Nowa płyta Celine Dione w listopadzie

Celine Dion zdradziła szczegóły nowego studyjnego albumu oraz towarzyszącej mu światowej trasy koncertowej. Album ukaże się jesienią tego roku.

“Nowy album to Celine jaką znacie. To Celine z nowymi producentami i nowymi tekściarzami… Brzmienie się trochę zmieni, muzyka się zmienia, ale ja zawsze pozostanę sobą” – powiedziała gwiazda na temat nowej płyty.
 
Płyta otrzymała tytuł “Courage” (z ang. “odwaga”) i znajdą się na niej m.in. utwory napisane i nagrane wspólnie z Sią. Wydawnictwo ma się ukazać w listopadzie tego roku, ale już przed premierą płyty Dion rozpocznie koncertową promocję krążka. Najpierw jej “Courage World Tour” zawita do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Koncerty w Stanach potrwają do połowy marca 2020 roku. Jest duża szansa na to, że artystka odwiedzi również Europę.

Celine Dion to popowa wokalistka, znana z poruszających ballad. Wśród jej przebojów znajdują się “Nothing Broken but My Heart”, “The Power of Love”, “Think Twice”, “Because You Loved Me”, “It’s All Coming Back to Me Now”, “My Heart Will Go On” czy “I’m Your Angel”.

Dion jest drugą po Madonnie artystką z największą liczbą sprzedanych albumów muzycznych w historii – z liczbą ponad 200 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Może też poszczycić się tytułem drugiej zagranicznej artystki, po Mariah Carey, której nakład ze sprzedaży wydawnictw muzycznych w Japonii sięgnął najwyższego w historii.

W 2016 roku wydała ostatnią, francuskojęzyczną płytę “Encore un soir”. Ostatnio Dion można też było usłyszeć na soundtracku do filmu “Deadpool 2”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *