oświadczenie.

Wczorajsza nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jarocin dotyczyła w całości organizacji imprezy, a niedługo po niej oficjalne oświadczenie wydał burmistrz, Adam Pawlicki.

Oświadczenie burmistrza  Jarocina Adama Pawlickiego w sprawie Jarocin Festiwal 2019

Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwal ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop.

Jednocześnie informuję, że prace nad przygotowaniem tegorocznej edycji największego wydarzenia kulturalnego w naszej gminie, jakim jest Jarocin Festiwal, są w toku. Trwają zaawansowane rozmowy z zespołem produkcyjnym, który wkrótce przedstawi koncepcję wydarzenia w nowej formule. Równolegle prowadzimy rozmowy, dotyczące rozwiązań organizacyjnych, jak i finansowania festiwalu, z kilkoma podmiotami. Planowana jest m. in. współpraca z jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Tak szeroka promocja Jarocin Festiwal byłaby znacząca nie tylko dla samego wydarzenia, ale i dla Gminy Jarocin. Na ten moment, ze względu na tajemnicę handlową, nie mogę poinformować Państwa o szczegółach tych negocjacji.

Dziś mogę Państwu podać dwie pewne i jawne informacje, dotyczące organizacji Jarocin Festiwal w tym roku. Pierwsza z nich, zgodna z oczekiwaniami zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i festiwalowiczów, to zmiana miejsca, w którym będzie odbywało się to  wydarzenie. Jarocin Festiwal w 2019 roku powróci na ulicę Maratońską w Jarocinie. Drugą, potwierdzoną już informacją, jest to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Nie oznacza to jednak, że Fundacja będzie samodzielnym organizatorem festiwalu. Poza tym, w budżecie gminy na organizację festiwalu zabezpieczonych zostało 500.000 złotych.

W kwestii wydarzenia nierozerwalnie związanego z festiwalem – Jarocińskich Rytmów Młodych – informuję, że przesłuchania powrócą do Jarocina. Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

Zgadzam się z opiniami, iż poziom i zainteresowanie ostatnimi edycjami festiwalu były wyraźnie mniejsze. Potwierdził to audyt festiwali za 2016 i 2017 rok. Postawiliśmy wówczas na odważną zmianę formuły festiwalu, przenieśliśmy go do centrum miasta, zorganizowaliśmy liczne wydarzenia towarzyszące. Mimo, iż wszystkie elementy zostały dobrze przemyślane i doskonale wykonane pod względem organizacyjnym, stosunek wydanych pieniędzy do liczby uczestników wydarzenia pozostawiał wiele do życzenia. Biorąc to pod uwagę oraz wsłuchując się w głosy mieszkańców Gminy Jarocin oraz festiwalowiczów, podjąłem decyzję o ponownej zmianie formuły festiwalu. O rozstrzygnięciach w tym zakresie, będę Państwa informował na bieżąco.

Jarocin Festiwal 2019. Impreza odbędzie się w dniach od 12 do 14 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *