Kurt Vile & The Violators na jedynym koncercie w Polsce!

Amerykanie, pod wodzą gitarowego mistrza, wystąpią 19 czerwca w Proximie.

Kurt Vile to jeden z najbardziej uznanych artystów ostatniej dekady. Wydany w październiku album „Bottle In it”, potwierdził kunszt i klasę muzyka. Wydawnictwo po raz kolejny zachwyciło największych krytyków muzycznych na świecie, którzy od pierwszego wydanego w 2008 roku albumu, nie szczędzą muzykowi słów uznania. Wydany w 2013 album „Wakin on a Pretty Daze”
znalazł się w najważniejszych podsumowaniach muzycznych roku takich magazynów jak NME, Pitchfork, Rolling Stone, Stereogum oraz zajął bardzo wysokie miejsce w rankingach uznanych polskich dziennikarzy. Już 19 czerwca w warszawskiej Proximie, usłyszymy przekrój wszystkich wydawnictw Kurta Vile w towarzystwie swojego zespołu – The Violators.

Muzyka zespołu to świeże i lekko eksperymentalne spojrzenie na klasykę amerykańskiego rocka z wyraźną nutą marzycielskiej psychodelii. Ich kompozycje uwodzą, hipnotyzują, a przede wszystkim przenoszą słuchaczy do świata pełnego poetyckich metafor i słodkiej melancholii. Dopracowane aranżacje i jedyne w swoim rodzaju brzmienie gitary sprawiają, że nie dziwi fakt stawiania Kurta Vile na półce obok największych gwiazd światowego formatu. Z wielką powagą środowiska, od lat jest porównywany do Boba Dylana, Toma Pitty czy Neila Younga, a brytyjski Guardian – jedna z najbardziej opiniotwórczych gazet na świecie – opisał muzyka jako współczesnego „guitar hero”, co tylko potwierdza jego wielki talent.

Artysta nieustannie poszukuje i dopracowuje swoją twórczość. Przed rozpoczęciem solowej kariery i występów jako Kurt Vile & The Violators, dał się poznać szerszej publiczności jako jeden z założycieli i członek zespołu The War On Drugs, do tej pory będącego jednym z najważniejszych zespołów współczesnego amerykańskiego rocka.

Koncert w Proximie to jedyny w Polsce koncert Kurt Vile & The Violators. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i posłuchać jednego z najzdolniejszych muzyków, który mimo młodego wieku, już przechodzi do legendy.

Supportem zespołu będzie Jorge Elbrecht – producent muzyczny, który wstąpi w Polsce po raz pierwszy, prezentując materiał z najnowszej płyty Coral Cross – 002. Jorge Elbrecht w trakcie swojej wieloletniej kariery romansował z psyche rockiem, muzyką metalową, mrocznym nostalgicznym popem, a nawet r&b. Muzyk uczestniczył również w projektach tworzonych wspólnie z Arielem Pinkiem, Sky Ferreira, Gang Gang Dance, Wild Nothing, Japanese Breakfast, Tamaryn, Alvvays oraz No Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *