Hooverphonic jedzie na Eurowizję

Zespół Hooverphonic będzie reprezentował Belgię w Konkursie Eurowizji 2020.

Publiczny nadawca belgijski VRT wybrał Hooverphonic na reprezentanta Belgii podczas przyszłorocznej Eurowizji. 65. edycja konkursu odbędzie się w Rotterdamie. Członkowie zespołu, Alex Callier, Raymond Geerts i Luka Cruysberghs, pracują nad piosenką konkursową, która zostanie zaprezentowana na początku przyszłego roku.
Już w najbliższy weekend Hooverphonic zawita w Polsce. Rozpiska koncertów prezentuje się następująco:
05.10 Centrum Koncertowe A2 – Wrocław
06.10 Progresja – Warszawa
07.10 Kwadrat – Kraków
Hooverphonic od 25 lat podbija serca słuchaczy mieszanką trip hopu i popu. Alex Callier i Raymond Geerts, założyciele grupy, pracowali z wieloma utalentowanymi wokalistkami. Od 2018 w zespole śpiewa Luka Cruysberghs, zwyciężczyni „The Voice of Flanders”. Do największych przebojów Hooverphonic należą utwory „Mad About You”, „Badaboum”, „2 Wicky”, „Romantic” czy „Eden”. Dyskografię zamyka album „Looking for Stars” (2018).
Alex Callier od lat śledzi Konkurs Eurowizji, zarówno z pobudek zawodowych, jak i prywatnych. Rozmach i blichtr przedsięwzięcia co roku przykuwają wielomilionową widownię. Luka kilka lat temu startowała w preselekcjach do Eurowizji Junior. Co ciekawe, w kwalifikacjach zaśpiewała… „Happiness” z repertuaru Hooverphonic. Historia zatacza koło.
65. Konkurs Eurowizji odbędzie się 16 maja, a półfinały 12 i 14 maja 2020.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!