Clannad zagra na dwóch koncertach

Zespół Clannad ogłosił szczegóły pożegnalnego tournée – zagrają między innymi dwa koncerty w Polsce.

Ostatnia w karierze zespołu Clannad trasa koncertowa odbędzie się w przyszłym roku. Zespół zdradził właśnie szczegóły tego tournée, które obejmie również nasz kraj. Grupa pojawi się na dwóch koncertach:

  • 27 kwietnia – klub Stodoła, Warszawa
  • 28 kwietnia – klub Studio, Kraków

Clannad w Polsce – bilety

  • Ogólna sprzedaż biletów na koncert w Polsce rozpocznie się w czwartek 5 grudnia o godz. 10:00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl
  • Przedsprzedaż Citi Handlowy: wtorek, 3 grudnia 12:00 – czwartek, 5 grudnia 9:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster: środa, 4 grudnia 10:00 – czwartek, 5 grudnia 10:00 na Ticketmaster.pl

Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który niestety zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej.

Wielokrotnie nagradzany zespół bez wątpienia zrobił więcej niż jakakolwiek inna grupa, aby przekazać irlandzką muzykę i język irlandzki światowej publiczności. Łącząc elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka stworzyli wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *