13. edycja Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego.

Miło nam poinformować, że zostaliśmy patronami 13. edycji Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego.  Festiwal początkowo odbywał się w kujawskim Gniewkowie. Następnie przeniesiony do Torunia.

Celem Festiwalu jest promowanie rocka progresywnego, przedstawianie jego twórców szerszej publiczności, a dla fanów stworzenie miejsca do wspólnej zabawy , przeżywania duchowych doznań i zwiększenie wrażliwości muzycznej. Także w tym celu, powołano Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES.  Działalność ta, pozwala na większą promocję tego nurtu, która głównie skierowana jest do rodzimych, polskich wykonawców. Co nie oznacza, że na festiwalu nie występują zagraniczni wykonawcy w charakterze Gości Specjalnych. Wstęp na teren imprezy jest darmowy, ponieważ Festiwal chce być otwarty na każdego słuchacza. Nawet dla przypadkowego przechodnia, bądź turystę.

Aby podkreślić klimat spotkania u boku Festiwalu są także organizowane imprezy towarzyszące jak np. wystawy fotografów, wernisaże artystyczne oraz pokazy multimedialne. Ma to na celu także zawiązywanie nowych więzi i stworzenia dobrej atmosfery pomiędzy uczestnikami Festiwalu.

Jak widać, nie bez powodu mottem przewodnim Stowarzyszenia jest : MUZYKA-PASJA-ATMOSFERA-PRZYJAŹŃ.

Data : 6-7 Lipca 2019

Miejsce: Amfiteatr przy Muzeum Etnicznym w Toruniu

W tym roku na scenie Festiwalu wystąpią:

Dzień 1. : Tension Zero, Less Is Lessie, Smash The Crash, Amarok, Tides From Nebula.

Dzień 2. : Let See Thin, Cereus, Frontal Cortex, T.R.K. Project, Belive.

Ten ostatni zespół w tym roku obchodzi swój jubileusz. Z okazji  15-lecia przygotowali specjalny koncert. To będą niezapomniane wrażenia.

 

Dobrze ro(c)kujące Stowarzyszenie ! Polecamy i wspieramy.

 

Do zobaczenia J

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!