Mark Morton (Lamb Of God) wydał drugi solowy EP

Solowe wydawnictwo gitarzysty Lamb Of God ukazało się 17 stycznia 2020 roku (Rise Records/BMG)!

EP zatytułowany „Ether” zawiera pięć premierowych utworów muzyka, z których każdy został nagrany w wyjątkowym towarzystwie.

Mark Morton (Lamb Of God) – “Ether” na Spotify:
https://open.spotify.com/album/3eP6vLuUryCkayiR…

Tracklista:
1. “All I Had To Lose” ft. Mark’a Morales (Sons of Texas)
2. “The Fight” ft. John Carbone (Moon Tooth)
3. “She Talks To Angels” ft. Lzzy Hale (Halestorm)
4. “Love My Enemy” ft. Howard Jones (Light the Torch, ex-Killswitch Engage)
5. “Black” ft. Mark Morales (Sons of Texas)

Mark Morton wraz z Lamb Of God zaprezentuje się już 2 kwietnia w krakowskiej TAURON Arenie. U boku Amerykanów wystąpi niemiecki Kreator, a koncert otworzy grupa Power Trip.

Bilety można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net (miejsca stojące) oraz https://eventim.pl (miejsca stojące i siedzące)


LAMB OF GOD (USA) groove metal, metalcore:

Początków Lamb Of God należy szukać jeszcze w pierwszej połowie lat 90. XX wieku. Wtedy w amerykańskim Richmond w stanie Wirginia narodziła się formacja Burn The Priest, która wykonywała muzykę instrumentalną. W jej składzie można było znaleźć basistę Johna Campbella, perkusistę Chrisa Adlera, gitarzystę Marka Mortona. Kilkanaście miesięcy później dołączył wokalista Randy Blythe. Nim XX wiek się zakończył, w składzie kapeli pojawił się młodszy brat Chrisa, gitarzysta Willie. W 1999 roku nazwę zmieniono na Lamb Of God.  

Reszta to już historia. Piękna historia. Lamb Of God zaliczono z czasem do grona kapeli współtworzących nurt New Wave Of American Heavy Metal. Kwintet nagrał też znakomite albumy, chociażby “Ashes Of The Wake” (2004, złota płyta w USA i Kanadzie), czy “Sacrament” (2006). Zespół był pięciokrotnie nominowany do Grammy i tylko w USA sprzedał ponad 3 mln płyt. Styl kapeli to mieszanka thrashu, groove metalu, metalcore’a i death metalu. Nie brakuje też melodii i wstawek zupełnie niemetalowych.

Sukces Lamb Of God nie wziął się znikąd. Muzycy z Wirginii to tytani pracy. Nie załamywali się nigdy, nawet wtedy, gdy nad Randym zawisło widmo kary więzienia (w toku procesu oczyszczono go z zarzutów). Nie raz i nie dwa objechali świat z koncertami i grali przed największymi, w tym przed Metallicą i Slayerem. W 2019 roku pożegnali się z Chrisem Adlerem i dokooptowali do składu Arta Cruza oraz zapowiedzieli prace nad 10 albumem.

Sprawdź, jeśli lubisz: Pantera, Machine Head, DevilDriver…

https://www.lamb-of-god.com/
https://www.facebook.com/lambofgod/
https://www.youtube.com/watch?v=iFm9v0wvEnw

KREATOR (Niemcy) thrash metal:

Kreator zalicza się do tych wielkich metalu, którzy podczas tras koncertowych niemal nigdy nie zapomina o polskich fanach. Powstała w 1982 roku w niemieckim Essen z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Millego Petrozzy i perkusisty Jürgena “Ventora” Reila formacja, po raz pierwszy gościła w Polsce jeszcze w czasach, kiedy w Europie “wisiała” żelazna kurtyna i od tamtej pory przyjeżdża do nas regularnie, zawsze dając fantastyczne koncerty.

Mille nigdy nie opuścił swojego zespołu, Ventor owszem, pożegnał się z nim na dwa lata w latach 90. XX wieku. Do składu powrócił w roku 1996 i od tamtej pory znów stanowi drugi główny filar Kreatora. Rok wcześniej dołączył do kapeli basista Christian “Speesy” Giesler, a skład uzupełnił w roku 2001 gitarzysta kapitalnego fińskiego Waltari Sami Yli-Sirniö. Kwartet w takiej konfiguracji personalnej wielokrotnie najeżdżał Polskę na koncerty festiwalowe i klubowe oraz popełnił wiele fantastycznych albumów. Choćby wydany w roku 2017 “Gods Of Violence”, który zdobył szczyt regularnego, niemieckiego notowania płyt, co nie udało się żadnej niemieckiej thrashowej kapeli.

Sprawdź, jeśli lubisz: Destruction, Slayer, Sodom…

https://kreator-terrorzone.de/
https://www.facebook.com/KreatorOfficial/
https://www.youtube.com/watch?v=xeUBJ2Ha-FM

POWER TRIP (USA) thrash metal, crossover:

Tych pięciu Teksańczyków z Dallas polscy fani poznali już dość dobrze. I od początku docenili i przyjmowali gorąco. No bo jak można nie docenić kapeli, która gra tak porywającą muzykę i daje tak znakomite koncerty?!

Kilka faktów gwoli przypomnienia. Power Trip powstał w 2008 w Dallas. Kręgosłup zespołu stanowią Chris Whetzel (gitara basowa), Blake “Rossover” Ibanez (gitara), Nick Stewart (gitara rytmiczna) i niesamowity frontman Riley Gale. Ten piąty to pałker Chris Ulsh. Muzycznie Teksańczycy mieszają stary, dobry thrash, dużo starego, dobrego crossovera, trochę punka. Kapitalnie pracują gitary, tnące uszy do krwi potężnymi riffami, a wyjątkowej barwy całości dodaje charakterystyczny wokal Rileya. Każda z ich płyt warta jest przesłuchania, choć dopiero na koncertach Power Trip pokazuję pełnię swojej, nomen omen, mocy. Każdy powinien dodać ich koncert do swojej bucket list.

Sprawdź, jeśli lubisz: Anthrax, Nuclear Assault, D.R.I….

https://www.facebook.com/powertripTX/
https://www.youtube.com/watch?v=iCTcI4orVJ8


Zagrają:
LAMB OF GOD (USA) groove metal, metalcore
KREATOR (Niemcy) thrash metal
+
Power Trip (USA) thrash metal, crossover

Kiedy: 2 kwietnia (czwartek) 2020
Gdzie: Kraków @ TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 159-180 zł – miejsca stojące, 169-190 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (miejsca stojące)
https://eventim.pl (miejsca stojące i siedzące)


Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!