Małgorzata Kożuchowska i Szymon Majewski gościnnie na płycie Joanny Dark

Jedyny w swoim rodzaju projekt muzyczny trójki przyjaciół! Genialna wokalistka, niezwykle popularna aktorka i błyskotliwa osobowość telewizyjna. Co ich połączyło?

Dzieciństwo, wspomnienia i radość. Wieloletnia przyjaźń i zestaw niebanalnych talentów, który złożył się na płytę-podróż do szczenięcych lat. Joanna Dark zabrała na tę sentymentalną wycieczkę Małgorzatę Kożuchowską i Szymona Majewskiego.
 
Idea albumu narodziła się spontanicznie i zachwyciła wszystkich zaproszonych do projektu. Pomysłom na piosenki i żartom wokół wspomnień z dzieciństwa nie było końca, ale ostatecznie udało się wybrać dziesięć ulubionych utworów, do których Szymon napisał z właściwym sobie poczuciem humoru dziesięć krótkich wspomnieniowych felietonów. Na płycie usłyszymy zatem Joannę Dark w piosenkach solo i duetach z Małgorzatą Kożuchowską, Małgorzatę solo oraz Szymona Majewskiego solo ale prozą.
 

 

Małgosi, mojej koleżance z rodzinnego miasta i zespołu teatralnego Studio P w MDK – za znajomość, której czas się nie ima, serdeczny powrót do wspomnień z młodzieńczych lat i piękne, wróżkowe śpiewanie. Szymonowi za zapał do projektu, unikalne poczucie humoru i niezwykłą wrażliwość w tekstach do piosenek

Joanna Dark

Dziękuję Joasi za zaproszenie do wspólnego zaśpiewania tych kilku kołysanek, których w dzieciństwie nauczyły mnie babcia i mama. Dziś śpiewam je mojemu synkowi Jasiowi, któremu dedykuję tę płytę

Małgorzata Kożuchowska

Joasiu! Bardzo dziękuję, że dzięki Tobie mogłem przypomnieć sobie, jak pani Gertruda, nasza przedszkolanka, śpiewała nam o ptaszku z Łobzowa, a mały niejadek Szymuś podskakiwał w rajtuzach i w fartuszku (w kieszonce którego chował niezjedzony kotlet) i śpiewał tajemnicze „asa tada rasa”

Szymon Majewski

Piosenki wybrane na płytę to klasyki gatunku, tak zwane evergreeny. Słowa, które zna każdy z nas, które śpiewały nam mamy i babcie. Wśród nich „Jedzie pociąg z daleka”, „Jadą, jadą misie” czy „Sanna” – przekazywane z pokolenia na pokolenie i przechowywane w pamięci jak skarby dzieciństwa.
Do albumu powstaje teledysk animowany z udziałem trójki artystów do piosenki, którą Joanna i Małgorzata śpiewają w duecie – „Ach śpij, kochanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!