IAMX prezentuje nowy singiel. Poruszający?

IAMX rozkłada swój dorobek na czynniki pierwsze i tworzy zupełnie nową jakość. Kolejna płyta mistrza elektronicznej melancholii nosi tytuł „Echo Echo” i ukaże się 13 marca. Wydawnictwo zapowiada singiel „Surrender”.

Od zawsze chciałem nagrać akustyczny album. Prace nad wszystkimi moim utworami zaczynam z reguły na pianinie lub gitarze. Z czasem przekształcają się one w potwory znane z płyt. Postanowiłem odwrócić ten proces, wrócić do podstaw songwritingu

Chris Corner o swoim nowym albumie „Echo Echo”

Wydawnictwo zapowiada singiel „Surrender”. Zupełnie nową wersję utworu możecie posłuchać tutaj:

Płyta „Echo Echo” powstawała we współpracy z wielokrotnym zdobywcą nagrody Grammy, Davidem Botrillem (Tool, Muse, Peter Gabriel), w studiu nagraniowym Cornera w Kalifornii. Panowie wzięli na warsztat utwory z bogatego dorobku IAMX. Początkowo planowali nagrać EP-kę. Powstała pełnowymiarowa płyta.
Tytuł albumu Corner zaczerpnął z utworu „Kiss and Swallow”.
– To była pierwsza piosenka IAMX, pierwszy album IAMX… pierwszy krok w nieznane jako artysta solowy – tłumaczy.
Transformacja i poszukiwanie nowego to podstawy artystycznej działalności Cornera. Początki jego kariery to występy z trip-hopowym zespołem Sneaker Pimps. Następnie rozpoczął działalność solową jako IAMX, tworząc swój ponadgatunkowy świat. Eksperymentował z muzyką elektroniczną nasycając ją punkową energią i osobistymi tekstami. Mroczne alternatywne dźwięki tworzone przez Cornera, jego ekspresja sceniczna, teledyski i intrygująca osobowość złożyły się na odważną i wyjątkową postać na muzycznej scenie.
W ramach promocji albumu „Echo Echo” IAMX wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 28 kwietnia w klubie Progresja w Warszawie. W sprzedaży są jeszcze dostępne ostatnie bilety:
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/248266/d8bfbfa0a022897d39c7ce7d489618af.jpg
IAMX „Echo Echo” – lista utworów:
1. I Come With Knives (Acoustic)
2. Kiss And Swallow (Acoustic)
3. Mercy (Acoustic)
4. I Salute You Christopher (Acoustic)
5. The Background Noise (Acoustic)
6. You Can Be Happy (Acoustic)
7. Bernadette (Acoustic)
8. Spit It Out (Acoustic)
9. Insomnia (Acoustic)
10. The Power And The Glory (Acoustic)
11. Surrender (Acoustic)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *