Koniec zespołu Sunrise Avenue

Sunrise Avenue po 17 latach kończą działalność. Autorzy hitu „Hollywood Hills” ogłosili swoją decyzję na konferencji prasowej w Helsinkach. Jako pożegnalny prezent, muzycy zaprezentowali nowy utwór „Thank You For Everything”.

Od debiutanckiego albumu „On the Way to Wonderland” z 2006, Sunrise Avenue stali się jednym z najpopularniejszych rockowych zespołów z Finlandii wszech czasów. Łącznie wszystkie albumy studyjne oraz kompilacja największych przebojów sprzedały się w liczbie przekraczającej 2,5 mln egzemplarzy na całym świecie. Piąty krążek w dorobku muzyków, „Heartbreak Century”, zadebiutował na pierwszym miejscu list sprzedaży w Niemczech i ma tam status złotej płyty.

Wokalista zespołu, gitarzysta i założyciel Sunrise Avenue, Samu Haber, oświadczył:

Z ciężkim sercem ogłaszamy, że podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszej wspólnej podróży pod szyldem Sunrise Avenue. Rozumiem, że to może być ciężkie do pojęcia, czemu kończymy coś tak wyjątkowego. Ale za wszystkimi sukcesami kryją się również rzeczy, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. W zespół zaangażowało się wiele osób, każdy ma swoje potrzeby i marzenia. Pomiędzy autostradami jest wiele kropek do połączenia, mnóstwo samotnych hotelowych pokoi oraz domy, za którymi tęsknimy. Pojawia się też poczucie, że osiągnęliśmy wszystko, co było możliwe. Teraz czas na wzięcie głębokiego oddechu oraz początek kolejnego wielkiego marzenia. Musimy podążać za głosami naszych serc. Dlatego, po wielu rozważaniach, podjęliśmy taką decyzję.

Samu Haber, Sunrise Avenue

Na zakończenie wyjątkowej kariery, zespół wyruszy w pożegnalne tournée – „Thank You For Everything Tour”. Pełna rozpiska występów poniżej. Ostatni koncert odbędzie się w Helsinkach, w wyremontowanym Olympic Stadium. – Będzie to dla nas olbrzymi zaszczyt, że będziemy pierwszym zespołem, który zagra w odnowionym obiekcie. Nie mogliśmy sobie wymyślić lepszego pożegnania – komentuje Haber.
Fani, poza standardowymi biletami na koncert, będą mieli możliwość zakupu wejściówek na specjalną noc tematyczną poświęconą Sunrise Avenue w hotelu Clarion w Helsinkach (15/16 sierpnia 2020).
THANK YOU FOR EVERYTHING TOUR
04.06.2020 Leipzig Arena, Leipzig, Germany
05.06.2020 Barclaycard Arena, Hamburg, Germany
04.07.2020 Hallenstadion, Zürich, Switzerland
24.07.2020 Stadthalle, Vienna, Austria
25.07.2020 Olympiahalle, Munich, Germany
01.08.2020 Lanxess Arena, Cologne, Germany
15.08.2020 Olympic Stadium, Helsinki, Finland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!